• absofuckinglutely ben. ramazandan yeni çıktık. hurmayı çok severim. diyelimki gidilen yerde iftarlık 4 hurma var. garanti veririm o kurtlu hurma bana gelir.

ilk defa yalnız yaşamaya başladığım sene evime aldığım ilk maruldan 3 veya 4 tane sümüklü böcek çıktı. ağlaya ağlaya attım yapraklarla beraber. bir saat sıtma tutmuş gibi titreyerek dinlenmek zorunda kaldım.

kımıldayan herhangi bir şeyi sensörlü gözlerimle farkediyor ve aileme haber veriyorum. öldüremem, üzülüyorum. bizim evde kimse böcek öldürmez zaten. koşa koşa kağıt veya peçete vs bir şeyler bulup güvenli şekilde doğaya karışmalarını sağlıyoruz sevgili miniklerin.

yağmurlu günlerde salyangozları ezmemek için sek sek oynuyorum.

yaralıyım sözlük.
  • (bkz: yemekteki kılların hep en çok huylanana denk gelmesi)
  • böcekten korkmayanların böcek gördüğünü söyleme gereği duymamasından kaynaklanan yanılsama.

yani siz böcekten korkanlar onu gördüğünüzde "imdaaat, yetişin adam öldürüyorlar." diye bağırırken muhtemelen biz korkmayanlar onu gördüğümüzde önüne çekirdek falan koyup beslemeye çalışmak gibi saçma şeyler yapıyoruz. o yüzden dolayı böcek sadece size görünüyormuş izlenimine kapılıyorsunuz.
  • istatistiğini hiç tutmadım, lakin böyle bir genel durumla hep karşılaştım/karşılaşıyorum..

malum, yaz mevsimi, böcükler artık her yerde.. her kimlikte.. hamam böceği de var, kara biti de.. çekirgesi, ateş böceği, sivrisineği.. envai çeşit böcük..

bazen de (bilerek ve isteyerek yaptıklarına inanmıyorum) evlerimizde bitiyorlar bir delikten, açık bir penceren, kapıdan.. işte o böcüğü ilk olarak hep en çok korkanımız görüyor evde, kız kardeşim.. tabii, basıyor çığlığı..

aynı durumu başka evlerde de sürekli yaşıyor, murphy’ye de bir kez daha sevgilerimi gönderiyorum..
  • yıllardır börtü böcekle karşılaşılmamış bir yere gidildiğinde eğer yanınızda böyle birisi varsa muhakkak bir yerlerden bir böcek ışınlanır ona. özellikle de ense kısmına. börtü böcek çok fena ense fetişistidir.
  • korkan insanın gözü böcek arıyor çünkü. aramasa o da görmeyecek ama arıyor işte nalet olasıca. neden? korkuyor çünkü. öyle bir anda üstüne basıp da travma filan yaşamak istemiyor. bence çok haklı.
  • (bkz: algıda seçicilik)

arayan belasını buluyor.
  • ters çaba kuralı ile gerçekleşmesi mümkün olandır. beyin neden korkuyorsak bir çekim ile onu size çekiyormuş. denendi çalışıyor. murphy kanunları da diyebiliriz aslında fakat her ikisini de allah kahretsin.
  • doğrudur. eve girdiğimde ister istemez duvarlara bakarım ve gezen böceği görürüm... üzerimde akrep gezmişliği de vardır da o başka bir entrynin konusu...
hesabın var mı? giriş yap