şükela:  tümü | bugün soru sor
 • netflix'in kendi yapımı olan bir seri. 4 tane araba yan yana çeyrek millik bir mesafede kalkış yapıp yarışıyorlar. kazanan araba el mirage denilen çölde yapılan final yarışına kalıyor. finalde de 7 araç yan yana yarışıyor.

  yarışların ortak özelliği 1 tane fabrika yapımı "super car" denilen arabaya karşı 3 tane "sleeper" denilen modifiye arabanın olması. serinin güzel yanı arabaların teknik bilgilerine çok girmeden arabaların sahiplerinin o araba ile olan bağını, alaksını veya duygularını daha çok ön plana çıkarması. her şöförün ve arabanın bir hikayesi var daha çok bunlara odaklanması.

  sıkmadan izletiyor. eğer arabalara meraklıysanız tavsiye ederim.
 • mükemmel bir belgesel. insanların arabaları ile olan bağları ve tutkuları çok iyi yansıtılmış. karakterlerin hepsi nevi şahsına münhasır tipler. final yarışı çok güzeldi. özellikle tüm bölümler boyunca insanların diğer arabaları gördüklerinde tepkileri falan çok iyi.

  arabaları seviyorsanız hele arabanızla bağınız olan bir tipseniz sakın kaçırmayın.

  https://www.netflix.com/tr/title/80190009

  ferrari ile thunderbird'in kapışması çok iyiydi en son
 • arabaların teknik bilgilerine girmekten ziyade araç sahiplerinin hikayelerine odaklanan netflix programı. her yarışçının bir hikayesi, anlatacak şeyleri var. insanların otomobilleriyle olan bağını görüyorsunuz.

  programın formatı şöyle, 3 tane eski püskü sleeper car (dışarıdan gayet normal bir araba gibi gözüküp, motor modifiyelerine sahip olan arabalar) 1 tane super car'a karşı drag yarışı yapıyor. her bir bölümde kazanan araç finaldeki 7 araçlık yarışa girmeye hak kazanıyor.

  araba meraklısıysanız izlemenizi tavsiye ederim.
 • fakirlerin zenginlere karşı olan yarışı. fakirlerin içten içe zengine kin duymaları gözden kaçmıyor. swh.

  --- spoiler ---

  krom kaplama lamborghini aventador sahibi at kafası ne kadar itici bir tipti lan. yanındaki karı da çok leşti. yok göt açacakmış da rakibin dikkatini dağıtacakmış. lan senin her yerin dikkat dağıtmaya çalışsa nolur! geri zekalı herif zaten yeşil yanmadan kalktı diskalifiye oldu. mal olduğun o tipinden belli zaten.

  --- spoiler ---

  oh be rahatladım.. çüknkü ben de fakirim. swh.