aynı isimde "freud" başlığı da var
  • karışık çerez paketi gibi antep fıstığı sadece ambalajdaki fotoğrafta var.
  • freud'la alakasi olmayan, icinde bir adet devamli epilepsi krizi geciren coklu kisilikli bir kadini bulunduran dizi, devamli agzindan kopukler sacan fleur'u ve manyak rituelleri izlemekten bay geldi, vakit kaybi ve tam bir hayal kirikligi.
  • bir tutam engin altan duzyatan bir tatlı kaşığı da eva green soslu gerilim drama dönem dizisi. o degil de ibrahim tatlıses gibi öpüşen kadına başrol vermişler. resmen elma gibi yedi herifi be piii allah belanı.
  • büyük hevesle başlasam da, hayal kırıklığına uğrayıp, üzülmeme sebep olmuştur..

ne anlatıyorlar ne çekmişler neden bunca saçmalık bilemedim. dayandım 5 bölüm ama zerre hissim değişmedi..anlayan varsa beri gelsin.
  • engin altan düzyatan kılıklı abiyle -kendisi baş rolümüz-, histerik fleur etrafında dönen dizi.
    şu an dördüncü bölümdeyim eğer beşinci bölümde biraz gelişme olmazsa freud ile ilgili, bırakırım.
    başladığım diziyi yarım bırakma huyum yoktur ama the witcher ve bu dizi beni bayağa zorladı. witcher yarım kaldı, bunun da akıbeti muhtemelen öyle olacak.

edit: bitirdim. hayatımdan yaklaşık sekiz saat çaldı. başlamadıysanız hiç bulaşmayın.
  • hassas psikolojimi yaralar diye yarısında çıktığım dizi.

leş gibi bir proje. freud’u da sevmem zaten, mistik hikayeleri de sevmem, şiddet görüntülerini de sevmem. bu durumda 6 küsürlük bir puana sahip olan diziye ne diye bulaştıysam, bilemedim.

öncesinde de self made’i izlemiştim, konu güzel de dizi çok sıkıcıydı. 4 bölümlük mevzu değil kesinlikle.

bir tarafta better call saul ve the kominsky method gibi diziler, diğer tarafta freud gibi zaman kaybı diziler. nokta atışı yapmak gerekiyor.
  • dizinin adi freud degil de fleur olsa bir nebze daha izlenebilir olurmus...
  • adiyla konusunun hicbir alakasi olmayan bir dizi.size tavsiyem sadece 5 bolum izleyin ve devam etmeyin. buyuk bir hayal kirikligi benim icin. freud hakkinda bilgim fazladir ve basta ilgjyle merakla izledim. ilerledikce kotulesti.
  • --- spoiler ---
    bittiği dakika sevdim diziyi. son bölümde anladım ki her şey freud'un çok değerli iki kavramı üzerine kuruluydu. libido ve thanatos. yaşam ve ölüm enerjisi. bunun dengesi ve dengesizliği anlatılmaya çalışıldı bizlere. yani dizinin freud'la ilgili olarak kurgulandığı bir temel var aslında. freud'un kaynaklarını, beslendiği temelleri tam olarak anlamak için o dönemde yaşamak gerek. ama şu kesin ki gözlemlerine ve çevresindeki kişilere dayanan çok fazla unsur var kuramında. aynı karmaşıklıkta ya da değil. yine de dünyasını açıklamak açısından olmasa da ön görebilmek açısından güzel bir dizi.
    --- spoiler ---
  • belki bu bölümde anlarım diye diye sezonu bitirmeme rağmen bi sikim anlamadığım dizi. hipnoz muydu, büyü müydü ne izledim ben vallahi anlamadım. 8 saatin sonunda tek dikkatimi çeken şey;
    --- spoiler ---

bilinçaltının gücü.
    en derinlerimizde gerçekten istediğimiz şey bize gelecektir, öyle ya da böyle.
    ya da tam tersi.
    insanın dönüştüğü şeyin, aslında en derindeki arzusu olduğunu söyleyebiliriz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap