şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • adını hakeden bir böcek. zaten böcekler cisimleriyle yeterince mide kaldırgacı olabiliyorlar, buna bir de 4 lü palanga sistemi yerleştirmişler ki rahat rahat kaldırsın mideleri, bahçe hortumu gibi fışkırarak kusalım sağa sola. kakalak ne biçim isim lan! içinde hem "bok" varyetesi var hem de "lak" yapışkanlığı.

    bu hayvan aslında hamamböceği ve karafatmanın orta ve küçük boylarına verilen bir isimden ibarettir. evet hayvan isimden ibarettir. diyebilseydim keşke... cümlenin içine kakaladım biliyorum ama böcük yazarken ki buna böcük değil resmen koduğumun böceği sıfat tamlaması ile hitap etmeli.

    ben bu hayvanın uçtuğunu da gördüm kaçtığını da gördüm, ezince tatlı bir sonbahar yaprağı çıtırtısı ile krem şanti kıvamındaki sıvılarını ve yumurtalarını marleylere, parkelere akıttığını da gördüm. ışıkları açınca ateşten kaçan pervaneler gibi o koyu bordo-kızıl kitin parlaklıklarıyla kuytulara acele ile koşuştuklarını da gördüm. düşünmek istiyorum ki; bu radyoaktif saldırılardan bile korkmayan halk, insanlar tarafından ezilmekten değil de insanlar tarafından "öeeeh çok iğrençsin" tepkisiyle ezilmekten korkuyolar. her canlı güzel olduğunu bilmek ister ya da en azından iğrenç olduğu söylenmesin ister. bir son dilek olarak da gayet makul bir istek. düşündüm taşındım, bundan sonra bu hayvanlara "kızıl sonja" diye hitap edeceğim ve üzerilerine binlerce ton ağırlığımla basarken "ah canıım, ne kadar sevimli şeysin sen, dur seni ezeyim de içinden çıkan o leziz irinvari sıvılarından krem şanti yapıp pastaya süreyim" diyeceğim. ben eskiden bunları elimle yakalayıp, üzerilerine kürdan saplayıp zippo benzini ile ateşe verir ve salardım yere. 5-10 tanesi aşık bir berduşun yüreği gibi yanarak o eriyen zavallı tüylü şeftali bacaklarıyla sağa sola koşuştururken aklıma hep doğum günü pastası mumları gelirdi.

    iyi fikir! çilekli pastanın üzerine utanmadan bir de çilek koyarlar, ben de hamamböceği iltihabı soslu pastamın tabanına ve ara katlarına bol bol kakalak koyacağım. üzerine de 29 adet irisinden karafatma saplayacağım kürdanla ve yakacağım... cerahat sarısı pis kokulu pastamın üzerinde 29 tane siyah-bordo karafatma. yanarlarken antenleri hala hafifçe havayı araştırıyor olacak, ayakları o iğrenç hızları ile debelenerek pasta kremasını köpük köpük yapacaklar. nihayetinde korkunç acılar ile son nefesini trake sisteminden verirken; "allahım ben ne hata yaptım da bu sonu hak ettim" diyecekler.

    ve eminim, bu böcek dünyasının quasimodo'larının gözlerini görebiliyor olsak o siyah ve masum gözlerden birer damla kanlı gözyaşı aktığını fark edeceğiz...
14 entry daha