• fenerliyim ve üzülerek söylüyorum ki bu kampanyaya katılan net olarak gerizekalıdır. yerin dibine batsın böyle kampanyalar.
    madem bağış yapacaksınız, bari lösev'e yapın da hasta çocuklara bir faydanız olsun.

(bkz: fener ol/#87944385)
  • başkanı kat trilyonluk olan, yöneticileri trilyonluk, başkanı futbolcuları alt kademe yöneticileri milyonluk olan
    sırf futboldan geliri 500 milyon olan kulübün

üç kuruş maaşa günde 10-12 saat çalışan insanlara el açıp dilendiği kampanyadir.
  • 5 kurus vermem. sen de verme kardesim. biliyorum vermeye niyetlisin ama dur bir dinle, sonra bir daha dusun.

eger slimani 400 bin euro,
    alper potuk 200 bin euro,
    ısmail koybasi 180 bin euro,
    volkan demirel 250 bin euro,
    mehmet topal 250 bin euro,
    hasan ali kaldirim 200 bin euro,
    andre ayew 350 bin euro,
    sener ozbayrakli 200 bin euro,
    yassine benzia 300 bin euro,
    roman neustadter 300 bin euro,
    .
    ..
    ...
    malum sahis 50 milyon euro,
    malum sahisin yonetim kurulunda olanlar 1'er milyon euro,
    malum sahisin teknik traktoru 5 milyon euro verecekse,

sen de ver kardesim. (oyuncularin kabaca maaslarinin %10'u referans alinirken, diger grubun da kulube verdikleri zararin kabaca %10'u referans alinmistir).

herhalde profesyonel olarak bir akit yapip bu akdin maddi ve manevi karsiligini alip, kendi tarafindan vermesi gerekeni vermeyen, buna ragmen el ustunde tutulan tek grup bu topcular grubudur. ya da adam yillarca aptalca transferler ve harcamalar yapacak, kulubu milyarlarca turk lirasi zarara ugratacak ve kimse hesap sormayacak. ustune de devlet bankalari bunlara kredi saglayip, aciklarini kapatacak. devlet bunlara arazi verecek falan filan inter milan... sonra baskasi gelecek bu pislikleri kapatmak icin taraftardan yardim isteyecek. batsin kulup, umurumda degil. derdini kulubu batiran cekmeyecekse, sabahlara kadar diskolarda takilip, kadinlarla paralari ezip sahada ruh gibi dolasanlar cekmeyecekse ben niye cekeyim arkadas.

bildigim kadariyla ali koc baskan kendi cebinden 50 milyon dolar koydu kulubun kasasina. ve bunu yaptigi icin yardim kampanyasi baslatmaya en azindan yuzu olmus oldu. fakat yillarca fenerbahce'den nemalananlarin en azindan aldiklarinin %10'nunu vermedikce biz niye verelim. vasat bir topcunun 1 yillik ortalama maasi 2 milyon euro. ben ve bagis yapma ihtimali olan kitlenin %99'unun omru boyunca calisip kazanacagi para 2 milyon euro'yu yani simdiki kurla 10 kusur milyonu, eski parayla 10 trilyonu bulmayacak. yani normal sartlarda helalinden calisip kazanan bir insanin omru boyunca kazanacagi para bu adamlarin 1 yilda kazandigi para etmeyecek. sonra da yardim eden ben olacagim. olur. gorursem soylerim.

mesela ayni talebim fenerbahce erkek basketbol takimi ve tartisilan(!) kocumuz obradovic'ten olmaz. hadi onlari da kirmayayim onlar 1'er euro verse yeterli olur (: nedeni de gayet acik ve net.

ben simdi maasli calisanim. bana verilen isi yapmasam, caba gostermesem, o isin gerektirdigi bilgi veya yetenege sahip olmasam ve sahip olmak icin bir adim atmasam benim amirim/patronum/mudurum ne yapar? helal kocum boyle devam et, sen aslansin kaplansin mi der yoksa en gec 1. senenin sonunda kapiyi mi gosterir? adam futbolcu ama gobekli! gobekli ya go-bek-li. yahut ne gecesi gunduzu var, ne sahada ayakta durabiliyor ne de pas verebiliyor 2 metre yanindaki adama. bir de vermek isteyip de veremeyen yetenek abideleri var ki, onlar da baska bir tur. 2. lig takimina koy siritmazlar!

sabaha kadar yazsam bitmez bu dertler. fakat sadece fenerin degil bu sorun; galatasaray, besiktas, trabzon ve butun sahipsiz anadolu kuluplerinin dertleri ayni. cozum aslinda basit. bunlar dernek, yani turkcesi sahipsiz kuruluslar olmayacak. hepsinin bir sahibi olacak, o zaman kolaysa zarar et, ettir bakalim. adamdan kan alip kizilay'a bagis yaparlar.

sozun ozu, verecegin miktari belirle degerli fenerbahceli renkdasim; losev'e ver, tema'ya ver, tohum otizm dernegine ver, twitter, sozluk vs. uzerinden adina kampanya acilan, yardima ihtiyaci olan insanlara ver ama bu sacmaliga verme. hatta burada da verdigin yeri yaz, insanlara da motivasyon olsun.

