• "okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. okul her yerdir. sırasında bir orman, sırasında dağ başı. öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur."

(bkz: mahmut hoca)*
  • kendini de evde unutsaydın.
  • komik bir şey varsa biz de gülelim
    ben bunları zaten biliyorum sizin için anlatıyorum
  • ben anlatır geçerim maaşımı alırım olan size olur.
  • başlığı bir (rakamla 1) öğretmen sözü olarak açıp alt alta madde sıralayıp birden fazla söz yazanları görüyorum.

birse bir tane de biz yazalım;

-sınav kağıdına daha adını yazamayan gerizekalılar var!
  • “istediğin bölümü özel üniversitede okuman için 7 tane bileziğim var, onları bozarım.” dedi ilkokul öğretmenim, sırf “ya kazanamazsam” diye endişelendiğim için.

ve ben onun bileziklerinin bozulmasına kıyamadığım için istediğim bölümün bulunduğu en iyi devlet okulunu kazandım.

gelen mesajlar üzerine edit: ilkokul öğretmenim annem ya da babam değildi. akrabalığım da yoktu. tam bir cumhuriyet öğretmeniydi. üstünden yıllar geçse de hala görüşürüz tüm özel günlerde. beni çocuğu olarak gören, gerektiğinde çok kızan, gerektiğinde çok seven muhteşem bir öğretmen-anneydi.*
  • "türkçesini kullanın."

ilkokul öğretmenim yavuz akgül, temiz ve saf bir türkçe kullanmamıza titizlik gösterirdi. "mesela" dediğimizde "örneğin" diye; "kelime" dediğimizde "sözcük" diye düzeltirdi. türkçesi bulunan ve bilinen sözcüklerin arapçasını kullanmamıza kızardı. sonraları fark ettim bu çabasının ne kadar değerli olduğunu.
  • kendi sesimi duyamıyorum
  • o arka dörtlüyü dağıtıcam sınıfı kahveye çevirdiniz lan
  • ''konuşmaya devam edersen, tebeşir geliyor...''
hesabın var mı? giriş yap