• tarım kredi kooperatifleri merkez birliği kararı ile görevden alınan , adı yolsuzluk ve hukuksuz işler ile anılan eski genel müdür. link
  • (bkz: müdüre 11 maaş danışmanına 5 maaş)

--- spoiler ---
    fahrettin poyraz'ın maaş aldığı yerler
    dr. fahrettin poyraz, 22, 23 ve 24'üncü dönem akp bilecik milletvekili olarak görev yaptı. 24'üncü dönemde kamu iktisadi teşebbüsleri komisyonu başkanlığı görevini de yürüttü.

1-tarım kredi kooperatifleri merkez birliği genel müdürü

2- gübretaş yönetim kurulu başkanı

3-tarım kredi eğitim, kültür ve sağlık vakfı (tareksav) yönetim kurulu başkanı

4- tarım kredi holding yönetim kurulu başkanı

5- bereket tekaful yönetim kurulu başkanı

6- bereket emeklilik yönetim kurulu başkanı

7- bereket sigorta yönetim kurulu başkanı

8- gübretaş maden a.ş. yönetim kurulu başkanı

9-tarım kredi sera a.ş. yönetim kurulu başkanı

10-tarım kredi ve kooperatifleri ve birlikleri sosyal yardım vakfı yönetim kurulu başkanı

11- akp eski milletvekili olarak emeklilik maaşı alıyor.
    --- spoiler ---
  • görevden alınmıştır. oh be dedirtmiştir. bilecikli olmasına rağmen kendi insanı bile sevmez.

hatta gerçek bir olayı da vardır. kendi köyüne ziyarete gittiğinde ceketini teslim ettiği kişi sürekli elinde ceketi taşımaktayken, "neden elinde taşıyorsun" sorusuna "bir çivi bile çakmadın ki" cevabını almasından sonra oradan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

hakketen de 1 çivi bile çakmamıştır. komşumuz soba zehirlenmesi yaşadığında kendisinden destek istenmiş ama cevap alınamamıştır. başka parti milletvekili helikopter ile komşumuzu sakarya ya tedaviye götürmüştür.
  • (bkz: kanun kaçağı)

tarım kredi kooperatifleri’nin 1581 sayılı kanununa dayanılarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliği’ne göre emekli olanlar bu kurumda çalıştırılamıyor. kendisi milletvekili emeklisi olan poyraz’ın, bu hukuksuz atamanın önüne geçebilmek için atandıktan kısa bir süre sonra yapılan genel kurul’da insan kaynakları yönetmeliği’nde kişiye özel bir değişiklik yapılarak genel müdürler emeklilikten muaf tutuldu. ancak yapılan değişiklik geriye işlemediği için tarım kredi kooperatifleri 2,5 yıldır hukuksuz bir şekilde yönetiliyor. bu değişikliğin ise genel kurul’da sessiz sedasız yapılması buradaki skandalın boyutunu ortaya koyuyor.

"milli gazete’nin haberi doğru çıkınca, tarım kredi kooperatifleri’ndeki hukuki incelemenin sonucunu rafa kaldırdılar!"
    https://www.milligazete.com.tr/…nceleme-rafa-kalkti
  • 11 ayrı yerden maaş alan birisi.

https://twitter.com/…asi/status/1406885443740766209
  • koy ortaya bordronu herkesi sustur.
    koyamiyorsan bordroyu kusura bakma ama istifa etmekte bir erdemdir.
    bu arada ise aldigi yakin cevresi, bilecik gecmisi, ise girdikten sonra sirketin istihdam
    etmis oldugu kisiler incelenmelidir.
  • millet asgari ücretle açlık sınırının altında sefalet içerisinde can çekişirken, tam 11 yerden maaş alarak her ay bu milletin milyonlarca lirasını çalan hırsız akpli vekil. açık ve net konuşuyorum; bu şahıs derhal tutuklanmalıdır. danışmanına bile 5 maaş bağlatmış alçak. millet aç ulan aç. doyun ulan artık haramzadeler
  • millet ekmeğe para verecek 1tl bulamazken, ülkede 14milyon işsiz varken kendine aylık 180.000tl maaş bağlatan alçak. kimse dokunmuyor. halkın hakkını çalıyor bu şerefsiz. lan tutuklasanıza şu alçağı

180bin tl maaşlı fahrettin
  • tarım kredi kooperatifleri merkez birliği genel müdürü olarak yüzbin -sayı ile 100.000- tl maaş aldığı söylenmekte. doğru ise 48 bin tl den yüksektir.
hesabın var mı? giriş yap