• mesaj atıp mesaj almayan bir yazar. hoş bir durum olmadığını söylemeliyim.

o yüzden anlayışına sığınarak bana attığı mesaja buradan yanıt vereceğim; çok kişisel bir şey olmadığı için sorun olmayacağını sanıyorum.

konu kerimcan durmaz'la ilgili yazdığım şu yazı, katılmadığını belirtti kendisi. ben de şunları yazdım:

"merhaba,

kerimcan ya da bir başkasını tahammül edilemez bulmak son derece kişisel bir görüş olmakla birlikte tam da bu kişisellikten dolayı kişinin kendisini bağlar. yaptığı hareketler (bundan kasıt her ne ise) bizim neden üzerimize yapışıyor ben onu anlamıyorum. tecâvüzcülerin ve tâcizcilerin neredeyse hepsi hetero; para avcısı kadınlar da öyle; heteroluğu sapıklıkla ve fâhişelikle bir tutmak ya da özdeşleştirmek söz konusu değilken toplumun azınlığı olan bizlere bu yaftaları üstelik bizim vurmamız neden? bu görüşü hiç onaylamıyorum ve buna katılmıyorum kusura bakma. daha geniş düşünmeni ve çifte standartları bırakmanı öneririm.

toplum daha gay nedir ne değildir bilmiyorsa biz neden onların üç kuruşluk kalıplarına hapsolmalıyız? örneğin bu da çok içinden çıkılmaz bir çelişki bana göre. herif kendini geliştirememişse ben neden ona fazladan açıklama yapıp var oluşumu "ben öyle değilimmm!" diye kanıtlamak durumundayım?

kalitesiz bir herif iki magandadan sırf cinsel kimliği nedeniyle dayak yiyorsa bu benim sorunumdur. kim olduğu, nasıl davrandığı, ne yaptığı bu noktada işlevini yitirir. tıpkı ırkçılık gibi homofobinin de "ama..."sı olmaz, olmamalı. kimse kimseden aktivizm beklemiyor zâten ama "oh olsun" deme ikiyüzlülüğü de neyin nesi? sanki iki ucun ortası bulunabilir.

saygılarla"
  • nick altıma gelip nefretini kusmuş beni sözde iki yüzlülükle suçlayan yazar. bir de troll'e eklemiş sanırım ayıptır ayıp.
  • hakaret ederek yorum yaptığını zanneden ahlaksız yazar.
    türkçeyi düzgün kullan derken "amk" gibi kelimeleri kullanan bilgisiz yazar.
    ayrıca klavye delikanlılığı yaptığı kişileri sokakta görse kaçacak delik arayacak yazar.
    insan boş konuşup,boş atar yaparsa biliniz ki içinde kalmış bazı şeyleri çıkartmaya çalışır.önemli olan konu sen efendi olmayı,saygılı olmayı dene.
    edit: bir üstte yazan şiiri gördüm ve yazan arkadaşı buradan tebrik etmek istiyorum.
    müthiş bir şiir olmuş.
    "cahil karşısında kitap gibi sessiz ol" cümlesini severim ama şiir bu cümleden daha anlamlı olmuş.
  • #43748978 entrysiyle (affedersiniz çok özür dilerim ama nefretimi başka türlü ifade edemeyeceğim) hiç bir sikten anlamayan ve (üzülerek pöykürerek haykırararak diyorum ki) malesef anlayamayacak sik kafalı japon askerlerine onuru anlatıp belki de kenarda köşede bir kırıntı kalır diye ellerini yoran ve "lan 10 kere şükela verebiliyoz mu?" sorusunu kendime sordurtan (ve 10 kere şükelaya basmama neden olan) arkadaşımız kardeşimiz...

29 haziran'da görüşürüz kardeşim...

edit: betimleme için gerçekten çok özür dilerim. rahatsız olanlar içinde yazdıklarımı değiştirebilirim.
  • ırkçı.

nefret suçları yasasının olduğu bir ülkede muhtemelen çok fazla serbest kalamayacak bir orta doğulu.
  • kendisine mesaj atılamadığından buradan yazayım. ulan kaşar anadolu çomarı ve sivas kangalının aynı şey olmadığını adın gibi bilmiyor musun? biliyorsun ama kaşarlığından işte.

peşin edit: kaşar burada işini bilen tecrübeli anlamında kullanılmıştır. peynir türlerine hakaret söz konusu değildir.
  • bir başlıkta paylaştığı kaderine yakınmalarını görünce bu memleketin insanı olmaktan bir kez daha utanmama vesile olmuştur. dünyadaki tüm egemen ataerkil sistemlerin ideal vatandaş profili dışındakileri ötekileştirip, nefretin kurbanı seçtikleri seksüel faşizmin mağduru kişilerdendir.
  • hoşuna gitmeyen fikirlerin sahiplerini doğrudan aşağılayarak ya da hakaret ederek egosunu huzura kavuşturan, sözlük yazarı*
  • trol.
    #57149267 entrysinde hamilelikte topuklu giymenin sakat doğuma neden olduğunu iddia etmiş. gay adam modern olur derken, şakirt çıktı.
  • çok nazik bir yazar arkadaşımız. seçimleri hiçkimseyi ilgilendirmez.
hesabın var mı? giriş yap