• super roman.
    bi kelime dahi okumadim.
    gene de super.
  • bi yerden hayvan gibi copy paste yapıp araya karışmamak için kendimi zor tuttuğum roman.
  • (bkz: sözlükçülerin blogları)

ulu orta yazmayın diye yer yapmışlar.
  • keyifli tarih sohbetlerinin yer aldığı podcast kanalı. takipte kalın.
  • sun yat sen'i, san yat sen diye okuyan tarihçiler... tam iki adet 45'er dakikalık bölümde toplam 90 dakika boyunca 80 kere falan san yat sen dediler. tanıyanınız varsa oradaki "sun"un ingilizce'deki "sun" olmadığını anlatıversin arkadaşlara...

edit: programda yanıt vermişler bu entriye, çincesi öyle okunuyor demişler. iyi de program türkçe :) belirli isimlerin türkçe'ye yerleşmiş okunuşları vardır. trotskiy gibi bir şey der ruslar ama bizde o troçki'dir. hruşçov kullanımını yerleştirmeye çalışan bir siyasal ekip var misal ama o siyasetçi bizde kruşçev diye bilinir daha uzar gider bu örnekler istenirse...
  • ekşi sözlükteki yorumları da dikkate alan podcast. programda doyurucu bilgi var ağzınıza sağlık.
  • 1 hafta önce podcastlerini fark edip kendilerine bağlandım.devamlı yolda giderken bu arkadaşları dinliyorum ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.
    yukarda yazılan ses sorununa katılıyorum bazen dinlemek cidden zor oluyor ama adamların imkanı bu kadarsa diyecekte birşey yok.he eğer imkanınız varsa evet ses sorunu var bilginiz olsun.
    şu aralar birinci dünya savaşı ile ilgili bölümler geliyor.ben birazda bu savaşın asıl cephelerinden sonra koloniler tarafının konu alınmasını isterim açıkçası.afrika ve asya'da neler oldu örneğin alman doğu afrikası'nda ciddi bir direniş olduğunu okumuştum bir zamanlar,trablusgarp'ta,darfur'da halife'ye yani osmanlı'ya bağlı olarak ciddi direnişler olduğu biliniyor bunları işlerlerse tadından yenmez.
    gelecek sezon ikinci dünya savaşı'nı işlerseniz yine aynı görüşü belirtmek istiyorum ana cephelerden sonra hep gözden kaçırılan cephelere,ülkelere bakarsanız süper olur.örnek olarak azad hind,mançukuo,antonescu romanya'sı,pavelic hırvatistan'ı,nazi yanlısı kudüs müftüsü gibi.
  • 2. sezonuyla merhaba demiş podcast kanalı. ilk sezon "ihanet" adı altında 10 bölümden oluşuyor. 2. sezon ise "devrimler ve liderler" konusuna değiniyor. 2. sezonun ilk bölümü "iran devrimi ve humeyni"
  • 3. sezon yeni bölümünde, yeni gelen sunucu arkadaşın çok fazla konuşup, bilgi verme olayına girdiği ve bu sebeple akıcılığı bozduğu podcast, ama henüz katıldığı için bir kaç bölüme programdaki yerini anlayacağını düşünüyorum.
    spotify'de en sevdiğim podcasttir aynı zamanda.
  • şehir içi toplu taşıma araçlarında ya da gece yürüyüşlerimde sürekli olarak dinlediğim tarih konulu podcast kanalı.ses tonları,sohbetleri gayet kaliteli
hesabın var mı? giriş yap