şükela:  tümü | bugün
1215 entry daha
 • ölüp gittiler.. sırf birileri daha rahat yaşayabilsinler diye.. şeytan bile peşlerini bıraktı.
  ama bizim bağımsız medyamız!
 • olayın islamcılarla olan ilişkisi üzerine bir yazı yazılmıştır.
 • dört kişiyi de tanımıyorum.fakat şundan eminim bu dört kişi gerçekten yüce gönüllü insanlardır. çünkü sadece yüce gönüllü kişi intihar ederken bile diğer insanları düşünüp onlara zarar gelmesini önlemek ister.

  diğer insanlar siyanürden etkilemesin diye not bırakmak nedir. bu nasıl bir ince düşünüştür. böyle insanların bu sonu layık gören dünyanın ben gelişimi geçmişini sileyim. gerçekten üzerine düşünmek ve ders çıkarmak gerek.

  bu güzel insanlara iftira atan ak-it'in allah belasını versin. onları bu sona itenler iki cihanda yaracak yer bulamasinlar allah her birinin ayrı ayrı belasını versin.
 • daha çok ailenin geri kalanını merak ettiren olaydı benim için.
  meğer babadan başka kardeş, amcaları falan varmış ama hepsine tripliymişler:
  https://www.cnnturk.com/…-cenazesinde-bile-gormedik

  onların da maddi durumu iyi değilmiş dolayısıyla intihar sebebi maddi durumsa yapacak bir şey olmazmış ama şu sıralar ekstra sinir olduğum için akrabalar arası sebebi bile unutulan dargınlıklara, bu detay ilgimi ekstra çekti. sözlükte de bulunmalı.

  edit: ayrıca hepsine acımıyorum. o muhtemelen tsk’ya kendi elleriyle gitse ve yalvarsa artık askere alınmayacak ama asker kaçağı olduğu için evden çıkmayan, bu nedenle kız kardeşine yük olmakta bir sakınca görmeyen, en zor durumlarında bile bu sorunu çözüp çalışmaya çalışmayan, ülkede çalışma ya da yaşama izni bulunmayan kaçak göçmenler kadar cesur olamayan kardeş var ya... bana feci şekilde ismi lazım olmayan birini hatırlattı. öyle adam intihar etmez, sağlıklı insanı çileden çıkartıp öldürülmesi daha muhtemel.

  ülkedeki genel ekonomik sıkıntılar ve gelir adaletsizliği zaten herkesin malumu, o yüzden girmedim, yanlış anlamayın.
 • bir derste, medyada yer alan bir intihar haberinden sonra 1 hafta içinde benzer başka bir intihar gerçekleşir diye öğrenmiştik. intihar haberleri bile maalesef benzer durumda olan insanları da güdüleyen bir şey. yine aynısı oldu..

  http://www.hurriyet.com.tr/…iyanur-suphesi-41370023
 • bu skinny çemkirellaların her köşe başını tuttuğu yeni dünyada kendine yer bulamamış cancağzım oya’nın önderliğinde sürünmecesi biten kardeşlerin intiharı. borçlu olmak, çaresizlik, komşuluk kavramının “bir arada yabancılık çekmeye” dönmesi, ailenin yükünü sırtlanma ve zamanla bu yükün altında ezilince kendinde diğer aile bireylerinin akıbetine karar verme hakkını görme gibi hemen herkesin frekansı net alabildiği bir istasyondan yayın yapacak malzemesi bol olay. haliyle çok dramatik bir o kadar sinematografik. bu kararı alan ve uygulayanın hikayesinin ölümsüzleştirilmesi gerekli.

  kınayanlar, “üç yanlışın bir doğruyu götürdüğü” ürkek sistemin köpekleri olarak anlamakta zorlanabilirler. kardeşlerden biri burada “bir doğrunun dört yanlışı götürdüğü” kararı almış. sağduyuyu öldürmüş, vicdanını susturmuş, kalbini devre dışı bırakmış, sadece mantığıyla herkes için en az sürünme payı veren formülü bulmuş ve kendince problemi çözmüş. toplu taşımada denk gelince gözüyle yiyeceği, “yemiş yemiş sıçmamış ehihihi” çekeceği obez kız kardeş, tanısa sırf fesatlığına ihbar edeceği asker kaçağı birader, biri epilepsi öbürü bir işte dikiş tutturamamış ayrık otları için üzülmüş numarası yapanların, yeri geldiğinde bir yaralı parmağına işemeyeceğini görüp geçirmiş belli ki. bu hikayede dört yanlış görmüş, hangi işi yaparsa yapsın geçindiremeyeceği, ne kadar zorlarsa zorlasın hayata katamayacağı, hafifletemeyeceği, yetemeyeceği. evdeki asker kaçağı yüzünden sosyal yardım gibi ev kontrolü, sayım vs. gerektiren formülleri de eleyince geriye bir bu kalmış. devletin radarından kaçan kardeşi feda edip şanslarını denemektense topluca göçmeyi yeğlemişler.

  kendi sonunu kendi yazanları bilir görürdük ama vatan şaşmaz olayından beri toplumun giderken tek tabancalığı tercih etmeyen kadınlarını konuşur olduk. ya da erkeklere mahsus bu “bensiz bir hiçsiniz” kanısı kadınlara sirayet etti. ya da kurtlarla koşan kadınların dişine kan değdi. artık hangisi oldu bilinmez ama bütün ömrünü hayata karışmaya korkarak geçiren insanların sonu bu kadar pervasızca yazacak raddeye gelmesinde tek başına toplumsal çürümüşlüğü ya da psikolojik çıkmazları suçlamak kolaycılıktan başka bir şey değil. “obezite ve sara hastası olanlara social stigma, kalanlara sosyal izolasyonu yaz kızım kereviz, borçla harçla depresyonla topla, ekonomik çöküşü, sosyal adaletsizlikleri ekle al sana intihar”. peki çaresizliklerin ortasında yeşermiş bu “minnet eylemem” pervasızlığını, bu cesareti ne edeceğuk? “gölgelerin gücü adına” bile atılgan laşamamış titreklerin aksine, “yetişkin” bir oya, serengeti düzlüklerinde sürekli mücadeleyi kutsayan yavşak kişisel gelişimci “olumlamacılığını” dört bardak meyve suyunda boğabilir. giderken yanında ne götüreceğine kendisi karar vererek sürekli “proaktif olmayı” salık verenlere nanik yapabilir. bakkalın veresiye defterinde sinek boku gibi kargacık burgacık borç kaydından kaçan kadını amel defteriyle korkutmak mümkün olmayacağından, kaybedeceği bir şey kalmayanlar bir aileyi imha edebilir. boktan kore dramlarını uyarlayacağınıza alın size dört başı mamur yerli ve milli hikaye.
 • yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin aman arada maaş zammı için elinizi kaldırmayı da unutmayın mecliste koltukları çatlatana kadar yiyin.

  istanbulun ortasında 4 can geçim sıkıntısından hayatına son verdi inanılamayacak kadar acı. birileri son model bmwlerini en pahalı saatlerini yarıştırırken millete hizmetkardı bunlar (!)
 • mersinde iki üvey kardeşleri olduğu iddia edilen insanlar.
  bu iki kardeş, cenazeleri teslim almadıkları gibi, oya yetişkin'in arkadaş serpil hanım tarafından alınmasına da izin vermemişler.

  adli tıp kurumunun karar vermesi gerekiyormuş o da prosedürlerden dolayı yarına kalmış.
13 entry daha