şükela:  tümü | bugün
  • 11.10.1994

sevgili günlük,
    bugün grup kurduk, şimdi arkadaşlarla isim düşünüyoruz...
    aha .. bi saniye..
  • nasıl sahtekarlar bağırırsa en çok " benim malımı alın " diye
    nasıl kıymetli taş satıcıları sessizce beklerse müşterilerini
    ezgi'nin günlüğü 27 yıldır sessiz sedasız söylüyor şarkılarını
    usul usul ...fısıldar gibi kulaklara
  • uzun zaman dinleyemedim ben.

2004 yılı.çok seviyorum,seviliyorum.sürekli biraradayız.bi gün bana "ben mutlu değilim artık seninle"dedi.bitsin.işte o an böyle bi cam kırılma sesi çınladı kafamın içinde.bendeki; kusursuz olduğumuz,birbirimiz için var olduğumuz,kalan herşeyin yalan olduğu düşüncesi paramparça oldu,yıkıldım.

peki dedim.dedim ama nasıl dedim.

çıktı gitti.ben de çıktım ardından.dolandım öyle caddelerde.arkadaşımı aradım buluştuk,anlattım,dinledi.hiç ağlamadım.eve gitmesi gerek herkes gibi saat geç olmuş,benim de gitmem gerekli de nasıl gidicem.asıl nasıl kalıcam evde.
    döndüm eve gece henüz olmuş,girdim.şöyle bi baktım;çay içtiği bardak sehpanın üzerinde,heryerde eşyaları,dolapta kıyafetleri.
    çıktım hemen tekrar,böyle olmaz dedim kendime.acını çekeceksin.gittim içecek bişeyler aldım.

elime ezginin günlüğü cd si geçti,başladı mutlu olmak varken...

bir insanın en fazla ne kadar ağlayabileceğini bilememişim o zamana kadar.ben ağlıyorum,içiyorum,onlar söylüyor aşk hiç biter mi...
    bakakalırım giden geminin ardından,serde erkeklik var ağlayamam,ben ağlıyorum.
    sızmışım ne kadar zaman sonra bilmiyorum.uyandım söylüyolar hala;gule uyan sabahtır gule,yüreğimiz yanıktır.

ağlayarak uyanmayı,ya da uyanır uyanmaz ağlamayı yaşadık beraber.
  • bu adamları her dinlediğimde "güzel bir çocuklukları olmalı ya da hala çocukları içlerinde" diye aklımdan geçiririm,usanmam.
  • victor hugo: "ey şair! bana yağmurdan bahsetme, yağdır." demiş.
    yağmurdan bahseden bütün şiirler onların elinde yağmur olmakta ve ezginin günlüğü, bizi ıslattığına çok memnun olduğumuz yağmurları yağdırmakta.
    25 yıl boyunca, hiç dinmemecesine...
  • geçen hafta muğla'da konseri olan grup. konsere birlikte gittiğim arkadaşlardan birinin, grubun sadece sigaramın dumanına sarsam şarkısını bilmesi yeterince üzücüyken, bir de eylem atmacayı gösterip "bu mu lan ezgi?" demesiyle bir haftadır kendime gelemiyorum sözlük.
  • ilk gençlik ve hüzün denince akla ilk gelen, beni hala ağlatabilen, karanlıkta yatağa uzanarak şerefine birer sigara yaktığımız, ruhumuzda derin yarıklar açan en ama en güzel grup. (bkz: italyanmaz)
  • "agzimda bal gibi tatli bir turku,
    bir iner bir cikarim bu yokusu.
    agzimda bal gibi tatli bir turku,
    kazanirim cocuklarima ekmek parasi"

diyerek bir zamanlar hislerime kismen tercuman olan grup.
  • birkac album dinledikten sonra algi dunyamizi marti, vapur, deniz, a$k gibi $eylerle sinirlandiran sevimli grup.
  • biraraya gelip bu müziği bu dizelerle süsleyerek bize sundukları için binlerce kez teşekkür edilesi grup.