• an itibariyle yayına başlamış yeni tip biometrik pasaportlarla ilgili gerekli bilgileri alabileceğimiz internet sitesi.

supuki nin uyarısıyla : an itibariyle yayına başlamamış. sitede 3 mayısta açılacak denmesine karşın 2 gün önceden açılıp bizlere kıyak yapılmış.
  • bunu easports.gov.tr olarak okuyan tek kişi ben olmamalıyım....
  • herkesin asıl merak ettiği harçlar ve defter bedelleri aşağıdaki gibidir.

süre harç defter toplam
    6 ay 126,05 tl 138 tl 264,05 tl
    1 yil 180,15 tl 138 tl 318,15 tl
    2 yil 304,00 tl 138 tl 442,00 tl
    3 yil 434,80 tl 138 tl 572,80 tl
    4-5 yil 616,30 tl 138 tl 754,30 tl

bir de diğer ülkelerdeki harç bedelleriyle karşılaştırma yapıp ne kadar zengin bir ülke olduğumuzu göstermek için bir adet yurtdışı pasaport harcı jenaratörü konulmuş.
  • kendilerinden sabah dokuz civarı bir randevu talep ettim. mail gönderecektiler, bekledim gelmedi. onikiye doğru bir daha denedim, gene mail gelmiyor. beni blacklist'lerine mi eklediler nedir?
  • anlasilmaz bir bicimde mac'lerden girilemeyen site. chrome ya da safari farketmeksizin mac uzerinden siteye ulasmak mumkun degil.
  • ilk requesti attiktan sonra sitenin gelmesi tamamlanmadan ikinci defa siteyi cagirdiginizda herhalde kitliyor kendini ve acilmiyor karsi tarafa. eger bunu sistemi guvenlik amacli koruma olarak yaptilarsa tum kullanicilara eziyet ettiklerinin farkina varmalari gerekir. bir noktadan sonra siteye ulasmak iskence halini aliyor.
  • web sitesi kesinlikle çalışmadığı için randevu alınamayan saçmalık
  • yapanın, düşünenin işi düşsün istediğim site.
    kendi bataklığınızda debelenin durun inşallah. size sopa uzatanın kalçası kırılsın!

liseli ergenler platonik aşklarından daha kolay randevu alıyorlar.
  • 1963'te kurulan embesio zeytinyağı şirketinin internet sitesidir. günümüz de bazı akıllılar bu isteden pasaport falan almak istemekteler, yanlış!
    pasaport almak için ilgili karakola "ulaşabilecek" bi tanıdık polisin ilgilenmeyenin sicilini al gel demesi lazım. pasapor işi öyle yani.
    zeytinyağı almak isterseniz, zeytinyağları fena değil.
    ahanda buradan alıyorsunuz. zeytinyağlarını.
  • günlerdir girmeye çalışıp, bir türlü başvuru yapamadığım, dandik ötesi, bakımı bile yapılmayan site.
hesabın var mı? giriş yap