• bu sene gecersemm okulu bitiricem dedigim dersin hocasi...
  • bir de bu nacizane hocamizin aniden anlattigi konuyu kesip "sen evladim, evet evet kirmizili" (o sirada 3-4 ogrenci "ben mi" diye hocaya isaret etmektedir) "yahu sen iste, evet sen" deyip 250 kisi arasindan bir zavalli bahtsiz ogrenciye buyuk ikramiye vurdurur, en kazik sorularindan birini sorardi. ogrenci bilemiyince de "daha simdi anlattim evladim, dinlemiyorsunuz ki, akliniz nerde kim bilir" derdi.

bir keresinde sinifta, candan ercetin'in cikis parcasi umrumda degil'in klibindeki gibi kursudeki sandalyesine milyonlarin(!) onunde ters oturmustur. bir anda ona karsi saygi yapacam diye kasan turk gencligi kendini tutamamis ve anfide yukselen bir gulme ugultusu ile efsane hoca kendine gelip sandalyeden kalkmistir.

bu adam bir meddahtir aslinda, profesorlerin meddahi... televizyoncular tarafindan kesfedilmemesi cok aci bir durum...

her egitim-ogretim sezonu basinda ogrenciler arasinda bir soylenti alip gider, "bu sene işi birakiyormus" diye haber salik verilirdi. halbuki ogrencilerin kendi kendilerini avutmaktan oteye gitmeyen bir hayaldi bu. yaşayan efsaneseruvenlerine tum hizi ve hasmetiyle devam etmektedir.

(bkz: kıymetli evrak)
  • dante'yi bile etkilemis hoca. soyle ki, ilahi komedya'da cehennemin kapisinda yazan soz apacik sayin tuna'nin verdigi kiymetli evrak hukukundan apartilmis. "terket tum umudu buradan iceri giren ey yolcu!!"
  • hayatimda ilk kez bir ders icin kasmama sebep olan kişi...
  • derste su içen adamı dersten atan ve gerekce olarakta "ha su içmişşin ha içki içmişsin fark etmez " diyen ; derste konuştugunu bazen kendisi bile duymayan ve bir rivayete göre bu sene dersini toplamda 1700 kişinin aldığı ( işl,ikt,mal..) marmara üniversitesinin kıymetli evrak hocası...
    ama yiğidi öldür hakkını ver işini iyi bilir; kıymetli evrak hukuku ile ilgili bu ülkede üzerine kimse yoktur, 7 den 77 ye hukukla ilgili olan fakat dersini almayan herkez saygı duyar.
  • ergun tuna kıymetli evrak dersinden gecen, sarfettigi caba ve sabırdan oturu sualsiz cennete gitmelidir..
  • yasa tasarıları hazırlanırken kendisine danışılan bir insandır. devlet tarafından da çok saygı görmektedir.aynı zamanda geçen sene sadece kitapta geçen başlık isimlerini yazarak 15 aldığım dersin hocasıdır. sınava ciddi ciddi çalışan yüzlerce kişinin bu notun altında alması ise şaşırtıcıdır.
  • "name" almanca isim demektir! itiraf ediyorum! bu adamin dersinden ögrendigim tek sey bu!! pisman miyim? hayir!
  • dün yaptığı kıymetli evrak vizesinde anfiye 6 asistanla birden girip , külyutmaz hesabı sıranın üzerine çıkarak herkesi gözetlemeye koyulmuş hala çok ama çok yaşlı olan profesör kişisi. bütün sınav boyunca çıktığı sıranın üstünden inmemiş ve ayağının dibinde sınav olmaya çalışan öğrenciye gına getirmiştir.
  • her derse girmeden önce cep telefonunu kapatmayı unutup derste çaldıktan sonra en yakınındaki öğrenciye telefonu kapattıran ve bundan sonra ben 80 yaşında adamım siz benim yaşıma gelince bakalım daha neleri unutacaksınız sözleriyle sınıfı dumura uğratan hukuk adamı.
hesabın var mı? giriş yap