şükela:  tümü | bugün
 • lisede loserliklariyla (tekrar ediyorum, loserlik) un salmis birkac gencin birlesip ortaya cikarttigi grup. sarki sozlerinde de cogunlukla zamaninda ne ezilip buzulmus olduklarindan, kizlarin ilgisizliklerinden geberdiklerinden, cucukluklerinden filan bahsederler. hatta bazen hicbir seyden bahsetmezler, dadaist esintileri vardir. devran donmus, kuzey amerika'nin bebelerinin en cok tuttugu, albumleri en cok satilan, konserleri en cok dolan gruplardan biri olmustur. hatta honda civic kendilerine sponsor olmustur, vaynasini.

  her seferinde icimi kipirdatan bir gruptur ayrica (cok dinleyince basim agrimaya basliyor gerci). kipirdiyorum dinlerken. ziplayasim, cosasim geliyor.
 • oldukça kaliteli bir grup ki vokal desen kuvvetli ve sesi billur gibi, e davul ile lead gitar zaten the damned things olma potansiyelini bulunduran tipler. grup olarak da boş attıkları kurşun yok idi nerdeyse o derece. ancak bunlara rağmen amerikan hayran kitlesinin ergen sürüsü olması yaman çelişkidir. hoş zaten grubun kaleminin kırılmasında bu ergen kitlenin de parmağı yok değil. son albümleri sonrası grup bir tarzlarında ve sözlerinde belli başlı değişikliğe gidince kimi konserlerinde vaziyetleri yuhalanmalara hatta bozuk meyve sebze yemeye kadar dayanmışlardır. bu hayran kitlesinin arkasında da pete wentz denen şekilci puştun parmağı da bariz bir şekilde mevcut ya hadi neyse. tabi gruptan kimse de dur baba yapma demedi kendisine bunu da belirtmekten geri durmamak gerek.

  gene de şöyle bir geriye adım atıp bakınca da adamlar zaten hit olmak için kurmuşlar gibi grubu diyor insan aslında. hani kötü bir şey de değil bu sum 41 da metalci veletlerden oluşuyordu. abi ne tutar ne tutar diye kafa patlatırlarken pop punk diyip daldılar zamanında piyasaya. güzel de müzik yapıyorlardı. para kazanmaya başladıkça da her gelen albüm öncekine kıyasla bariz şekilde sertleşmişti ve gene tadından yenmez halde idi. fall out boy da biraz o kafa işte. canlı performanslarında belli ediyordu bunu fall out boy özellikle andy hurley ve joe trohmanolmak üzere. kendini dinlettiren müzik yapmayı bildikleri aşikar. patrik stump denen adam gym class heroyla düet yapan şuanda da funk soul kafalarında takılan herif, e işte diğerleri dediğim gibi ucundan metal/ hardcore punk rock takılıyorlar. belkide parasal kaygılardan uzaklaşınca elemanlar esas istedikleri alanda, haklı bir şekilde, yönelmek istediler, bilmiyorum. bir işte çibanın başı pete wentz ska electro pop 80ler brit rock kırması deneysel bir şeyler kasıyor..

  her neyse ne olursa olsun yakın zamanda geri dönüş bekliyoruz kendilerinden.
 • ilk kez mtv ekranlarinda izleyip "allah kahretsin ben niye simdiye kadar duymamis dinlememisim ki bunlari, bak simdi mtv ye de ciktilar dur durak bilmezler artik, kimseye de soleyemem utanirim, mtv de gordun di mi derler" dedirten cok leziz grup.
 • this ain't a scene, it's an arms race isimli enfes bir şarkıları da vardır.
 • beat it coverı şahane olan grup. helal olsun.
 • dance, dance diye bir kayitlari vardir ki amanin tadindan yenmez. oyle boyle degil yani.
 • halifax ile birlikte tahminlerime göre 1 kaç sene içinde en çok adından söz ettirecek ve patlama yapacak pop punk grubu.
  fueled by ramen'a bağlı olan grup bu plak şirketinden 6 mayıs'da 2. full-lenght albümleri take this to your grave'i çıkarttılar.
 • big hero 6/6 super kahraman filmi icin yaptiklari ımmortals sarkisiyle kalbimi kazanmislardir.
 • solistlerinin tüm şarkıları boğazını patlatırcasına garip bir tınıyla söylemesi oturduğum yerden beni geriyor. olm düzgün söylesene şunu sanki boğazını sıkılıyor da son bir imdat istiyor gibi.
 • big hero 6'ya pek uygun gaz bir soundtrack mi hazirlamislar ne?

  https://www.youtube.com/watch?v=jrpa3g8ghcw