şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.facebook.com/…134291777/?type=3&theater

  linkinden okuyabileceğiniz hikayedir.

  edit: en çok da şu yorum dikkatimi çekti.
 • "gazaplandırıcı" viralidir.
 • okumadım okumak isteyenler için amme hizmeti yaptım:

  dolmuştaki kızın ibretlik sonu
  şehir içi dolmuşların birinde 20 yaşlarında ince elbiseler giyinmiş genç bir kız,utanma duygusunu parçalar bir şekilde,açılıp saçılmış fitne sergiliyordu.arkasında saçı sakalı ağarmış ihtiyar,genç kızın halinden dolayı arkasında utançla oturuyordu.kızın kulağına eğilerek edeple şöyle fısıldadı:
  ey kızım sana yakışan örtünmektir.tesettür,insan kurtlarının iştahını kabartan bu şeffaf elbiseden daha faziletlidir.hem bu hayâyı parçalar fitneye sürükler. genç kız şöyle dedi: sana ne? kabrime benimle beraber mi gireceksin?cennete ve cehenneme koymak senin elinde mi? kız ahmaklaşmış,adamın üzerine gitmeye başlamıştı.sonra cür’eti ve utanmaz tavırlarını artırdı,adamla alay ediyor şöyle diyordu: al,işte cep telefonum.
  allahı arada,bana cehennemde hangi odayı ayıracağını söyle.ve çirkin bir kahkaha attı. adam çekindi.allaha sığındı.allah bana yeter.o ne güzel vekildir dedi ve sustu. bu cahil kıza nasihat edeceğine pişman oldu.sessiz geçen 10 dakikadan sonra şoför durağa gelmiş,herkes inmeye başlamıştı.herkes genç kızın da inmesini bekledi. o arabanın kapısının yakınında oturuyordu ve uyuyup kalmıştı.
  adama onu uyandırmasını söylediler. adam çekinerek onu hafifçe sarstı ve kız yere seriliverdi.ruhunu yaradanına çoktaaan teslim etmişti. yolcular,gördükleri duruma hayret ederek titrediler ve biz allahtan geldik ona dönücüleriz dediler. genç kız yaratıcısıyla alay etmişti. işte cep telefonum demişti, allahı ara bana cehennemde hangi odayı ayıracağını söyle diyordu.ve bu söylediklerinin ardından da rabbine doğru yola çıkmıştı.işte,hayatı rabbiyle dalga geçtiği sırada sonlanmıştı. bu ibret tablosu şu hadisi hatırlatıyor.
  “şüphesiz kul ucunun nereye varacağını düşünmeden, allah’ı gazaplandıracak bir söz söyler bu sayede cehennemi boylar.” unutmayın bılmeden önem vermeden soyledıgınız sozler sızın helakınıza neden olabılır.
  paylaşalım herkes okusun
  sonuna kadar okuduysan sayfayı da beğenmeyi unutmayınız inşallah canlar)==>>bugün allah'ı andınmı
 • --- spoiler ---

  kız, ahmaklaşmış adamın üzerine gitmeye başlamıştı.

  --- spoiler ---

  sadece virgülün yerini değiştirerek hikayeye doğru anlamı verdim.
 • amin.
 • --- spoiler ---

  bu ibret tablosu şu hadisi hatırlatıyor. “şüphesiz kul ucunun nereye varacağını düşünmeden, allah’ı gazaplandıracak bir söz söyler bu sayede cehennemi boylar.” unutmayın bılmeden önem vermeden soyledıgınız sozler sızın helakınıza neden olabılır.

  --- spoiler ---

  gerizekalıya bak. kendi kendini göt etmiş. öyle hadis mi olur la dangalak? peygamber efendimizin 'boylar' kelimesini kullandığını düşünüp demediği şeyi demiş gibi nasıl gösterirsin?

  bunu yazan helak olmuş olabilir.
 • --- spoiler ---

  bence kız allah'a karşı geldiği için değil, hacı amcanın kem gözü yüzünden öldü. nasıl içi gittiyse artık kıza prostatlı pezevengin. sonuç olarak çoluğa çocuğa, kediye, köpeğe, eşeğe bile bakınca tahrik olan adamlar bunlar. genç kadın kolu bacağı görürse ne hale gelir. ha bir de bu hacı amcanın oğlu var. babasından aldığı eğitimle otobüse şortla bindi diye genç bir kadına uçan tekme attı.

  --- spoiler ---
 • bunlar yüzünden islamdan soğuyor, ateist, deist, agnostik oluyoruz. bunun hesabını nasıl verecekler?
 • alt metin: dayı şortlu kız görmüş hallenmiş, kıza telefonunu vermek istemiş, kız almamış. kız ölmüş, cehenneme gitmiş. daha fazla yorum yapmak istemiyorum.