• vurulan güvenlikcinin oglu olan delükanli ramiz efendiye yanasip 'abiacimbeabi, abi bi dömer-epmek alsağa be abi' dedigi an bu dizi benim icin ve türki cumhuliyetler icin biter.. acik konusalim..
  • sırtları yatak yüzü görmeyen adamların hikayesi. marjinal lan bunlar. kamyon yükü para var heriflerde minimailstiz ayağına ya çekyatta ya damda yatıyolar.
    tamam alırsın yine intikamını alma demiyorum. 2 gün izin ver kendine, yat akşamdan güzel süpersonik yatağa, omuriliğin bi desteklensin bi dinlensin götün. sabah da haşlanmış yumurtayla yap kahvaltını bak nasıl pırıl pırıl zihinle intikam alıyosun.
    yakışmıyor öyle depresyondayım ayağına çekyatta yatıp dikkat çekmeye çalışmalar.
  • yatacak yer demi$ken, 450milyarlik arabayi balat'ta sokaga parkeden adamin damda yatmasi hikayeyi cok bozmaz, 'akil sagligi yerinde degil la i$te, n'apsa yeridir' der gecersin..
    ha benim olacak o araba bagajinda yatarim o ayri, ama arabayi alip nasil sokaga koyuyosun o semtte bilemiyorum..
  • reyting olayını süpürmüş dizidir. ilk sırada olması bir yana 40 share nedir lan. en yakın rakibi 19 share'dayken bi de. üstelik en yakın rakibinden sonra özeti geliyor dizinin. *
  • 10. blm franmagnıyla nooluoz a.q. dedirtmiştir yine...
    bakınız
    http://www.guncell.com/ezel-10-bolum.html
  • uzakta olan 'abi'ye sahip olmanin kalpte sızı olduğunu gösteren dizi.
  • - eyşan'a bir kafa at da rahatlayalım yeğen .
  • (bkz: hirsiz polis) ten sonra ayni keyfi alabildigim dizi ezel. ezel'in bende yaptigi efekt yine aynisi oldu. zaten dizi konusu bana git surdan bi sek kap gel, gelecek bölüm teorileri yap ve hikayedeki kötülere gözkirptiriyorsa olmu$tur o dizi..
    pür dikkat cengiz'i izliyorum. bu bölüm ne diyecek, ezelin gecmisten geldigini farketti ( mi ? ) ve plani ne ( ? ) diye düsündürtüyor.

gördügüm objeleri düsündüm bir de... : serdar'in can'a hediye ettigi kaplanla, ramiz dayinin mekanindaki duvar halisinin motifi olan tiger.. ne i$ ?
    serdar ve dayi acaba ayni grubun icinde, ali-cengiz-eysan itifakina benzer bir olayda berabermiydi acaba ?? demiyor degilim.
  • milleti memnun etmenin ne kadar zor oldugunu kanitlayan dizi. ya olaylar hizli gelisiyor diye elestiriliyor ya da uzadikca uzadi diye.
  • senelerdir yerli dizi izlememeye yeminli olan beni yemininden döndürmüş dizidir.

yerli dizi izlememe sebeplerim açıktır: reklam araları çok uzundur. dizilerin konulari üç aşağı beş yukarı aynıdır ve olaylar çok tahmin edilebilirdir. çekimler çok sıkıcıdır: devamlı iç mekanda çekilen ve oyuncuların birbirlerine bakarak birşeyler anlatmağa çalıştıkları yapımlardır.

ezel ise bazı yönlerden yerli dizilerden ayrılır. internetten indirip izlediğim için kendi içimde reklam meselesini çözdüm. çekimler sadece iç mekan değil:yeri geliyor hapisanede, yeri geliyor çocuk yuvasında yeri geliyor göl kenarında. olayları bazen tahmin edebilseniz de arkasından sizi şaşırtacak başka bişeyler çıkıyor. çoğu yerli dizide başrol oyuncularının canlandırdığı karakter hep winner rolündedir. oysa bu dizide kenan imirzalıoğlu'nu bir bakıma loser rolünde görüyoruz. son olarak olaylar yerli dizilerin aksine yavaş çekimde gelişmiyor.

işte bütün bu mücbir sebeplerden dolayı ezel beni yeminimden döndürmüştür.
hesabın var mı? giriş yap