şükela:  tümü | bugün
896 entry daha
 • kara talihimdir: zamanının popüler olmuş dizilerine burun kıvırıp, sonra onları epey bir sezon geçtikten sonra rastgele izlemeye başlayıp çok sevmek.

  glee'ye de son sezonunun 6. bölümündelerken başladım. iş-güç derken tüm bölümleri bitirdiğim gün, son bölümlerin de yayınlandığı güne denk geldi ne yazık ki. pek çok kişinin 6 senedir izlediği diziyi 1-2 ayda izleyince tadı damağınızda kalıyor. aptal kafam! hadi başında takmadın, geçen sene, ondan önceki sene neredeydin?

  --- spoiler 6x12,13 ---

  şu an gerçekten üzgünüm. son iki bölümde de ağlattılar pisler. 12. bölümde glee'ye katılmadan önceki halleri, kurt'ün intiharı düşünmesi, rachel ve mercedes'in yalnızlığı, tina'nın sözde umursamazlığı, artie'nin naifliği ve glee kulübünün devam etmesinde finn'in aslında will'den daha büyük rol oynadığı. glee'nin dokunduğu hayatlar...

  son bölümde, 5 yıl sonraki hallerinden tutun; finalde neredeyse herkesin yer alması. şu ilk bölüm dans edip giden ve bir daha gelmeyen esmer çocuk bile vardı. sugar, ryder, puck, david...

  --- spoiler 6x12,13 ---

  biraz sezon bazında da değerlendirmek istiyorum.

  ilk 3 sezona lafım yok. 4. sezon bu kadar çok karaktere yeterli zaman ayıramamalarından kaynaklanan bir sorun vardı ve bu noktada düşüşe geçmiş gördüğüm kadarıyla zaten. 5. sezon aslında en sevdiğim sezonlardan biriydi benim, ama glee kulübünün tamamen kalkması pek çok izleyiciye mal oldu sanırım. son sezon ise, sadece 13 bölüm verilmesine rağmen oldukça iyi toparladılar. tamam hızlıydı pek çok şey, ama eksik bir şey kalmadı bence. ha keşke fox 6 yıllık dizisine bir kıyak geçip bir 5 bölüm daha verseydi de daha yedire yedire yazılsaydı senaryolar.

  bu dizi sayesinde, bir müzikal aşığı olarak, aslında ne çok müzikali bilmediğimi utançla farkettim. pek çok şarkıyı ilk defa bu insanlardan dinledim ve hemen mp3'üme attım. gerçekten çok genç yeteneklerle tanıştım: yeni broadway müzikali birkaç haftaya başlayacak olan darren, yazdığı kitap serisinin 4.sünün yayınlanması için son düzenlemelerini yapan chris, şirretken bile sevimli olabilen yeni filmi bu sene gösterime girecek olan naya, sonra lea, kevin, amber... bu genç ve güzel insanları umarım ileride de görmeye devam ederiz.

  bu entryi yazarken bu kadar ağlayacağımı bilsem daha erken saatte yazardım sözlük. şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun

  ayrıca: sezonun 12. bölümünü izleyip, ilk sezonun ilk bölümünü yeniden izlememiş veya izlemek istememiş biri var mıdır? sanmam.

  son olarak, this time isimli enfes şarkının darren'in kendi bestesi olduğunu bilmeyen varsa söyleyeyim. haftalardır instagram'da bunun hakkında görüntüler paylaşıyor, ama hakkı varmış gerçekten güzel bir şarkı.

  kelimelere dökemiyorum aslında hissettiklerimi. gönül isterdi ki her hafta hakkında entry girebilme şansım olsaydı keşke; ama ilk ve son olacak bu entry, o yüzden güzel bitirmek istiyorum.

  aslında en iyisi susup, sizi şu sevimli şeylerle baş başa bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=vhrw2px5eki
36 entry daha