• artık azalarak bitmesi gereken saçma uygulama. sonra hiç ağlama boşanmalarda erkek 1-0 geriden başlıyor diye. daha evlilik teklifinde bile sen kendini 1-0 geriden başlatıyorsun.

düşünün evlenmek istediğiniz ve sevdiğiniz bir insan var. eşit şartlarda hayatınızı birleştirmek, beraber yaşamak belki çocuk yapmak istiyorsunuz. birbirinize karşılıklı saygı, sevgi, sadakat ve sabır göstereceksiniz(en azından böyle umuyorsunuz). fakat tüm bunlar için öncelikle kadın kişinin önünde diz çöküp yalvarır gözlerle bunu ona sormalısınız. sizce de saçma değil mi?

bunu yaparken kadının sizden üstün olduğunu mu düşünüyorsunuz? yada sizden daha aşağı olduğunu düşünüyor da jest olsun diye mi yapıyorsunuz?

sadece bu konu değil, iş ilişkisi olur, arkadaşlık ilişkileri olur vb., eşit şartlar altında kurulan veya kurulacak hangi ilişkide bir taraf diz çökerek başlanabilir?

ayrıca bir insan sevdiğinin önünde neden diz çöker? ben sevdiğim kadınla hayatımı birleştirmek istiyorsam, neden önünde diz çöküp bunu bana bahşetmesi için, yalvarır pozisyona sokuyorum kendimi ve genellikle de bunu 500 kişinin içinde yapmak zorundayım?

televizyonda böyle gördüğüm için mi?, herkes böyle yapıyor ben yapmazsam öküz derler diye korktuğumdan mı?, yoksa cidden birisine diz çöküp yalvarmadan benimle evlenmeyeceğini düşündüğüm için mi?

sonuç olarak: erkek olun beyler. sevdiğinizin karşısına eğilim bükülmeden, 50 çeşit organizasyon saçmalığına girmeden çıkın dimdik bir şekilde sorun amk. seviyorsa evet der mutlu olursunuz. sevmiyorsa hayır der siz de yolunuza bakarsınız.
    kaldı ki zaten sırf siz eğildiniz diye evet veya eğilmediğiniz için hayır diyorsa. o kişiden değil eş bir yol olmaz. haydi hayırlı tıraşlar.
  • bence evlilik başlı başına saçmalık ama arkadaş haklı.

evinin direği görmen gereken adamı yerde görüyorsun. utanmaz arlanmazlar böyle adama herif deme gururunu nasıl yaşıyorsunuz aklım hafsalam almıyor, evet.
  • (bkz: jon snow)
  • aynı tokalaşma da insanların sağ ellerini göstererek benden sana zarar gelmez demeleri gibi ( bunun amacı savaşçıların silahlarını genelde sağ elleri ile kullanmalarından kaynaklıdır.) bu da eskiden kalma bir alışkanlık. sevdiğiniz kişiye aidiyet ve hürmetin beyanıdır.

sorulması gereken şudur. hem cinslerimin neden bundan kendilerini rahatsız hissettikleri? sen daha başlangıçta saygı hürmet ve aidiyet beyanında bulunmak istemiyorsan eğer o kadın seninle bir ömürü neden geçirsin?

edit: mesaj yağmurundan sonra açıklama yapma gereksinimi... arkadaşlar allah için... sevdiği kadının önünde eğilmek ne onurdan ne de gururdan birşey kaybettirir size... biz ki türkler olarak tarihimiz boyunca kadınlarımızı el üstünde tuttuk. evlilik tarihi ise iskandinav ülkelerinde rastlanıyor en eski tarih olarak şu anki bulgular böyle. uzatmanın lüzumu yok. isteyen yapar istemeyen yapmaz bu kadar basittir.

benim dikkat çekmeye çalıştığım hususu gram anlamayanlar var aranızda. tokalaşma örneği ile desteklediğim husus şu günümüzde ne kimse kılıç ok silah vs taşıyor ne de başka birşey lakin biz hala tokalasiyoruz. evlilik teklifinde kadının önünde eğilmek de bunun gibi. bu artık bir gelenek haline gelmiş. tekrar söylüyorum. dilerseniz yapmak zorunda değilsiniz.
  • şahsım adıma ben diz çöktüm, sevgili eşim de eğildi ve öyle dinledi beni. bunu yapmayacağını, beni önünde diz çöktüm diye aşağıda göreceğini bildiğim insana zaten o soruyu sormazdım. eşitlik namına “niçin erkek soruyor?” sorusunun sorulması daha mühim. “neden erkek diz çöküyor?” değil.
  • diz çökmek itaat etmek, sadakat göstermek anlamına gelir. bir erkek evlilik teklifi ederken kadına olan sadakatini vücut diliyle gösterir.
  • bu başlığa negatif yorum yapanların, yarın öbür gün, bir cins-i latif için aynı hareketleri yapmayacağı ne malum ?

negatif yorum yapılarak, prim yapılmaya çalışılan başlıklar kategorisinde değerlendirilecek, evlilik teklifi sorgulamasıdır.
  • üstte entrisi bulunan @cyriptoporticus nicki yazarımıza cevaben:
    peki dostum o zaman neden kadınlar saygı hürmet ve aidiyet beyanında bulunmak istemiyor da hep erkeklerden bekliyor. eğer eşitsek böylesi daha doğru değil mi?

eğer mesele sadece, benden sana zarar gelmez alt mesajını vermek ise emin ol kadınların erkeklere verdiği zararı aklın almaz. illaki fiziki şiddet olarak düşünme.
  • temsili

erkek adam eğilmez..
hesabın var mı? giriş yap