şükela:  tümü | bugün
324 entry daha
 • bir saatlik uçuşu 42.000 dolara mal olacak olan uçaktır.

  bu nedenle a-10 türünden görevleri için daha hafif bir alternatif arayışı sürmekte.

  abd, zaten a sınıf uçak olarak f-22yi kullanacak ve f-35 geri kalan her şey için ortak bir platform olacaktı. şimdi her görev türü için ortaya çıkan sınırları nedeniyle alternatif arayışları başladı. yakında sadece ve sadece dogfight için de güncellenmiş bir f-16 ve hatta f-18 programı ortaya atılırsa şaşırmamalı.
 • eğer yalan değilse sadece pilot kaskı ortalama 500 bin dolar değerindeymiş.

  (bkz: fesuphanallah)
 • prototipleri test uçuşu yaparken tayyip erdoğan daha istanbul belediye başkanı değildi. ben babam alamadığı için yaşıtlarımın aksine henüz bisiklet kullanmayı öğrenememiştim.

  seneler geçti, tayyip erdoğan gelişti, serpildi, başbakan, cumhurbaskanı ve hatta başkan oldu ve hatta hatta çok gelişip atatürkçü bile oldu, ben kendime bmw 5.20d aldım. ama bu uçak israil hariç hala hiçbir yerde operasyonel değil ve hakkında hergün yeni bir olumsuzluk çıkıyor.

  (bkz: gerçek abd teknolojisi bu değil)
 • amerika dışına satılmayacak olan f-22'lerin maliyetini karşılamak için export bir savaş uçağı projesi olarak ortaya çıkan f-35'ler önce sadece türkiye'nin de dahil olduğu katılımcı ülkelere satılacaktı, şimdi tüm nato ülkelerine satılabilmeleri için izin çıkacakmış. ortaya çıkan müthiş zararı bir şekilde telafi etmeye çalışacaklar.

  teoride f-16'ları ham yapıp yutması beklenen uçaklar şimdilik neredeyse hiçbir kategoride f-16'ları geçebilmiş durumda değil.
125 entry daha