• kokoreç bildiğim kadarıyla kokoreççi asım usta'dan geliyormuş, öyle ya da değil enfes bir kokoreç. bunun dışında firerrom burger, kaburga burger ve ev yapımı sosis denendi tam not aldı. patates kızartmaları bana göre değil ama enteresan bir emek, patates cipsi gibi hazırlanıyor, oysa ki ev yapımı gerçek bir patates kızartması da olsa enfes olurdu. adambaşı 35 - 40 liraya tıka basa doyarsınız, gastroclub üyeliğine de 15% indirim veriyor, kokoreç yemek için rezil de olmuyorsunuz. (bkz: ozzie's kokoreç)
  • kerhane tatlisi guzel amma kadikoyde daha ucuza yapiyorlar hem de daha taze
    (bkz: kerhane tatlisina churros diyen ispanyollar)
  • asım'dan gelen kokoreç ve soğan turşusu ...kaburga burger'de efsane. cips patatese ilave olarak güzel ev yapımı tadında dondurulmamış bir patates eklerlerse menüye şukela olacak. öğlen gidenler sıra beklemeyi göze alsın
  • dün şantiye gezisi sonrası gittiğim ataşehir'deki konteyner. bir kere arabadan iniyorsunuz zar zor park yeri bulduktan sonra sizi lezzetli bir kokoreç kokusu karşılıyor. ama maalesef bu koku başka bir yerden geliyor çünkü konteynerın pardon mekanın içine girdiğinizde herhangi bir koku ile karşılaşmıyorsunuz ki ben buna hem sevindim hem üzüldüm. kokoreçi yediren şey en azından benim için o pis kokusudur. içerde bu kokudan eser yoktu ha iyi oldu en azından üstümüz başımız kokmadı. anne tarafından kayserili biri için çok başarılı bir olaya imza atmış. millet bu kadar donanımlı biri masterchef'te napıyor diye düşünse de adam her bölümde sokak lezzetleri dükkanımda diye başlayan cümleler kuruyor. dolayısıla gittiğimizde dışarda 5-6 çift vardı bekleyen. biz de 3 er kişi olarak ismimizi yazdırdık. isterseniz sizi karşıdaki mekanımızda bekletelim yer açılınca arayalım dediler ama biz kapının önünde bekledik yine de. sıra geldi oturduk göt kadar mekanda tıkış tıkış yerleştirilmiş masalardan birine. gelen kokoreçten çok baharatlı et gibiydi. yani ben kokoreç mi yedim kuşbaşı baharatlı kuzu eti mi yedim tam anlayamadım açıkçası. ayrıca biz orda yer içer 2-3 bira içer ordan maça geçeriz diye düşünmüştük ama alkolün olmaması büyük yıkım oldu bizim için. fiyatlar normal, ataşehir'de çalışanların öğlen yemekleri için iyi bir alternatif olmuş. soğan turşusu da başarılı bu arada.
  • hamburger şahane, yediğim en lezzetli hamburger olabilir. porsiyon biraz küçük ama.

soğan şahane, turşu güzel.

patates cips çok kötü. lays klasik almışlar koymuşlar hamburger yanına. tadı da bir şeye benzemiyor. bunu değiştirmeleri lazım. normal patatese geçmeleri lazım.

kokoreç güzel.
  • tok satıcı mekan. akşam vakti soğukta sıra beklerken içeride beklememizin servisi engelleyeceğini, dışarıda ısıtıcı olduğunu söyleyen zeki ve suratsız arkadaşların çalıştığı mekan. çalışanlar sanki silah zoruyla ordalar. ayrıca hayatımda yediğim en tuzlu hamburgeri yedim. daha iyisi için (bkz: palivor çiftliği)
  • şu videoda mutfaktaki gizli güç olarak lanse edilen ali dövenci'nin, 13 dakikalık videoda 15 kez, üstelik yerli yersiz bi tık demesiyle soğuduğum mekan.

şaka lan şaka. soğuma kısmı şaka en azından. param yok ondan soğudum ben. fakat bi tık kullanımı gerçekten rahatsız edici ali şef. anlamı uygunsa biraz daha de mesela ara sıra. örnek veriyorum:

bi tık daha pişmiş olmasını istedik
    biraz daha pişmiş olmasını istedik

bak, tertemiz türkçe kullanımı. bi tık daha kötü diye düşünme! böyle daha güzel.

bunlar ileride de karşına çıkar şefim. eloğlu gelip sözlüğe yazmaz böyle açık açık. eloğlu fesattır, arkandan "buna bi tıkı öğretenin mk. bu nedir arkadaş bi tık, iki tık?" filan derler. dedirtme arkandan böyle şeyler.

mekanınız güzel, hamburger menünüz de şahane. parayı bulunca geleceğim.
  • evimin dibinde olmasına rağmen sürekli 1 saat sıra beklemek zorunda olunduğu için bir türlü gidememiştim. ama hep ilginç gelmişti, konteyner gibi bir cam mekanın içinde aşırı yemek yiyen kalabalık insan grubu. tam karşısında 2 kebapçı ve dönerci restoranı sinek avlarken insanların bunun başına üşüşmeleri ilgimi çekti. sonra hazer şefin olduğunu öğrendim. neyse sonunda 1 saat beklemeceler, adını sıraya yazdırmacalar derken girip yemek yiyebildim. normal şartlarda hamburger insanı değilim ama yediğim en şahane hamburger olabilir. on üzerinden on verebilirim. ayrıca o kadar minik mekanın havalandırması şahane olmuş koku ya da duman rezaleti yaşanmıyor. sanırım karşısındaki boş mekanda kendisine ait, daha da genişlerse müşterisi de aynı oranda genişleyecektir ama ben konteyner konseptindeki sokak lezzeti olayını sevdim, büyüdükçe aurasını kaybedebilir.
  • pazar günü 1 saat sıra bekledik. bunu kabul ederek bekledik ve kenara ayırıyorum.

aktif karbonlu ekmeği hamur gibiydi. damağa yapışıyordu. köfte ve içeriğine çok yorum yapamıyorum çünkü hamburgerin içeriği çok karışık. lezzetler karışıyor ama sulu ve yağlı olduğunu söyleyebilirim.

barbekü soslu tavuk vasat.

kokoreç güzel. porsiyon yedim ama az geldi.

ızgara bamya turşusu-salatası turşu sevenler için çok keyifli.

churros ise yanındaki soslar ile beraber çok iyi gidiyor. isotlu çikolata sosa bayıldım.

sonuç: mekanı asım usta kokoreç severler kurtarırsa kurtarır. yoksa 2 seneye kendini tüketecek gibi geliyor. yakın olsa giderim ama uzak olduğu için bir daha gideceğimi sanmıyorum. kült bir mekan olamayacak.

sosyal medyaya çok yüklenen şeflerden biraz soğuyorum. para kazanabilmek için bunun çok dışında kalamayız bunu kabul ediyorum. sağlık sektöründe benzer durumlar için bir laf vardır; televizyona çıkabilecek zamanı bulabiliyorsa demekki yeteri kadar hastası yok.
  • ooh mis! bizim muneccim zekeri gormus eksicilerimiz de "gelecegi yok selin! bak gorursun uc bes aya kalmaz kapanir burasi" yorumlariyla baslik altinda pozisyon aldiklarina gore, uzun yillar boyunca keyifle gidip husnumuzu senlendirebilecegiz demektir.
hesabın var mı? giriş yap