şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • 'bu ülke de kadınların çalışması yasaklansın' fikrime çok harika ve ne yazık ki üzücü bir rol model olmuş kızdır.

    bu gencecik kızlarımıza mı kaldı böyle bir ağır sorumluluk, türkiye'de hangi bölge olursa olsun 3 kuruş için elalemin çocuklarını sözde eğitmek, ders kitaplarındaki iki üç satırı okumak vs. için sen git bilmemkaç sene oku, ailen vs. seni 3 kuruş için aman kızım öğretmen benim bir halt artık olayını taslasınlar, ayakları sağlam yere basıyor ekmeğini kendi alıyor dramasıyla böbürlensinler diye sınav stresini aşıp evinden uzak herhangi bir bölgeye atanmaları. ailen seni düşünmüyor daha sözde çok bilinçli, aydın olacak baba müsveddesi o adam düşünmüyor seni daha tabi devlet de bunları gözünü kırpmadan tek bir sınavla oralara gönderir koşullara bakmaksızın. herkes işine geldiği gibi davranır bu ülke de tabi.

    defolsun, plazalarda, ofislerinde, yaşanılacak şehirlerde görev yapan ağzından formlu yulaflı bisküvi saçan sözde erkekler gönderilsin oralara, bütün türkiye'de nereye olursa oraya. işlerine gelmeyince de biz kadın erkek diye ayırmıyoruz tatavası. yok bu kızlar erkek arıyormuş kaçacak, istediği yere atanacak, sonra yok sosyallikmiş yok bilmemne.

    neyse sinirden beyine kan sıçratmaya gerek yok cidden gece gece, güzel beynimi yoramam daha fazla. üzücü final, yazılacak daha çok şey var da kestik burada.
238 entry daha