bu sartlarda benden 1 kurus calismaz. ha, dedigim gibi yillarca bu kulupten para, isim, sohret kazananlar; normalde hayat boyu giremeyecekleri ortamlara bu kulubun ismi sayesinde girenler elini cebine atacak, soz ben de maasimin %10'unu bagislayacagim. ama o zamana kadar fenerli kardesim, parani bosa harcama cope atma. ne demis degerli buyugumuz francis ford coppola; "tasima suyla degirmen donmez"!
  • formalar, kombineler almis iyi bir fenerbahce taraftari olarak yabanci siniri ile ilgili karari bekleyecegim kampanya.

eger 6 yabanci gibi bir sinir gelirse, fenerbahce batarsa da batsin
  • bu kampanya "bakın basketbol şubemize para lazım, ya küçülüp sıradan bir takım olacağız ya da x milyon euro para lazım" diye yapılsaydı gereken miktardan kat kat fazlası toplanırdı.

neden, çünkü ortada inanılmaz bir hak ediş var. o şubenin taraftara yaşattığı mutluluğun yanında kazandıkları paralar hiç önemli değil.

fakat bu rezil futbol şubesine 1 lira veren bile benim gözümde kerizdir. sahada yürüyecekler, antrenman bitse de kızlara gitsek diye dakika sayacaklar, hocalarının arkadaşlarının kuyusunu kazacaklar, 15. liği zerre umursamayacaklar sonra da benden para isteyecekler.

ayrıca (bkz: fener ol/#87923450)
  • zor durumda olan kulübe yardım için oluşturulmuş kampanya. bir tane bile fenerbahçeli futbolcu tanımıyorum, eskiden futbolu takip ederdim. şimdi bu kampanyadan diyelim ki 5 milyon tl toplandı. kampanyayı yapanlar insanlara diyor ki: "kulüp zor durumda, x adlı futbolcumuza 5 milyon lira ödeyemeyecek haldeyiz, haydi bir el atın da gariban futbolcumuzun parasını ödeyelim, o da gitsin clublarda en güzel kızlarla çatır çatır harcasın. maç mı kaybetti takım? boşveeeeer, kızlar onu bekliyor club'ta, hem de senin enayi mehmet efendi, senin hayatında bile göremeyeceğin kızlar bekliyor onu. anlıyor musun mehmet efendi? takımın kaybettiğinde efkarlanıp sigara yakarken sen, bu parasını yardım kampanyası adı altında ödediğin futbolcu kimbilir hangi clubta hangi kızla sevişmekte? sen kış ayında doğalgaz faturanı nasıl ödeyeceğini düşünürken, bir mont alırken cebindeki parayı üç kez hesaplarken, fazla maliyetli olur diye "yemek ayransız da yenir yaaa" derken bu parasını ödediğin futbolcu senin karnını doyurduğun parayı bahşiş olarak dağıtıyor. senin evinin duvarı soğuk alırken, o parasını ödediğin futbolcu en lüks villalarda, dairelerde yaşıyor. karın kızın yaşadığın kötü muhitte her gün tacize maruz kalırken, o futbolcu en lüks arabalarla özel garajına giriyor insanlarla muhattap bile olmadan."

not: futbol kulüplerinin hiçbirini tanımıyorum, bu kampanyayı kim yaptıysa hepsine mesafem aynı. zaten anlatmaya çalıştığım şeyin fenerbahçeyle bir ilgisi de yok.
  • (bkz: hahhahaahahaha)

nasıl güzel oluyor mu böyle? zamanında gs ve bjk bu tarz yardım düzenlerken fb taraftarı kahkahkah gülüyordu, dalga geçiyordu rakip taraftarlarla ve caimalarla. bakalım başınıza gülme komşuna gelir başına diyeceğimiz daha neler çıkacak..
  • bos belies seye bagis yopmak yerine twitterda hasta cocuklari icin yemek satan anneler destek olmak gerek en azindan bi ise yarar bikmadilar somurmeye calismaktan butun klupler ayni
  • bugun buna elde avuctaki 3 kurus parasini yatiranlar, yazin artik takim dusme potasinin bir ustunde 15. olarak ligi bitirdiginde fanatik gazetesinin arka sayfasinda bilmem hangi kirli sakalli barzo futbolcunun yanindaki sezlongta uzanan cakma sarisin mankenin terli kicindaki bikinin uzerindeki fiyat etiketinde bagisini gorebilir.

not: alexspor
  • milyar dolarlık klüplere bağış toplayan orta sınıf vatandaşlar.. siktiğimin kapitalizmi, en son ne zaman bir insanlık adına faaliyet gösteren örgüte yardım yaptın da küçük bir çocuğun karnını doyurmasına vesile oldun?
    not: fenerliyim ama bunca açlık varken bağış kampanyalarıyla adı geçen bütün klüplerin anasını sikeyim.
hesabın var mı? giriş yap