• sobe şarkısını dinledikten sonra, devamını getirirse reyhan karaca diyorum. muhtemelen reyhan'dan cevap gelecek: "görüyorum ve arttırıyorum!" :)

http://www.medyasokagi.com/…yuk-degisimi-22764h.htm

(bkz: sobe/@sex addict)
  • kendi gay olmamasına rağmen o kadar çok gay le evlendi ki :)

(bkz: liza minnelli)
  • (bkz: big gay al)
  • [ya şimdi, herr yerde bi gay ikonu kavramıdır gidip gidip geliyo ya, hah, baktım başlığı yok, açiym dedim.. ama öyle altına "ajda pekkan bir, hande iki.." demekle de geçiştirilecek bişii diil bu: o yüzden wiki'ye bi bakalım da, neler çıkacak bunun altından dedik..]

tarihin ilk gay ikonu, st. sebastian'mış sevgili sözlükçü.. m.s. 288 yılında öldürülmüş.. roma imparatoru diocletian onun ölüm emrini vermiş: bi neviinden recm gibi, bi ağaca bağlanmış ve atılan oklarla öldürülmüş.. onu gay ikonu yapan şeyse, tennessee williams'ın suddenly, last summer oyunuymuş.. ama zaten çoğu lgbt yazara göre kendisi bi gaymiş.. oscar wilde'sa sebastian'ın gay olduğunu yalanlamışmış filan..

marie antoinette'se lezbiyen ikonumuzmuş: ki, kendisi fransız devriminden önce bu tür deneyimleri filan olmuş (ki, sofia coppola'nın filminin neden bana ne kadar "güzel.." geldiğini de anlamış oldum bi neviinden..)

oscar wilde, ki, zaten biliyorsunuz (uncyclopedia fetişi de diyebiliriz kendisine misal..)
    jean genet'yse ayrı bi olay: ki, zaten taptığım sartre, kendisini "aziz.." olarak kutsamıştı..
    sinema the wizard of oz'daki rolüyle, judy garland '40lı yıllarda gay ikonu olmuş: ardından lucille ball gelmiş..
    ta ki ne zamana kadar: joan crawford ortaya çıkana kadar (ki, bu ablanınki hakikaten ayrı bi olay..)
    bette davis de: (ki 2in1 yaptıkları what ever to happened to baby jane hala etkisinden bişii kaybetmemiştir..)
    marilyn monroe, ki, olmasa bi tuhaflık olurdu sanırım..
    rock hudson, cary grant, bette midler, marlene dietrich de yine aynı dönemin ikonları..

'50 ve '60lardaysa, barbra streisand, julie andrews, shirley bassey, debbie reynolds, barbara cook ve elizabeth taylor ikonluğun tadını çıkarmışlar..

'70lerden itibarense ('68'deki "dalga.."yla birlikte..) donna summer sahneye çıkıp, olayı diskoya taşıyor.. tabii peşinden de bissürü:
    diana ross, gloria gaynor, grace jones-
    ki, günümüzde bu ablanın ruhunu teşıyan kişi bence: kesinlikle skin'dir..
    freddie mercury, queintin crisp de varlar tabii..

sonra, cher: ki, zaten biliyorsunuz: ajda'nın model aldığı kişi de bu abladır: ama hiçbi zaman (sahne kostümü olsun, sinema deneyimi olsun, "saç"ları olsun (cher'in oscar aldığı geceki saçı misal..)) cher kadar cesur olamamıştır bana göre..

madonna da var tabii: ki, tümm zamanların enn büyük gay iconu seçilmiş-
    yani hande'nin daha önünde uzuun bi yol var..

wiki '90-200lerden sonrası için isimler yazmış ama, ı-ıh: hiçbirini yazmak istemedim..
hesabın var mı? giriş yap