şükela:  tümü | bugün
  • her maçta fenerbahçe'yi tutarlar. renk değiştirmezler. şikenin hasını yıllarca yapanlar tarafından, şikecilikle suçlanırlar. takım sahaya çubuklu forma ile çıkınca gözleri dolar; fenerbahçeli bir futbolcu yere düşüp sakatlansa, onların canı yanar. aziz yıldırım'ı pek çok kere eleştirmelerine rağmen, ona yapılan haksızlığa karşı çıkarlar. çokun içinde tek, tekin için çok olandırlar. bu soğuk havalarda sarı lacivert atkısını boynuna dolayıp, aynı renkli beresiyle sokaklarda gezinirler. ellerini soğuktan fenerbahçeli eldiven korur. sarı ile lacivert kalplerini, bedenlerini ve ruhlarını korur. sonsuza dek.
  • şampiyonlar ligindeki son maçını bundan tam 11 sene önce izleyebilmiş topluluktur.

(bkz: 10 aralık 2008 dinamo kiev fenerbahçe maçı)
  • trabzonlu olarak katildigim liste. fenerbahce formalarimin numarasi hep 61’dir
  • sadece fenerbahçe ile ilgilenen fenerbahçe taraftarıyım. galatasaray, beşiktaş, trabzonspor'un ne transferi ne de maçları beni ilgilendirmiyor. hayatımda bir kere bile atıyorum avrupa'da fark yemiş ya da ligde kaybetmiş bir 3 büyük takım taraftarına takılmadım. dalga geçmedim. kimse de o yüzden bana takılmaz. etrafımdaki kimsede de anti fenerbahçelilik gelişmemiştir.

böyle deyince de insanların gözünde fanatik değilmişim gibi görünüyorum. futbol, basket (ortaklı) kombine var. fenerbahçe'nin herhangi bir branşın kaçırmam. formaysa forma..

not : galatasaraylı babanın fenerli oğlu.
  • çok şükür ki içlerinde olduğum topluluk.

hala bize "güruh" diyip üzerimizden şaka yapanlara da fanatik galatasaray'lı olan fatih altaylı'nın şu yazısını armağan ediyorum: http://www.htspor.com/…ki-en-guclu-kurum-hangisidir
  • şimdi bkz. vererek nickimi yazmam gerekiyordu sanırım ama biraz renk gelsin sayfaya diye böyle entry şeklinde yazayım dedim...evet ben de fenerbahçe'li sözlük yazarlarından biriyim ve türkiye'de futbol deyince aklıma gelen ilk takım olan fenerbahçe'nin bir destekçisi olmaktan gurur duyuyorum...sözlükteki tüm fenerlileri de öpüyorum aslanlarım benim...
  • her taraftar grubu gibi mal olanı da aklı başında olanı da var. evet fenerbahçeliyim ama beni bile sinirden kudurtan takımdaşlarım var. kaldı ki aynı türe mensup galatasaraylı da, beşiktaşlı da, trabzonsporlu da var. ulan sanki avrupadaki gibi mezhep farklılıklarından dolayı takım seçiyormuşuz gibi kategorize etmeyin insanları. illa edecekseniz de "taraftar" ve "mal" olarak ikiye ayırın.
  • zaman zaman görüş ayrılığına düşsekte hepsi kardeşimdir.

(bkz: gurur duyuyorum)
  • hakkında mahkeme, uefa disiplin ve tahkim kurulu kararları olmasına rağmen mustafa balbay'ın suçsuz olduğuna, 2-3 sene önceki genelkurmay başkanının terörist olmadığına da inanıyor olabilirler.

platini mlatini, büyük işler bunlar. zaten mahkemelere ve futbola siyaset karıştığı ne zaman görülmüş. şike desen fener şike yaptı denene kadar adını da duymamıştık; öyle pür-ü pak ülkeyiz. çok normal.
  • ben de aralarındayım. böyle diyince de fotomaç yazar ekibi gibi oldu.