şükela:  tümü | bugün
 • gargamel'in ilk amacı şirinleri yemek değildir. başlarda şirinleri yakalayıp simyacılıkta kullanarak onları altına çevirmek ve zengin olmak ister. onları yakalamaya çalışırken başına gelenlerden sonra duyduğu öfke ile amacı onları yemeye evrilir. bu kızan birinin "seni yakalarsam çiğ çiğ yiycem " demesi gibi... fakat gargamel bunu ciddi ciddi yapacak kadar çılgın birisidir. ayrıca kitaba göre koca ağız adındaki devin eski çağlarda daima şirinler avına çıktığı ve şirinlerin çok lezzetli olduğu geçer. gargamel de bu bilgiden etkilenmiştir.
 • küçük mavi sefil yaratıkların lezzetli olduğunu gargamel nasıl bilebiliyor sorunudur bu. gargamel bunu bir yerden duymuş olsa bile nasıl bu kadar yemediği bir şeye ağzı sulanıyor ve iştah duyuyor? gargamel niye başka güzel sebze ve et yemeklerine yönelmiyor da ısrarla şirinleri rahatsız ediyor? şirinlerin zehirli olmadığı, midesine dokunmayacağı ne belli?!
 • "gargamel şirinlerin galip gelebileceğini nereden biliyor?" şeklinde algıladığım sual.
 • (bkz: yenebilmek)
  (bkz: yenilebilmek)
 • şirinler komünizm propagandası yapıyorolayını bilmeyenlerin sorduğu sorudur.

  gargamel onları yemeyecek, kapitalist sistem getirecek onlara. gargamel yani kapitalizm, çoğu zaman kedisi azmanı yani uşakları kapitalist ülkeleri üstüne salar. kısaca, kapitalizmin barındırdığı kötü huylar yüzünden (açgözlülük, bencillik vs) saldırır, yeme planı yoktur. (bkz: swh)

  o değil de gargamel onları görebiliyorsa, sonuç olarak iyi bir çocuk değil midir ? (bkz: iyi bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz)
 • (bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

  gargamel şirinleri yemek falan istemiyor, onları sihirli şirin özünü alıp büyü yapmak için kullanmak istiyor. yemeklik bir mevzu değildir.
 • yemesin de beslesin mi? bilemedim şimdi. eşeğin zikinden dolayı da olabilir.
 • şirinler gargamelin kendilerini yiyeceğini neden düşünmektedir ? hepimizin sorgulaması gereken soru bu olmalı . bu adam daha önce şirin yedi ve bu kendini şirin olarak adlandıran grup da bu vahşete şahitlik mi etti ? belki de gargamel işinde gücünde bir adam ve şirinler itlik peşinde kurnazlar olarak sürekli dezenformasyon yaparak kedi seven tatlı ihtiyarın itibarını zedelemeye çalışıyorlar. birbirine süslü, şakacı, somurtkan diye hitap eden stigmacı pisliklerden her şey beklenir.

hesabın var mı? giriş yap