• hayvan yeminde genetiği değiştirilmiş bazı soya ve mısır çeşitlerinin kullanımına izin verilmesiyle başlamıştır.
    yediğiniz piliç gdo ile beslenmiş olacak ama siz gdo barındıran gıda almamış olacaksınız. bu mümkün değil.
    beyaz et sanayicileri ve damızlıkçıları birliği derneği, izni biyogüvenlik kurulundan almış.

piliç boykotum başlamış bulunuyor.

gdo izni
  • https://www.washingtonpost.com/…_term=.44d578df5f8a

washington post un haberi bu anlamda olan gelişmelere farklı bir açıdan bakmaktadır.

--- spoiler ---

gdo size iyi gelecek
    --- spoiler ---
  • zaten bugüne kadar yediğimiz tüm tavuklar, organik etiketli, kilosu 50 tl olanlar dahil, gdo'luydu ki, değişen bir şey olmadı dedirten gelişme. gidin organiğin dibi tavuk alın bir de köyde yetişmiş gerçek tavuk alın, ikisini pişirip yiyin farkı görün. kendi elinizle köyden alamıyorsanız asla ve asla dışarda tavuk yemeyiniz. marketten almayınız. diyetinizden çıkarınız tavuğu kısacası. hormon kaynıyo hepsi.
  • normal kezbandan 10 kat daha tehlikelidirler. sevgilileri terk ettikten sonra isyankar moda girmişlerdir. ve sürekli türk erkeklerini eleştirirler.
  • gdosuz ve tamamen helal tavuk için
    akdeniz torosu tercih edin
  • gdo'lu pirinçle iyi gider.

-ustam! abime çek bir bir buçuk kabak çekirdeği aromalı pilav üstü ton balığımsı piliç döner!...........................tonlusundan olacak, hani o yeni gelenlerden.............................abim sos olarak ne istersin? ballı hardal var, texas bbq var.
    -ben soya sosu ve chili alayım.
    -soya sosumuz yok! soyası pilicin kendinden abim.
  • bu gdo korkusunun temeli nedir bilmiyorum. içinde "genetik" ve "değiştirmek" geçiyor diye mi tüm tatava.
    gdo'nun kanser yaptığına dair kaynak bulursanız yeşillendirin lütfen.
    gdo kanser ilişkisi

edit: kaynak derken ensonhaber.com değil*
  • ayda yılda bir körinin hatrına yediğim bir şeyi bir daha ağzıma sokmayacağım dönemdir. millet geri zekalı olmasa kâr uğruna sağlıklarını bozan bu firmalara dünyanın kaç bucak olduğunu gösterir ama türkiye'de yaşadığımız için hayal alemine dalmamak lazım.

edit: bir şeyin sağlığa zararlı olduğunun ispatlanmamış olması, sağlığa zararlı olmadığının ispatlanmış olduğu anlamına gelmez. zamanında sigara içmeyi tavsiye eden doktor biliyorum. ha bu bir yana, bilim camiasının içinde bulunan biri olarak sağlığa zararlı olmadığı ispat edilse bile 100 yıl geçmeden bunu kaile almam.

edit2: mesela geçen sene uydurulan bir yasa ile yerli tohum kullanan çiftçilere devlet desteği verilmeyeceği ve yerli tohum satışı yapılamayacağı ilan edildi. destek için sertifikalı tohum kullanılacak ve bu tohumlar tekrar tohum vermeyen hibrit tohumlar. elbette ithal. gdolu ürünler de ithal. mesele bu. en önemli gereksinim olan gıdanı başka ülkelerin şirketlerinin vicdanına(!) bırakıyorsun. velev ki sağlıklı, ne olacak? hayvan da ithal ediliyor. dört mevsim yaşanan bir ülkede tarım ve hayvancılık bu durumda. ülkenin tarım ve hayvancılık politikası olmamasından dolayı derler, bence asıl politika bu. bayer monsanto için 66 milyar dolar ödedi, nerden çıkartacak bu parayı? senin benim cebimden. evet gdonun kanser ile ilişkisi bulunamadı, sıkıysa bulunsun. belki yoktur bilmiyorum ama varsa da yoksa da temiz bi 100 yıl geçmeden bilineceğine inanmıyorum.
  • bana apartmanın arka bahçesine kümesi kurdurtacak haber.

sonrasında komşularla uğraş dur, yok horozunuz ötüyor, tavuğunuz gıdaklıyor. horozunuz arabamın tekerini gagaladı vs.

hay ızdırabınızı z*kiyim ya. bir kere de hayırlı bir iş yapın be.
hesabın var mı? giriş yap