şükela:  tümü | bugün
 • kelime anlami yeryuzu, toprak olan gaia'yi benimsemis ve varligini uzerinde kurmus guzel insanlar tarafindan olusurulan; yine gaia ve barindirdiklari icin hayati guzellestirmek adina habercilik ve dergi hayatina baslamis yeni olusumdur.

  haberleri de okunasi ve takip edilesi..galiba gonullu yazar da aliyorlarmis.. benden duymus olun..

  gaialar gaiası
 • değindikleri konu başlığı çeşitliliği oldukça güzel, başlıklar merak uyandırıcı olmakla beraber içeriklerde oldukça doyurucu olan yeni sayılabilecek dergi. ilk post kasım 2014 e ait.

  böyle göözel yayın yapan editörlerin birbirlerini bulmuş olması umut verici, yurdum topraklarında global ve yerel farkındalığı arttırmak adına sevindirici adımlar. yolları açık olsun.
 • web sitesi tasarımcısı kimse gerçekten tam bir deha!
  sayfanın sol ortasına 'facebook'ta beğen', 'twitter'da paylaş çubuğu'**nun gelmesi o kadar zekice ki gerçekten ne okuyabiliyorum denk getirmeye çalışırken ne okuduğumdan anlıyorum.
  of sinirim bozuldu okumicam bi daha!
 • ''size söylüyorum, bir dergiye aşık oldum. elimde değildi. çiçek açıyordu.'' dedirten dergi.
 • basimi kaldiramiyorum resmen. yaticam yatamiyorum. super dergi.
 • bu aralar aklıma gazete deyince yeşil gazete dergi deyince gaia dergi geliyor. takip edilesi yayınların olması insana umut veriyor.
 • yaşadığımız gezegenin sahibi değil, sadece bir parçası olduğumuz bilincindeki insanların takip etmeye doyamayacağı, bu bilinçte olmayanlara da fazlasıyla vermeye niyetli, son zamanlarda okuduğum en güzel dergi.
 • kalitesini yüksek tutarken -amiyane tabirle- "halka inebilmiş", erişiminin eksponansiyel artmasını dilediğim fikir mecrası. fikirlerini özde savunan yazarlar tarafından, herkesin anlayabileceği sözle yazılıyor bu dergi.

  iletişimin temel amacının insanların zihnine ve gönlüne dokunmak olduğu düsduruyla yayınlandığına inanıyorum.
  çevreci, hayvansever, insancıl bakış açısıyla bahsedilen konulara ilgisi olmayanların ve hatta antipati duyanların okuyarak başka bir yol olduğunu keşfetme şansları var. bu önemli, zira bu tür bağımsız medya oluşumları kendisi gibi olmayanlara ulaşmak gayesini bir kenara bırakarak kapalı devre haline geliyor ve içine çökelerek katma değer yaratamadan yok oluyor.
 • fikir olarak oldukça güzel bir oluşum... niyetleri de yapmak istedikleri de çok değerli hele de bu coğrafya da... farklılar ve renkliler...
  ancak gördüğüm kadarıyla kafaları da çok karışık...
  yıllardır yazı yazan, birbirinden çok farklı mecralarda yazan bir insan olarak bu rengarenk dergiye de yazmak istedim, yazıştık ve birkaç gün içinde bir örnek yazı yolladım anında yayınlandı. adımla değil, konuk yazar olarak. belki bir hata olmuştur dedim ve gönüllü yazarlığın tek motive edici yönünün yazarın kendi ismiyle yazılarının yayınlaması olduğunu içeren bir elektronik posta gönderdim haklı olduğumu ilgileneceklerini söylediler ilgilenmediler.
  4 farklı editöre bu durumu yazdım sitem ettim, hatta herhangi bir düzeltme olmadığı için hazırladığım iki yazıyı da yollamadığımı söyledim ve her seferinde yeni duymuş gibi hemen ilgileneceklerini belirttiler. sosyal medyada diğer yazarlarla aynı topluluğa da katılmamı önerdiler, katıldım. birkaç sefer farklı editörlere ilgi alanlarımı yazdım ve niyetimi anlattım. bana çok 'ilginç' gelen üsluplarla sorumlu editör arkadaşların tekrar tekrar ilgi alanlarımızı sorup neden yazmadığımıza dair azarımsı yayınlarını okudum.
  bu arada yayınlanan yazımdaki konuk yazar düzeltmesi bir türlü yapılamadı.

  bugün de yine sosyal medyadan dergiye hiç yazı yazmadığım için gruptan atıldığımı içeren, yazmayan yazarları aralarında tutmayacaklarını ancak yine de yazmak istersem diye bir elektronik posta adresi yollayan, kendi içinde tutarsız, mesajı atan kişiyi hiç tanımadığım halde bana 'sen' diye seslenen bir mesaj aldım. hoş, durumu anlatıp neden yazı yazmamış gözüktüğümü yeniden yeniden izah edince özür dilediler ama boş.

  sevgili arkadaşlar, çok genç ve çok iyi niyetli olabilirsiniz ancak kendi aranızda ciddi iletişim sorunları yaşıyorsunuz...
  ben bir daha derginizde yazı yayınlatmam olur biter, benim için büyük bir kayıp değil amma ve lakin siz bu tavırlarınızla, birbirinizden bihaber sürekli aynı şeyleri yazarlara tekrarlatmalarınızla insanların şevklerini kırıyorsunuz.
  amatör ruh iyidir, insanı genç ve dinç tutar ancak amatör ruh ile sallapati iş yapmak arasındaki çizgiyi de kaçırmamak gerekir...