• --- spoiler ---

hüso: ula sefil, sabahın köründe ne tıkırdiysen?
    bilo: sevdigim cano'ya bayram hediyesi götürüyem.
    h: nedir ki?
    b: tezektir.
    h: tezek mi? ula bohtan hediye mi olurmuş sefil?
    b: vallaha daha kıymatlısını heç görmemişim.

--- spoiler ---
  • elma karsiliginda cay vermeyi kabul eden sivan'in, elmalarin calinti oldugunu ogrenince tukurmesi; bayram sabahi bilo'nun sevdigine hediye goturmeye hazirlanirken dişleri eksik tarakla kaşını ve saçını taraması gibi nefis ayrintilarla dolu film.
  • şöyle bir efsane sahneye sahip olan film.

http://www.youtube.com/watch?v=tjjs2ti4xei
  • tezek sahnesi ile gülmekten yarmaktadır.

--- spoiler ---

-kendi bokumu götüremem ya!
    --- spoiler ---

http://www.youtube.com/watch?v=akuvnifrh0a
  • insanın farklı yaş dönemlerinde izledikçe farkedemediği detayları fark edebildiği, film içersinde verilen mesajları daha iyi anladığı, çok uzun zaman önce şimdiki zamanın değişmeyen ve ne yazık ki güncelliğini koruyan sosyal konularını ele alan filmler arasında yer alabilecek eserlerden biridir. kanaatimce ders niyetine işlenebilecek bir içeriğe sahiptir.
  • -s!-
    ister yaz, ister oku
    istersen düğünümüze kilim doku
    hem aşığım hem yoksul
    aha sana getirdim bu boku!
    -s!-

içerisinde döneme dair ince eleştiriler de barındıran, oldukça komik film. sansürsüz izlemek gerekiyor tabi.
  • şu ak pak hale gelmiş versiyonuyla gözlere ziyafet çektirirken aynı zamanda bip sesiyle televizyonu kapatmanın eşiğine getirmiştir. eşşoğlueşşek diyor lan. +18 koy, şiddet içeriyor yaz,olumsuz örnek işareti koy yap bişeyler. ben bunları göze alıyorsam izlerim.
  • eşşoğlu eşek yıllardır sansürlenen birşey

it gibi yoruldum derken iti sansürlediler filmde la sanki küfür ediyo kendine falan. nasıl yorulduğunu söylüyo hayvanseverler göreve!
  • artık, televizyonda yerli ve yabancı film izlemenin iyice gereksizleştiğini gösteren film. bu şekilde biplerle, buzlamalarla izleyeceksek hiç izlemeyelim daha iyi.
hesabın var mı? giriş yap