• izmir midyesi tadında, midye dolma yapan ve satan dükkan.

kozyatağı şubesini denedim ve midyelerin tadından, temizliğinden gayet memnun kaldım.

tencereden sıcak sıcak midye veriyorlar, ve güleryüzlü hizmet sunuyorlar. midyeler tanımda da belirtiğim gibi, baharata boğulmamış, izmir midyesi tadında lezzetliydi.

paket servisleri de varmış sanırım. midyenin tanesi (gün itibari ile) 1 tl' idi.

tavsiye olunur.
  • bugün florya'da yeni açılan subesine gittim ve midyelerine bayıldım. tertemiz, bembeyaz midyeleri ve sahibi olduğunu düşündüğüm kişinin kibar tavrını sevdim. deneyip kendini görmenizde fayda var ama şimdilik ben kefilim.
  • kozyatağı şubesi pişmanlık sebebidir. 25 midye+kola söylüyorum kolasını unutuyorlar. üstüne üstlük hemen getiriyoruz kusura bakmayın diyip getirmiyorlar. ertesi gün aradım, halen yoğunuz diyorlar.

ama ben lezzetteki bu denli düşüşlerinden sonra bu kadar yoğun olduklarını hiç sanmıyorum. ilk açıldığında ne kadar güzeldiyse şimdilerde lezzeti o kadar kötü. çok kötü.

ömrümde bu kadar kötü midye yemedim. bu hale nasıl geldiler yazık...
  • acik ara istanbul'un en lezzetli midye dolmasini yapan mekan. lokum gibi bembeyaz sicacik yemelere doyum olmuyor. deneyiniz efenim.
  • instagram hesabindaki fotograflara bakarak sahrayicedit subesine gittik, gitmez olaydik. ben bu kadar balon ve aldatmacali bir yer gormedim. sosyal medya hesaplari tamamen kandirmaca, resimlere aldanmayin.:
    sinekler icinde midye yemeye calistik, ellerinde midye kalmamisti 20 dk pismesini bekledik, ilk defa sicak midye yedim hic guzel degildi. midyeler son derece lezzetsizdi. mekan cok pisti, oturdugumuz masayi biz sildik, midye kabuklarinin atildigi bambu kaplar les gibi kokuyordu..
  • az baharatlı, vasatın bi tık üstü lezzette midyeleri olan zircir. midye tava sandviçte gelen tarator sos da vasat.
    ızgara karidesi ve kullandıkları tatlı sos özellikle çok kötü. bu kadar kötü bir tada göre fiyatları epeyce yüksek.
    vedat milor’a ne ikram ettiler bilmiyorum ama standart menüdekiler çok vasat tatlar.
  • maltepe şubesi için: türkçe pop çalmaları dışında bence çok iyi bir mekân. midye, deniz, mavi falan derken bence yunan müziği klişesine girmeleri gerekirdi.

çalışanlar kibar, güler yüzlü. midyeleri gayet başarılı. bira da var. daha ne olsun. zaten birahaneymiş de midye de satmaya karar vermişler gibi bir havaları var. yolum düştükçe mutlaka uğrarım.
  • menude jack daniels var ama raki yok. ilginc bir dogu bati sentezi. ibo da cig kofte ile viski icerdi.

bira olmasi benim icin gelmek icin sebep fakat midyelerin boyutu kucuk degil bildigin tane. hayatimda gordugum en kucuk midyeler burda.
hesabın var mı? giriş yap