• ulan bir aydır ev arıyorum. 2+1 ev. gaziantep lokasyon. ciddi bir kredi çekmeyeceğim. piyasa 220-210 bin dolaylarındaydı. 1 hafta önceye kadar. şimdi 260-270 bin fiyatlar havada uçuşuyor.
    geçen hafta pazarlıkla 218 bine bıraktıkları ev 265 bin olmuş. kiler yok diye almadık. 260 bin son abi artık diyor. dalga geçer gibi. 215 bine satılan ev 255 bin pazarlıksız fiyatı olmuş. emlakçı abi inmez artık ev sahibi. sabah pazarlıkta son 255 dedi diyor. ne oluyor lan? neye yaradı faiz düşüşü?
  • kesinlikle durum aynen oyle 300 e anlastigimiz ev faiz dustu diye adam vazgecti
    edit:adam haci bu arada
  • ellerinde patlasin ac kalsınlar batın ulan. size su veren itfayenin hortumunu silkeyim.
  • 160 a almadığımız ev 240. benim 200 e aldığım ise 280 olmuş. pazarda bi artis var, amına koyim o artisin. ben aldım evi ama benim gibi takip edip alma arefesinde olan arkadaşlara allah sabır versin.

edit: eveeet, fiyattaki yapay dalgalanma duruldu (en azından benim baktığım evlerde) millet koşa koşa bunlara gelmediği için eski fiyatının %5-10 üstünde tutuyorlar kağıt üzerinde. bunlar faizler düşer düşmez insanlar kapıda sıra olacak sandı heralde ahhhaha, amk gerizerkalıları.
  • faizler inmeden önce kaporasını verip ilandan kaldırttığım için beni etkilemeyen durumdur.
  • evler satılmayacağından dolayı birkaç aya eski fiyatından da düşük olacaktır.
  • bu toplumun gözünü ancak kara toprak doyurur. bu durumu serbest piyasa ekonomi gibi kavramlarla normalleştirenlerin kalbini kırarım...
  • muğlada geçen hafta 295 olan ev bi anda 310 oldu alırsam siksinler bu kadar netim. batsınlar ev mev almayacağım. arsa alır üstüne ev yaparım.
  • 280 fiyatı olan ev şu an 330. inşallah satmazsınız fırsatçılar. devlet size kıyak geçti faiz indirip elinizdeki stoğu eritin diye. siz alıcıları küstürüyorsunuz. elinizde patlar inşallah
  • nerede çer çöp, okumamış vizyonsuz adam var ise, tarla satıp müteahhit oldu. yükseltsinler bakalım fiyatları. emlak balonu ellerinde değil götlerinde patlayınca acısını daha güzel hissedecekler. paranı döndürmemeye, sığ aklınla şark kurnazlığı yapmaya devam et bakalım. başını tutunca büllüğün yok parasına nasıl satacaksın o daireleri, o passatlar, f30'lar nasıl symbol olacak göreceksin..
hesabın var mı? giriş yap