• cinemapink rulz
  • genel tabloyu anlamak için yapılmış en iyi belgesellerden,

kapalı gişe
    https://www.youtube.com/watch?v=qxrjnj-jvvu
  • ulan bunu hep yapmak izlemisimdir; acilin bu ortayi gol yapacam.

ehm.

hep yabanci film izledigim icin beni etkilemeyen boykot. *
  • patlamış mısırımı alıp izleyeceğim kavga. mısırı bunlardan almayacağım ama, mikrodalga'da patlayan baharatlıları falan var onlar daha güzel.
  • bugun ortalama bir filmin hakettigi eder 5 tl dir.

5 tl ustu pahali. hadi salon konforlu, ses sistemi cok cok iyi ise 10tl olabilir.

aksi halde sinema çekilcek cile degil gercekten. evde projeksiyonum var, cogu insanda 42-55 ekra tvler var zaten.

sinemaya gidip misir yaginin o igrenc kokusu ve sesiyle, milletin telefon ışıklariyla o ucuz yapimlari izleyemem. bir de 30 dakika reklam. uzundur boyle. yillardir iddia ediyorum son 10 yillik periyotta sinemada film izlemek varoş eglencesidir diye. yani zaten sevimsiz bir aktivite. bir de haketmeyen fiyatlarda.

yapimcilar boykotu cukkalari icin degil seyirci icin yaparlarsa eyvallah. en kral turk filmi 3ay icinde tvde oynuyor zaten. yap 5 tl gidelim. yoksa evde projeksiyon sinema sistemine devam.
  • sektörü domine eden yapımcılar ağlamaya başlamış. bu gözü aç topluluk yüzünden başka sinema diye bir oluşum, festivaller türedi lan. nice bağımsız yönetmen bunlar ve mars yüzünden filmlerini dağıtıma sokamadı ve hala sokamıyor. cengiz semercioğlu da çok büyük gazetecilik haberiymiş gibi arkası yarın yapmış. mal.

(bkz: kapalı gişe türkiye'de tekelleşen film dağıtımı)
  • iki yıl önce burada bir çağrı yapmıştım; gel gör ki insanımız kendine dokunduğunda birşeylerin farkına varıyor.

şu kış ayında hortumları buz tutmuştur ama yine de o itfaiyeye selam olsun.
  • "filmi biz yapıyoruz parayı sen kaldırıyon, bizde isterük" isyanı değilse sözlük üstümden geçsin...

haybeden taraf olmanıza gerek yok gençler, düzende sıra/hak kavgası var, düzülen sabit.
  • her iki tarafa da başarılar dilerim iyi olan kazansın.
  • çok doğru bir boykot. iki kişi sinemaya gidip en az 50 lira veriyoruz ve patlamış mısırla içecek almak zorunda bırakılıyoruz. cuma’yı hafta sonundan sayıp yüksek fiyatlar alınıyor daha neler neler. izleyen de memnun değil sanatçı ve yapımcı da memnun değil.
hesabın var mı? giriş yap