• hayatımın en büyük sarhoşluğunu yaşadığım bir gecede birkaç gün önce ayrıldığım eski sevgilimin kuyruk acısına dayanamayarak yaklaşık beş sene önce ayrıldığım eski sevgilimi aradım. yaklaşık otuz dakika konuştum. ne anlattım bilmiyorum. ama o konuşmadan sonra birkaç gün önce ayrıldığım eski sevgilimi aradım ve akabinde evine gittim. o gece kavga ettik bir daha ayrıldık. ertesi gün beş sene önce ayrıldığım eski sevgilimi hâlâ cümle kurabilen bir varlık olduğumu göstermek ve nabzını yoklamak için tekrar aradım. bir ton öğüt verip kapattı. bu konuşmanın ardından birkaç gün önce ayrıldığım eski sevgilimi arayıp zırlak bir konuşma daha yaptım. o da yaklaşık aynı cümleleri kurup kapattı. en son iki sene önce ayrıldığım eski sevgilimi kafam yerindeyken aradım. tekrar birlikte olmaya başladık sonunda da küfür kıyamet ayrıldık. aranabilir durumda bir eski sevgilim kalmadığı gibi rezil rüsva olduğum da yanıma kaldı. siz siz olun eski sevgiliyi aramayın.
  • yolda yürürken "aa ne kadar güzel bir kazzık bunu mutlaka götüme sokmalıyım" demek ile aynı şeydir. aramaya inanmayın sadece bu konuda ama.
  • cok asagilanan bir eylemdir.
    arkadaslariniz kizarlar, delirdin mi sen derler, ayrildiniz kurtuldun derler, ya da arama kendini rezil edeceksin derler. haklidirlar buyuk ihtimalle. iyiliginizi dusunduklerinden size o telefonu actirtmak istemezler.
    aranan kisinin de olaya bakisi nadiren olumlu olacaktir. hersey bitmistir, kimbilir unutmus gitmistir, kendisini belki ancak toparlamistir, veya tam tersi, size hic bir zaman deger vermemistir, simdi de baskasiyla gonlunu eglendiriyordur, rahatsiz edilmek istemez. size deger verdiyse unutmaya calisirken aramaniz kendisine haksizliktir, eger deger vermediyse yaptiginiz sey ona takinti olarak gorunecek ve sizden rahatsiz olup belki de korkacaktir.
    sizin bakis aciniz ise kimsenin kimseyi anlamayacagi yonundedir, ayni seyleri yasamadigi muddetce.
    uzaktan konusmak kolaydir cunku. arama, kendini rezil edersin derler, oysa aramadiginiz zamanki durum rezillikten otedir. sabahlara kadar aglayan, surekli icen, kimseyle gorusmek istemeyen, hayattan nefret eden, kendisinden nefret eden, yasamak istemeyen bir enkazdir haliniz. ne olur bir sansiniz varsa onu kullansaniz barismak icin? ne olur sanki bir kez arasaniz da o sansi deneseniz? belki o da beklemektedir telefon basinda. belki o da aramak ister de cesaret edemez arkadaslarinin rezil olursun uyarilarindan sonra?
    ayrilinca belki atlatmaya baslamisken aramaniz dogru degildir, kendi acinizdan. yasadiginiz cehenneme alismaya baslamissinizdir belki, belki acisi nasirlasmistir. ne gerek var kapanmaya baslayan yarayi yeniden acmaya? kotuluk olacaktir kendinize. peki nasil aramazsiniz o yarayi iyilestirme sansi varken elinizde? sonsuza kadar izi kalacaktir ruhunuzda eger iyilesmezse, ve belki kanamaya devam edecektir de. belki iyilesir, belki karsinizda da yarasini elleriyle tutup bekleyen sevdiginiz vardir, aramanizi bekleyen.
    size deger vermemis biriyse eger, sizi unuttuysa, baskalariylaysa, aramak rahatsiz edici olacaktir. ama bunu aramadan bilmek mumkun mudur? siz bilinmezlikler icinde kahrolurken, ona ait olmayan acilari yakistiriyorsunuzdur belki. aramadan ogrenemezsiniz ki..
    en kotusu ama, sizi sevmis olandir. sevmis ve unutmak icin herseyi yapmis olan. belki evini birakip gitmis uzaklara, belki kendisine en cok aciyi cektirecek fiziksel ve duygusal islere girismis. sirf yarasini ortebilmek, unutabilmek icin, kendi vucudunu daglamistir belki. uzaktan acisini hissedersiniz. aramak istersiniz. belki yeniden birlesmek imkansizdir. belki cok kotu kaybetmissinizdir onu, belki hata yapmissinizdir. mazeretiniz, bahaneniz, ozrunuz her ne ise, onlari anlatip belki yaralarimizi birbirine dokundurup kanimizla duzeltiriz herseyi dersiniz. yaralari yakmaktansa acalim, birbirimize ilac olalim dersiniz.
    iste o zaman aramaya asla cesaret edemezsiniz. sonsuza kadar kanayacak yaraniz icinizdedir. geceleri sizi uyutmayacak, en ufak bir hatirada sizlayacak, bir romatizma gibi varligini unutturmayacak, bir lanet gibi sizden ayrilmayacaktir. yagmurlu havalar onunuzdedir, bir daha gunes acmaz. kisa sureli unutursunuz icinizin kanadigini ama bir yarayi daha kaldiramayacaginizi bilirsiniz. sahtekarsiniz dupeduz, insanlarla gorusur yuzlerine gulersiniz, sanki mutluymus gibi, sanki hayat cok guzelmis gibi. aramazsiniz ama. neden arayasiniz ki?
    onda da vardir buyuk ihtimalle ayni yaradan. ve gecmeyecek. kan kardes olamazsiniz, zehirlisiniz. ona bulastirdiniz bu zehri, onu da zehirlediniz. simdi icinizde asla kapanmayan bir yara var, bir bosluk, gittikce karariyor gozleriniz. farkinda degiller hayati tutmayi biraktiginizin ellerinizle, dustugunuzu farketmediler. bu guzel. cunku hala bir sans var.
    yasamaya devam etmek icin bir sebebiniz var hala. belki bir gun onun iyilestigini gorursunuz. bir gun belki o sizi affeder, hatta siz kendinizi affedersiniz. o zaman rahatlikla olebilirsiniz.
  • 5 km kosu, 7 km yuzme, 3,5 saat kondisyon bisikleti kasma, 2 saat trekking ya da rafting, uc set tenis macina esdeger efor sarfi. nutra slim halt etmis.
  • eski sevgiliyi aramak, prangalardan kurtulmadığınız anlamına gelmektedir.

