• hazırladığı video içeriklerin çoğunda kaynak göstermeyen ve insanların emeklerini hiçe sayan spor muhabiri ve yorumcusu.

son örnek les ferdinand videosunun neredeyse tamamı beşiktaş dergisi için hazırlanan les ferdinand röportajından. ama kendisi ne video içinde ne de videonun açıklama kısmında dergiden de röportajı yapan kişiden de bahsetmiyor.

ayrıca kendisi imla ve noktalama işaretleri konusunda da bilgisiz. üç nokta yerine iki nokta kullanır, noktalama işaretleri kelimelerden sonra gelmesi gerekirken kendisi hep bir boşluk bırakır.

muhabirlikten "ilginç" bir şekilde trt spor müdürlüğü'ne yükselmesi ise tam bir soru işareti. eskiden liyakat vardı şimdi daha imla ve noktalama işaretlerini bile bilmeyen kişiyi trt'de müdür yapabiliyorlar.

edit: sonunda olacağı buydu. röportajın yazarı youtube'a şikayet etmiş ve youtube da eser sahibini haklı bularak ilgili videoyu yayından kaldırmış. fırat günayer ise eser sahibiyle iletişim kurup özür dileyip hakkını rica edeceği yerde röportajın yazarını twitter'da engellemiş. :)

edit: aralarında anlaşmışlar.
  • youtube kanalında beşiktaş dergisi içeriklerini seslendirip kaynak belirtmeyen trt çalışanı.
  • bu benim efsane adana demirspor başkanı bekir çınar hakkında girdiğim entry:
    (bkz: #96989323)

bu da kendisinin bekir çınar videosu. özellikle zamanlama ayarı yaptım son kısma dinleyin diye:
    https://www.youtube.com/watch?v=zmqe31xda5w&t=665s

benim bu video yayınlanmadan 1 sene önce girmiş olduğum entry'i resmen copy paste etmiş, videosuna koymuş. insan bir alıntı yapar, selam çakar. ayıp ya! daha da bir şey demiyorum.
  • ya daha önce defalarca yazdık, yıllardır da söylüyoruz. bir adam hatalı bir işe imza atmışsa sırf atatürkçü diye, sırf muhalif diye korumaya çalışmayın. aynı şey ülke futbolunda da var. sevdiğiniz bir topçu, beğendiğiniz bir spiker salakça bir icraat yapınca sırf sizin takımda diye arkasında durmayın birader. yanlışa yanlış deyin. silah mevzusunda gökhan töre'yi korumak için de benzer şeyler yapıldı, yanlış.

fırat'ı beğenirsin, beğenmezsin. tutup da son mevzusundan sonra "fırat'a iyi beşiktaşlı diye renkliler saldırıyor" salaklığını yapmayın. adam youtube kanalına içerik üretiyor sürekli. bayağı abone kastı, hatta trt'nin kameralarını ofislerini vs kullandı uzunca bir süre. şimdi de iyi bir beşiktaş'lının ciddi emek harcayarak beşiktaş dergisine yazdığı röportajı aynen kopyala yapıştır yapmış video olarak. adam da haklı olarak burada neden kaynağını söylemedin, işi yapana hakkını teslim etmedin diye serzenişte bulunmuş. fırat efendi de yutup video'yu telif nedeniyle yayından kaldırınca tutup adamı engellemiş twitter'da. böyle bir şey yapılır mı yahu? özür dilemen gerekirken, evet videonun referans aldığı yazı şuradan alındı, emek şuna ait demen gerekirken bir de üste çıkmaya çalışmak nedir? tutup bir de fırat'a sahip çıkmaya çalışıyor sözlükteki beşiktaşlılar. yanlış yapmış abi, ısrarla da yanlışa devam ediyor. git 6 ay sonra haklı olduğu mevzuda savunursun fırat'ı, bugün arkasında durmayıver..
  • https://twitter.com/…eus/status/1413090077161533445

andrew simes'ın beşiktaş dergisi için yaptığı röportajı aynen arakladığı için youtube'den telif yemiş. ve bu arkadaş bizim vergilerimiz ile ayakta tutulan trt'den maaş alıyor, kısacası bizim paramız ile bize yalan satıyor.
  • kaynak göstermeden başka röportajlardan esinlenen eski muhabir yeni müdür. daha basit türkçe imla kurallarını bilmeyen birisinin trt gibi bir kurumda kariyer yapması üzücü
  • les ferdinand videosunu izliyordum bugün, burada anlatılanları ben hatırlıyorum diye dişününce eski beşiktaş dergilerini hızlıca kurcalayıp les ferdinand söyleşisine baktım. bir de ne göreyim, söyleşiyi aynen okumuş. :) okuma yazması olan ama başkasına ait içerikleri kendi hazırlamış gibi kullanmanın hata/suç olabileceğini bilmeyen trt spor müdürü.

inşallah les ferdinand söyleşisini yapan arkadaş dava açar da güzel bi tazmimat alır da öğrenir.
  • tweet attığı fotoda trt den kovarlar diye rakisini saklayan, niye sakladığını sorunca da engelleyen muhabir bozuntusu. pardon minnoş tur kendisi.
  • bu ibişin gerçek yüzünü ortaya çıkardığım için twitter'da bloklamıştı beni henüz çok da tanınmadığı 2012 senesinde. o günden beri tüm beşiktaşlılara yalvarıyorum şunu şımartmayın, kanaat önderine çevirmeyin diyerek ama nafile. kulübün ve trt'nin imkânları ile kendi boktan kanalına boktan içerikler üretiyor dedim kimse dinlemedi. bu son rezillik, normalde sonunu getirmeliydi ama yine bir avuç insan dışında kimsenin umurunda değil.

bu süzüğe her şeyi deyin ama bjk amigosu, gs/fb düşmanı demeyin çünkü çıkarı için şu an öyle gözükse de gs ve fb'ye alenen düşmanlık edecek cesaret ve yürek bunda yok. işine ne gelirse onu yapan bir avelden fazlası değil.
  • andrew simes'in beşiktaş dergisi için les ferdinand ile yaptığı röportajı izinsiz ve atıfsız olarak copy paste ettiği için(alıntı yaptı demek çok masum kalır) ferdinand ile ilgili yayımlamış olduğu video yayından kaldırılmıştır.

bu adamın fikir hırsızlıklarına zaten alıştık ama videolarında dikkatimi çeken başka bir durum var. bu adam pek çok şeyi yalan yanlış, eksik anlatıyor. hayır yaşamasam o dönemleri inanacağım.

örnek verecek olursak; mesela nihat kahveci sociedad'a giderken daum "nihat'ı satan şampiyonluğu satar" dedi. fırat öyle bir anlatır ki sanki beşiktaş 10 puan farkla lidermiş de nihat gidince şampiyonluk kaybedilmiş sanırsınız. halbuki nihat gittiğinde beşiktaş zaten ligde ikinci sıradadır, sezon içerisinde üç kaleci değiştirmiştir(nihatla takaslanan asper geldiğinde bu sayı dört olacaktır), takım ekonomik sebeplerle rezil transferler yapmıştır ve ilhan ve tümer'in kişisel çabaları ile halen zirveden kopmamıştır. sonuçta da ilk devre 39 puan toplayan galatasaray ikinci yarıda yine 39 puan daha toplamış, gayet stabil bir performans ile 78 puanla şampiyon olmuştur.

bunun gibi.
hesabın var mı? giriş yap