• bülent karpat'ın saha kenarında futbolcuları maca cıkmadan daraltıp sorular sordugu dönemde ''gol var mı feyyaz ha gol var mı'' sorusuna ''yok'' deyip gitmi$ligi vardır ki bülent karpat o günden sonra evinde cicekleri sulayıp radyoda ajans dinlemeye ba$ladı.
  • ts fb maçının devre arasında, yayıncı kuruluş ekranlarında ilginç bir yorum yapan değişik

--- spoiler ---

oyun kuzeyin kralını çağırıyor, neden yapmadı anlamadım ama inşallah abdullah hoca da buraya gelecektir

rakip 10 kişi ne bekliyosun hocam
    --- spoiler ---

arkadaş sen trabzonlumusun, orası trabzonspor tv midir? niye inşallah olsun rakip dediğin kim?

bu ne mk, herkes bir değişik oldu
  • öpmemişti o bayrağı.
    öpmemişti.
    canlı izlemiştim, ağlayarak, öpmedi, daha çok ağladım ben.
  • spiker değil yorumcudur, bu yüzden götünü yırtmasına gerek yoktur.

saha içi anlattıkları da türkiye'de herhangi bir maç yorumcusundan duymadığımız kadar yerinde ve oyuna dair yorumlar.
  • 5 aralik 2003 besiktas adanaspor maci sonrasi , deniz gokce'yi ayar magduru etmis kisi.diyalog hemen hemen soyle gelismistir :

toplanti salonuna lucescu , feyyaz ucar'i gondermis , feyyaz da basin aciklamasini yapmak uzere hazirliklarini tamamlamaktadir.o esnada ekonomist spor yazari deniz gokce soz alir.

-basini kucuk goruyorsunuz.lucescu ciksin.ben burda lucescu'yu dinlemek istiyorum.bla bla bla...
    -sevgili abim , biz basini kucuk gormuyoruz ama sen beni kucuk gordun.(yerinden kalkarak kapiya yonelir)
    ben de burda besiktasin antrenoruyum.
  • maf olarak katıldıkları bir tv programında 'devam edebilme yeteneği'nin bir futbolcu için önemli olduğunu ifade ettikten sonra hatırladığım kadarıyla aşağıdaki örneği vermiştir:

"futbolcuyken kamplar acayip sıkıcı geçerdi. evden uzaktasın, günlerce otelde kalıyosun vs. vs. biz de bu sıkıcılığın üstesinden gelmek için akşamları birimizin odasında toplanıp gece yarısına hatta sabaha karşılara kadar pişbirik vs. kağıt oyunları oynardık.

bir gün yine böyle kamptayız ve yine kağıt oynuyoruz ve saat baya geç olmuş. oda servisini arayıp habire bişeyler isteyip duruyoruz. garson en son bir geldi böyle elinde dolu tepsiyle kan ter içinde. tepsiyi masaya bıraktı, bir terini sildi, offladı. sonra bize dönüp

- abi size bir de kolej takımı diyorlar ama ben sizin kadar sorumsuz futbolcu görmedim valla. gece yarısına kadar yiyip, içip, kağıt oynayıp, sonra nasıl top oynuyosunuz bilemiyorum

şeklinde çok pis çıkıştı, adeta fırça kaydı ve biz de sus pus birbirimize bakakaldık. sonra ben metin*'e dönüp, 'sıra kimdeydi?' diye sordum ve oyuna devam ettik. işte devam etme yeteneği çok önemli. çok zor bir durumda kalabilirsin ama devam etme yeteneğin olursa bu durumu aşarsın ....."

programı zaten beğenerek izliyordum ancak, o anı üzerine gerçekten büyülendim. feyyaz'ın sakin ve esprili konuşma tarzını zaten kendime çok yakın bulduğumdan ayrıca beğeniyorum. ama önemli olan bir futbolcudan böyle bir tespitin gelebilmesi. tabi bu da ancak o futbolcu üniversite mezunuysa olabiliyor. bu tarz bir adam olduğu için de türkiye'de neden teknik direktörlükte başarısız olduğu belli oluyor kanımca. belki üniversite öğrencilerinden oluşan bir futbol takımı olsa ve başında da feyzo'ya benzer bir adam olsa başarılı olabilir.
  • biri mıy mıy demiş biri amigo demiş. kendisinin akıcı türkçesi ve zeki yorumlarını anlayabilecek kapasitenizin olmamasından kaynaklanıyor olabilir. amigo kısmına gelince gayet tarafsız bir şekilde yorumlarını yapiyor, ayhan akman ve evren turhan yorumculuğuna alışmış olanları rahatsiz etmis olabilir.
  • bu televole ya da muadili futbol/magazin programları daha yapılmamış, futbol üzerine sos olan komiklikler, şakalar trt bürokrasisi içinde sıkışıp kalmışken muhabirin ''-seni daha iyi tanıyabilir miyiz feyyaz?'' sorusuna arka cebinden nufus kağıdını çıkartıp vermesiyle futbol komedisinin fitilini ilk ateşleyen adam olmuştu gözümde.

mahallemin en yakışıklı golcüsüydü.
  • avcılar'dan beşiktaş genç takımına transfer olurken bonservis bedeli için sadece "avcılar spor futbolcularına birer takım forma" yaptırılmış, avcılar spor yöneticileri "bizim için beşiktaş'a futbolcu vermek şereftir" demiş vaktiyle.
  • oyuncu değişikliğinde tabelayı kaldıramayan hakem için, ne acelesi var takılsın kenarda demiş yorumcu. ahahaha
hesabın var mı? giriş yap