ararsınız, geride kaldığınız için ararsınız, acınız taze olduğu için ararsınız, bir yemeğin kokusu, denizin sesi hatırlattığı için ya da bazen sadece canınız çektiğinde arar ve onun soğuk sesiyle karşılaşırsınız. karşınızdaki hep cevap verir , gayet kibar konuşur, ama sonunda halinizi hatrınızı sırf sosyal gerekliliklerden dolayı sorar, konuşmayı kısa tutup telefonu kapatır. o ilerlemiştir, siz eski yerinizde sayıyorsunuzdur, prangalar kırılana kadarda öyle kalacaksınızdır.

eski sevgiliyi aramak, yada aramayı düşünmek, gözleriniz yaşardığı sürece vardır.
  • ısmi baran olan eski sevgilinin rehberde babamin altinda olmasi uzerine babam yerine yanlislikla barani arayip gelirken iki ekmek al demistim. karsidan gelen efendim sesiyle birlikte yıkıldım sözlük. sen aylarca konuşma ayni ortamda bulunmamaya çalış sonra ilk cumlen ekmek al olsun. o günden sonra karşıdakinden ses gelmeden konusmaya baslamiyorum telefonda.
  • eski sevgiliyi aramak okuduğunuz bir kitabı tekrar okumaya benzer. kaç kere okursanız okuyun, sonucunu değiştiremezsiniz. onun için denenmişi denememek gerekir.
  • benim yapmışlığım çok var ama başıma gelmişliği yok sdlfkjsdlkfjsdlksdfjlk. bekliyorum biri arasın diye. konuşmanın sonrasını bilmiyorum ama ne olursa olsun başında "öncelikle teşekkür ediyorum bana bunu yaşattığın için, çok incesin." dicem ahtım var sdlfksjdflk.

edit: şirket hattına geçtiğimi ve bu numaramın kimsede olmadığını fark ettim :(( sdflkjsdlfksdjk amk.
  • eski sevgiliyi aramak kolay değildir. sevgilinin önündeki eski sıfatını kanıksamaktan daha zordur hatta. çok kısa bir süre öncesine kadar gösterilen dirayet, baş parmak o yeşil tuşun üstündeyken can vermektedir artık. o ilk ses yanıltır sizi, eski günlerdeki gibi sanırsınız bir anlığına. bir umut kaplar içinizi arsızca, sonra o sesin soğukluğu kadar soğuk bir dehlizde bulursunuz kendinizi. o bir buçuk dakikalık konuşma günlerce kafanızı meşgul etmeye yeter, bir umut kırıntısı ararsınız her vurguda, çünkü seviyorsunuzdur hala.
    tek vücut olmuş iki bedenin ayrık yaşayabilmesini aklınız almaz, vücudunuz kaldırmaz. derin sevgi vaadlerinin sahteliğine ihtimal vermekte zorlanırsınız, o mevhum sırrın peşine düşersiniz.
    gelgitler yakanızı bırakmaz. kah asla aramamlıyım der, kah şimdi arasam uyuyor mudur diye düşünürsünüz. kah herşeyden ötürü kendinizi suçlarsınız, kah ne olursa olsun aşkınızın bunu hakketmedigine inanırsınız. kah çeneniz büzüşür, gözleriniz dolar kah kontrolsüz kahkahalar atarsınız.
    aşkının bittigine inanırsınız, tek teselliniz sınırsızca kışkırtılan maymun iştahlılık çağında fütursuzca harcanan aşklara inat tek başına yaşadığınız aşktır. aciz dönemlerinizde dostlar belli eder kendilerini, bir buçuk dakikalık konuşmanızı 15 dakika anlatırsınız. her an kendinizi suçlamaya kilitlenmiş psikolojiniz ne kadar sevildiğinize ikna olur hiç olmazsa.

hayat her acıya alıştırıyor insanı, yine de eski sevgiliyi aramak en büyük zaaftır seven için...
  • gelen gideni aratir derler ya... her yeni sevgilide eski sevgililerden parcalar ararmis insan.
hesabın var mı? giriş yap