• beğenenlerin nesini beğendiğini anlamadığım film. hayır nasıl bir özelliği var hakikaten çözemedim. yaratıcı tek bir espri göremedim, biraz güldürebilenler de scary movie tadında ''ahahah! bak bilmem kim filmin bilmem kim sahnesiyle dalga geçiyor, adam ne gönderme yapmış ehehehe! '' olanlar. işin garip yanı gönderme bilmesek gönderme sanacağız. şimdi ordan kelin biri çıkacak ve diyecek ki ''dialoglar süferdi hojam yhaa! ''ben de ağzının ortasına çarpacağım bir tane. oğlum şaka mısınız lan? tamamiyle komedi amacı gütmeyen, yer yer sırıtmalarını sağlasam yeter tadında yazılmış senaryosuyla geleceğe dönüş serisini her hangi 10 dksında bile daha çok gülersiniz. bonus olarak daha fazla da gönderme olacağına bahse girebilirim...

ben hakikaten bu olayları anlamıyorum hacı, adamlar ne filmler yapıyor, deyim yerindeyse ortalığın amına koyuyor, öyle filmlerin başlığına bile neredeyse yarıya yakın negatif yorumlar var fakat an itibariyle 32. entrysini girdiğim bu sikimsonik filmde benden hariç bir adet ''ne biçim film bu yea! '' diyen olmamış. olay sanırım farklı şeyler beğenmekte ve komik olmayan bir şeye gülerek ''ulan bak ben gülüyorum! sen gülmüyorsun demek ki sen alamıyorsun osman'' mesajı vermekte.

son olarak henüz seyretmemiş olanlara söylüyorum, harbiden siktir edin abi bu filmi. cidden kötü bak. zaman yolculuğuyla ilgili bir film olduğu düşünülse de bu sadece insanların merakını cezbetmek için üretilmiş bir fikir. değilse bu odada şu olay var, bakalım diğerinde nasıl bir sürpriz bekliyor biziden başka bir şey değil...''ay az para harcanarakta bilim kurgu yapılabiliyormuş bak ahahahaha!'' diyenlere de harbiden kıçımla gülüyorum, olum film tek bir odada geçiyor ve adamlar zaman yolculuğunu bir bar tuvaletinden yapıyor. bırakın bu fakir sanatçıyı alkışlarız biz edebiyatlarını yahu!
  • --- spoiler ---

- in the future it is all americans !!!

--- spoiler ---
  • ne sığ, ne abartılı. sakin, doğal bir bilim kurgu komedi. hade len dedirtmeden zamanda yolculukla ilgili basit sonuçlar üzerinden ilerleyen tatlı bir film. çok da güzel çekilmiş. bu her film için önemli olabilir belki ama bunun hikayesinin tek başına hiçbir ilgi çekici yanı yok. karakterler filmi bu kadar güzel hale getirmiş.
    kısa zamanda! ve tek mekanda, az kişiyle geçen eğlenceli bir zamanda yolculuk filmi.
  • tek kötü yanı upuzun ismi olan sevimli film. bir filmin "basit" olması, çok göndermeli olması kötü bir film olduğu anlamına gelmiyor bildiğim kadarıyla.

komedi filmiyse illa "anıra anıra gülmeliyiz çoh kömik olmalı, gülerken sandalyeden düşmeliyiz o ye" kafasındaysanız bu bir komedi filmi değil evet.

--- çok pis spoylır öyle böyle değil ---

şimdi nasıl tarif edeceğimden emin olmamakla beraber, filmin ortalarında bir yerlerde bu üçlü üstlerindeki kıyafetten dolayı bana south park karakterlerini anımsattı. kapşonuyla kenny, tombalak cartman ve ponponlu bereyle stan şeklinde.
    film gönderme dolu olduğu için manyağa mı bağladım emin olamadım gerçi ama...
    bir ekşici piç olarak hemen tespit yaptım içim rahat artık.

bu da böyle bir anımdı.

--- çok pis spoylırın sonu ---

gayet doğal, akıcı ve samimi, gülümseten film. nerd işi biraz evet.
  • güzelinden bir bilim kurgu filmi çekmek için çok büyük yatırımlara, dev oyuncu kadrosuna, son teknoloji ürünü efektlere gerek olmadığını gösteren film.

üstelik senin, benim gibi sıradan insanların başından geçen bir hikayenin anlatılması daha da güzel kılmış filmi.
  • iddasız, neşeli, samimi ve naif bir film.

--- spoiler ---

o diilde kağıtta ne yazıyodu la?

--- spoiler ---
  • güldüreceğim diye abartılı ve saçma sapan esprilere girmeden, tadında göndermelerle, en sevdiğimiz konulardan biri olan "zaman yolculuğu"nu keyifli şekilde işleyebilmiş film.
    ama çok kısa. pek çok gereksiz devam filmi varken, bunun neden olmasın dedirtiyor. zaten ucu da açık bırakılmış filmin. kısfmet.
  • cipsleri ve biraları hazırlayıp eğlenceli bir film seyretmek isteyenler için ideal bir filmdir. zaman yolculuğunun komplike yanlarını seyirciyi sıkmadan ve karikatürize ederek anlatan sıcak bir film. gülmek için olmasa bile eğlenmek için seyredilebilir.
  • izlerken insani cocukluk gunlerine donduren.

marty kendine yakalanmadan tepelere tirmanirdi da gerilirdik ya, ayni hissiyatin olusmasini basardi bu film bunyemde.

--- spoiler ---

filmin basinda ray bara gittiginde kirmizi kapisonlu sweat giyen elemanin ray oldugunu nasil anladim bilmiyorum. ilerleyen sahnelerde ray o sweat'i ustune giyince oh yeah diye bir titredim. boyle filmlerde en kapisonlu adam en bas karakter cikiyor her zaman.

(bkz: sozlukculerin en eften puften basarilari)

anna faris'in ray'le ilk konustugu sahnedeki tipi cok hos olmus ayrica. oyle time traveler'a can kurban.* filmin sonundaki flash gordon gondermesi de cok makbule gecmistir.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap