• ferries.gr

tavsiye ederim, yunan adaları biletleri için...

t: bir turizm firması
  • bak şimdi bunlar çok acayip bir firma. kısa kes diyenler için 2 yıl önce black friday kampanyasından aldığımız samos turumuz vardı ve gittik tatilimizi yaptık. süreç için biraz uzun yazmam lazım aşağıda hepsi.

2021 kasımda ayındaki black friday kampanyasından iki kişi için 140 euro ödeyerek feribot+2 gece konaklama turu aldık. 2023 sonuna kadar geçerliydi kullanma süresi. 2022’de işler güçler gidemedik. 2023 ortalarında artık gidelim diye düşününce birkaç aradım. telefon duvar açılmıyor. eylül’de gitmek istediğimiz için ağustos başından itibaren sürekli aramaya başladım. günde 5-6 kez arıyorum bazen birisi açıyor. bazen hiç ulaşılamıyor. arada mail atıyorum cevap yok.
    şanslı bir günde telefon açıldı. şaşkınlık içindeyim. dolandırıldık sanırken yok yahu adamlar çalışıyor dedim. durumumu anlattım. “voucher” numarası soruyorlar. numarayı söyleyince bunlar sistemden gözükmüyor. ilgili arkadaşlara soracağız dediler. iyi dedim. sonraki 10 gün her aradığımda aynı yanıt. bakıyoruz, arıyoruz, bulunca bilgi vereceğiz falan. nihayet voucher bulundu. tamam gitme hakkınız var ama liman vergisi vermeniz lazım dediler. iki kişi için 44 euro. şimdi burası çok önemli. kampanyada liman vergileri hariç yazıyordu. adamlar haklı. ödemesem hiç gitme şansı yok. ödesem “ulan dolandırılma üstüne dolandırılma” yaşıyoruz diye düşünüyorum. dedim tamam ödeyelim. bir hafta da parayı ödemek için arıyorum, tamam mail göndereceğiz falan. zorla bir link gönderdiler. ödedim parayı. e artık bana bir belge vermeleri lazım. bir 10 günde öyle geçti. nihayet feribot için bir belge geldi. bu arada sözlükte, şikayetvar’da o kadar kötü şeyler yazılmışki. feribot bileti gelince geçerli mi diye, feribot firmasını aradım. gerçekten sisteme girmişler.
    geriye kaldı otel işi. yine buralarda, şikayetvar’da otele gidip rezervasyonunuz yok diyen insanlar var. artık gitmemize 2 gün kala aradılar. otel tamam dediler. tamamsa bana bir belge gönderin diyorum, yollayacağız diyolar. ardından whatsupp’dan şu otelde kalacaksınız diye mesaj geldi. battı balık yan gider. hiç olmazsa feribot bileti yanmasın. en kötü kendimiz bir otel buluruz diye gittik. ama hiç ümidim yok. kesin otelden döneceğiz derken rezervasyon gerçekten yapılmış. samos merkezde güzel bir otel. deniz manzaralı falan. inanamıyorum.
    bunu okurlarsa kesin beni tanırlar. 1 ay boyunca aradım durdum adamları. bir personel “pertevist bey çok uğraştınız, hakettiniz tatili” gibi bir şey dedi inanmazsınız.
    sadede gelirsek, turu buradan almayıp feribot biletini ve aynı oteli biz ayarlasak, toplamda 75 euro daha fazla ödeyecektik. bu kadar strese değer mi? mümkün değil.
    bu arada 2022 kasım ayında da (yani bunlar yaşanmadan önce), bir de kos feribot bileti almıştık. onu da 2023 nisan gibi kullandık hiç sorunsuz, uğraştırmadan.
    yani firma hakkında kafam çok karışık. sürecin sonu istediğimiz gibi bitti. neden bu kadar uğraştırdılar anlam veremiyorum. bakalım kasım ayında yeni bir kampanya gelirse, belki yine alırız bir bilet. telefondaki bekleme müziğinin bağımlısı oldum resmen. hobbaaaaaa.
  • ne mail ne telefon yoluyla ulaşılamayan firmadır. karşınızda hiçbir muhatap yok. evlerden ırak.
  • bir gaflet anında hataya düşüp bu orospu çocuklarından feribot ve konaklama dahil şekilde bir kuşadası-samos turu aldık. sonrasında ne telefonla ne mail ile kendilerine ulaşmak mümkün değil tabi.

neyse efendim, ödemeyi yaptıktan 4-5 ay sonra feribot ve otel konfirmasyonunu göndermek için liman vergilerini kendilerine ödememiz gerektiği, aksi halde konfirmasyon yapamayacaklarını bildiren bir mesaj aldım bu gavat oğlu gavatlardan. problem şu ki, feribot biletini paket harici kendim alsam liman vergisi dahil 104 euro'ya 2 yetişkin 1 bebek gidiş-dönüş bileti alabilecekken bu dolandırıcı piçler 2 yetişkin 1 bebek liman vergisi olarak benden $72 (~69 euro) ödeme talep ediyorlar. yani sözüm ona bilet ücretleri 35 euro fakat liman vergileri 69 euro'ya geliyor (yersen).

kendilerine bir kez daha ulaşma çabası içine girecek gücü ve sabrı kendimde göremediğim için sorunu tüketici hakem heyeti aracılığıyla çözmeyi planlıyorum.
  • bu firmaya mail veya telefon yoluyla uğraşmaya çalışmak yerine arabaya atlayıp izmir'deki ofislerini basarsanız, daha hızlı çözüm elde edebilirsiniz.
  • çemişgezek ve pertek feribot hatlarında hizmet vermeyen şirket.

işim olmaz.
  • rodos a gidiş dönüş bilet almıştık. gidişi ocean isminde bir firma ile dönüşü tilosturizm isminde bir firma ile yaptık ve ikisinin de sistemine, para verip aldığımız biletler düşmemiş. saatlerce check in bankosunda beklemeyi geçtim. tekrar bilet almak zorunda kaldık. bir iki influcer ile reklam yapıyorlar ama berbat bir firmadır. sakın bilet almayın, aldırmayın. müşteri temsilcisi diye bir departmanı bile yok bu arada
  • son bir kaç entry'de 2022'ye kadar kullanım garantisi sunuyorlar denmiş ama "iptal etme hakkını saklı tutar" gibi bir maddeyi de eminim sıkıştırmışlardır. siz önünüzü kış tutun yaz çıkarsa bahtınıza diyip alınabilir tabi.
  • gectigimiz sene aldigim biletleri cagri merkezine ulasamadigim icin kullanamadigim firma. cagri merkezine ulasamadigim icin tekrar para verip bilet almak zorunda kalmistim. kamoanya yapmis biletin parasinin %20 sini verin kalanini yazin odersin diye. baktim bilet fiyati ayni herhangi bir indirim yok, liman vergileri fiyata dahil degil (gecen sene sakiz adasi liman vergisi artinca birde orda bu parayi vermek zorunda kalmislar). e ne diye ben sana paranin %20 sini simdi vereyim sonra yazin bide sana ulasmsya calisayim ? gecen sene musteriye olan guveni kaybetti bu kafayla 1 2 sene sonra batarlar.
hesabın var mı? giriş yap