• (bkz: epila)
  • how i met your mother'in bir bolumunde marshall'in isin kilici ile sukran gunu hindisi kesme hayali konu ediliyordu. bu lazerli epilasyon cihazlari da guvenlilik acisindan isin kilici seviyesinde filan. illa fantastik bir yontem denemek istiyorsaniz katana filan kullanin, boyle ne idugu belirsiz seylerle yakmayin kendinizi.*
  • yaklaşık bir iki sene önce araştırdığımda bu cihazların sadece epilasyon amaçlı kullanıldıklarını öğrendim. yani evde kullanım için satılan bu lazerli epilasyon cihazları ağda ile yapacağınız epilasyonu yapıyor. tüylerinizi bir daha çıkmayacak şekilde yakmıyor. ağda ya da epilasyon aletleri gibi kökten tüylerden arınmaya yarayan geçici bir yöntem.

salonlarda kullanılan ve tüylerin bir daha çıkmamasını sağlayan lazer ışıklarının cinsi (kendi aralarında bile) çok farklıdır. teknik bilgim çok iyi olmasa da alexandrite çeşidi ışık en iyisi sanırım, ve o bile her salonda yokken evde kullanım için üretilmiş bu cihazlardan böyle bir performans beklemek yanlış olacaktır.

lazer ışık çeşitleri için:

http://www.epiderm.info/
  • profesyonel epilasyondaki gibi kalıcı çözüm yerine, tüyleri %70 oranında azaltma gibi işlevlere sahipler-
    oran, markaya/modele göre değişiklik gösterebilir..

ayrıca fiyatlarının min 4 haneli olduğunu düşünürsek, üzerine biraz daha katıp kökten çözümlere başvurmak daha iyidir, diye düşünüyorum ben..
    iyice kadınlar kulübü'ne döndürdüm ortamı bu arada..
  • sonuç alabilir miyim diye almakta kararsız kaldığım alet. kullanmış olan yazar arkadaşlar deneyimlerini mesaj yoluyla iletirlerse sevinirim.
  • evde olmasından bağımsız; asıl üzerindeki tartışmanın "kullanabilir miyim" şeklinde olması gereken cihaz. yani nerde kullanıldığından ziyade, kimin kullandığı önemli. nitekim öngörülen seans sayısını tutturamamak daha fazla ışın, daha fazla zaman ve hatta sağlık sorunu demek olabilir.
hesabın var mı? giriş yap