• başka netflix yapımlarına göre kaliteli yapım. vasat üstü bir gerilim filmi. bir kaç eksiği var, ama kesinlikle izleyin

--- spoiler ---

biraz shutter island çakması olmuş, belki tek eleştiri noktası o. cidden çok kaliteli bir yapım. 95 dakikalık seyirlik. sonu ters köşenin ters köşesi.
    --- spoiler ---
  • sözlük yorumlarına bakarak izlediğim film. gerçekten mükemmel bir film 9.0 puan verecektim ki "hassiktir oradan" dedim ve hayalden uyandım.
    oğlum netflixin ekşide bir reklam topluluğu var hepsi buraya toplanmış galiba. bu mu övdüğünüz film amk!

öncelikle klişe olmayan sahne yok. bütün rollerin hepsi aşina karakterler. çoğu sahne kopya gibi. filmin nasıl gideceğini çok kolay tahmin ediyorsunuz zaten. jodie foster' lı uçuş planı bu filmi 750 kere cebinden çıkarır. içinde gezdirir yalatir yutturur sakso bile çektirir amk!
    olur olmaz her boku beğenmeyin amk!
  • 2 adet şaşırtmacalı twistli film.

--- spoiler ---

biri ingiliz yapımı. şu normal gosterilen tiplerin naturel kill born çıkması konulu b sınif tadında bir yapım.

netflix versiyonu ise kurgu ve gerilim açısından çok başarilı. sonunda organ mafyasına bağlasalardı daha iyi olurdu bence. o son twist'i yapmayacaktin netflix.
    bu arada insanin ailesini kaybetmesi ne kadar feci bir seydir ya rab!

--- spoiler ---
  • yorumlara ve puanlara bakmadan izleyin izletin. çok kafa açıcı, gerilimi dibine kadar yaşatan bi film
  • benim için bir filmi güzel yapan şey ileri sar özelliğini kullanıp kullanmadığımdır. sıklıkla ileri sardım ama izlenebilir.
    puanım 6/10
    verebileceğim bi spoiler bile yok
  • --- spoiler ---

korku, gerilim, üzülme. bunları yaşamak istiyorsanız izleyin. ben başka bir şey demiyorum.
    --- spoiler ---

4/10 !

özür mahiyetinde edit: aralarına virgül koyduğum kelimelerin başına 'gereksiz' kelimesini yazmayı unutmuşum, sorry guys.
  • --- spoiler ---

beynin sahte gerçeklik yaratması güzel işlenmiş yer yer mantık hatalarıyla dolu olsa da..filmi izlerken hep adama inanmak istiyorsunuz ortası biraz sıkıcı ve bi yere bağlanmayan bir uzunlukta olsa da sonu üzücü ve hassiktir dedirtiyor 6.2/10
    --- spoiler ---
  • böyle filmler izlediğimde kafayı kırdığımı düşünüyorum.
  • o son sahne olmayaydı, kahramanımdı. şimdi kaybettiğim iki saatimi geri verin bana
  • uzun zamandır listemde beklettiğim halde az önce izleme fırsatı bulduğum, filmin sonunda da, ekrana boş boş bakmama vesile olmuş müthiş bir psikolojik gerilim...
    tam bitti dediğim anda ters köşe yapıp beni oldukça şaşırttı. diğer netflix yapımlarına kıyasla çok, çok iyi. mantık hatalarına rağmen akışı hiç bozmadan merakımı hep dinç tuttu. sonunda epey şaşırdım. bence müthişti. hakikaten keyifle izlenir.
hesabın var mı? giriş yap