şükela:  tümü | bugün
 • ruhan işim'in 5.70 m'lik 23 yıllık sırıkla yüksek atlama salon türkiye rekorunu 5.71 m ile kıran 22 yaşındaki atletimiz. antrenörlüğü yapan ibrahim halil çömlekçi, geçen hafta hayatını kaybetmişti.
 • 23 yıllık erkekler sırıkla atlama türkiye rekorunu kırdıktan 14 gün sonra (7 şubat 2021’de) istanbul ataköy spor salonu'nda yapılan ”selahattin yıldız türkiye şalon şampiyonası”nda çıtayı 5 m 72 cm’ye çıkararak rekorunu yenileyen milli atlet.

  ersu şaşma, bu derecesiyle 2021 avrupa salon şampiyonası barajını da geçerek turnuvaya katılma hakkı elde etti.

  ersu şaşma, 20 şubat 2021’de ise, 5.60 ile üst üste ikinci kez sırıkla atlama balkan salon şampiyonu olmuş ve yarışma sonunda 5.80'lik olimpiyat barajı denemesi de yapmış, ama çok yaklaşmasına rağmen çıtayı düşürmüştü.

  sırıkla atlamada son zamanların konuşulan ismi ersu şaşma, ruhan işim’in 24 ocak 1998’de kırdığı 5 m 70 cm’lik rekorunu tam 23 yıl sonra 24 ocak 2021’de 5 m 71 cm ile kırmıştı.
 • 2021 avrupa salon atletizm şampiyonasında 5.60 atlayarak sırıkla atlamadan finale kalmış milli sporcumuzdur.

  kendisine ait olan türkiye rekoru 5.72'yi finalde tekrarlar hatta geçer umarım.

  2020 tokyo olimpiyat oyunlarında 5.70 atlayıp olimpiyat 10.su olmuştur. biz inanıyoruz ki 2024 paris olimpiyatlarına kadar hem türkiye rekoru hem de olimpiyat başarısı gelişecek. çalışmaya devam, başarı gelecek.
 • 2021 avrupa salon atletizm şampiyonası'nda final heyecanı yaşayan tek sporcumuz. büyüklerde, bu seviye bir organizasyonda elemeyi geçip final yapan tek sırıkla atlama sporcumuz. an itibariyle pistte.

  edit: 5.80'i yine aşamadı. 5.70 ile turnuvayı tamamlıyor.
 • polonya’nın torun şehrinde yapılan 2021 avrupa salon atletizm şampiyonası’nda, sırıkla yüksek atlama finalinde 5 m 70 cm’lik derecesiyle gayet iyi bir yarışma çıkartan mersinli genç atlet.
  sergei bubka’nın rekorunu yıllar sonra kıran harika çocuk armand duplantis’in olduğu finalde 5,80’i üç hakkında da geçemedi.

  olimpiyatlara bu yıl için gidemez belki ama 2023’te türkiye’deki avrupa salon atletizm şampiyonası’nda kürsüde yer alabilir.
 • sevgili kardeşimiz potansiyelli iyi bir yetenek kendisi aynı zamanda türkiye rekortmeni hiç alışık olmadığımız sırıkla atlama gibi bir branşta final yaparak bizi gururlandırdı.umarım olimpiyat barajını filan geçip olimpiyatlarda ülkemizi temsil eder.herşey senin için iyi olsun ersu tüm kalbimle iyi dileklerimi iletiyorum sana.
 • yıllardır atletizm yarışmalarını izlerim, kendisi sırıkla atlama dalında yarıştığını gördüğüm ilk türk.

  umarım klasik türk atlet hastalığı olan zaman geçtikçe geriye gitme hastalığına yakalanmaz ve üstüne koya koya gider, 2021 olmasa da 2024'te ülkemizi temsil eder.
 • çok beklediğimiz haber sonunda geldi. 3. orhan altan atlamalar kupası'nda 5.8 atlayarak hem türkiye rekorunu kırdı hem de ülkemize sırıkla yüksek atlama gibi bir dalda olimpiyat kotası kazandırdı.
 • ankara’daki 3. orhan altan atlamalar kupası yarışmalarında sırıkla yüksek atlamada 5 metre 80 santimetre ile, kendisine ait olan türkiye rekorunu geliştirerek, 2020 tokyo olimpiyat oyunları kotası almıştır. çok büyük bir başarı.

  merhum ibrahim halil çömlekçi hocanın büyük emekleri birer birer karşılığını buluyor.
 • bu azmiyle kendisini 2024 paris olimpiyatlarında izleriz diye düşünürken 2020 tokyo olimpiyatlarına katılacağını öğrendiğim genç sporcu