• aştı. daha ileriye gidemez müzik sektörü. bence herkes dağılabilir.
  • rönesans temeli üzerine kurulmuş bir gruptur. nedenini açıklayayım: rönesans döneminin floransa'da (ingilizce florence) başladığı kabul edilir. bu dönemde floransada etkin olan ve sanatçıları himaye eden (hem finansal hem sosyal anlamda) en büyük ailenin ismi ise medici ailesidir.

bu sebeptendir ki rönesans'ın bu dönemi florence and the medici adı altında incelenir çoğu zaman. florence and the machine isminin, bu bashettiğim duruma gönderme olduğu kanaatindeyim.

ayrıca florence welch'in annesi rönesans konusunda çalışan bir profesördür. kızının ismini florence koymuş olması çok doğal, değil mi?

ekstradan: florence welch ile yapılan bir röportajdan alıntı:

"florence’s mother is a professor of renaissance studies and her father works in advertising and was deeply involved in the arts when he was younger. both had a lasting effect on florence as a performer, inspiring her distinctly romantic style and sound. florence has said that much like renaissance artists 'we're dealing with all of the same things they did: love and death, time and pain, heaven and hell' "
  • revenge 1. sezon finalinde çalan seven devils'i duyunca keşfetmiş bulunduğum grup. 2 gündür bağımlı gibi kulaklıkla geziyorum, böyle bir şey olamaz yani. tek kelime ile mükemmel. hem müzik hem vokal harika. ki kadın vokallerden hiç hoşlanmam hele ki bağırıyorlarsa ama florence'ta öyle bir ses var ki ruhuma ilaç gibi. cidden bağımlısı olmuş olabilirim. müzikten indie'den filan anlamam ama bu müziğe uygun tek bir sıfat geliyor benim aklıma: gotik. ama yanlış anlamayın gözü kara sürmeli kızlar gibi değil, mimarideki gibi. böyle yüksek sivri çatılı katedraller, seven devils'ta gargoyle'lar filan geliyor gözümün önüne hatta. orta çağ müziği gibi ama değil de gibi. her ne olursa olsun çok çok güzel.
  • dinlemekten artık öleceğim grup
    saplantı
  • florence welch dışında kimsenin hakkıyla söyleyemediği şarkılar yapan grup. bir başkası söyleyince olmuyor, bir karaktersiz hale geliveriyorlar, resmen eğreti duruyor şarkılar başkasında be..
    efsanelikleri ise bir başka entry konusu. florence'in efsaneliğinden bahsetmedim henüz.
  • son albümleri how big how blue how beautiful için çektikleri klipleri 'the odyssey' adını koydukları bir bütünün parçaları olarak kurgulayan grup. bugün yayınlanan delilah ile the odyssey'in altıncı bölümünü de görmüş olduk. şimdiye kadar yayınlanan klipler ise şunlar:

the odyssey chapter 1 - what kind of man

the odyssey chapter 2 - how big how blue how beautiful

the odyssey chapter 3 - st jude

the odyssey chapter 4 - ship to wreck

the odyssey chapter 5 & 6 - queen of peace & long and lost

the odyssey chapter 8 - delilah

the odyssey chapter 9 - third eye

edit: yeni klip* ile beraber the odyssey macerası da sona erdi. youtube sayfasında kliplerin isimlerindeki bölüm bilgileri değiştirilmiş, ben de ona göre düzenliyorum. dolayısıyla bölüm 7'nin olmaması youtube sayfasında da bulunmamasından kaynaklanıyor. muhtemelen gözden kaçmıştır, ileride değiştirirlerse ben de ona göre uyarlarım. florence welch ve vincent haycock ortak çalışması olarak sunulan the odyssey kısa filminin tamamını ise buradan seyredebilirsiniz.

edit 2: the odyssey'in tam halini youtube'dan da paylaştılar. link: https://www.youtube.com/watch?v=hajieqetiry
  • (bkz: sıla kim amk)
  • onları dinlemek cenneti ararken girilen patikalardan birinden hiç ummadığınız bir evrene ulaşmak gibi. ve burası cennetten daha güzel görünüyor. bu dünyaya ait değiller...
  • insanüstü yetenekli bir grup. yok böyle bir şey. neredeyse "florence and the machine" dinlemezsem, öleceğim hastalığına yakalandım. nasıl bir gruptur ki, masallara götürebiliyor, aniden gökyüzüyle buluşturabiliyor, ıssız duvar kenarlarında yürürken, kalabalıkta sesini duyuramıyorsun. anlat anlat bitmez.
  • yetenek var, mütevazılık var; kompleks yok, ego yok. ''hayran olmak için ne kadar doğru insanlarmış meğer'' dedirtiyor her defasında.

ah o festivallerde biz de olaydık, olaydık, olaydık...

http://www.youtube.com/…er_embedded&v=vv7sxodvkne#!

seviyorum ulaaaaaaaaaaaan11bir
hesabın var mı? giriş yap