• düzenleme: mahmut orhan.
  • ilyas yalçıntaş ne söylese dinlenir.
    çok çok hoş bir şarkı hem sözleriyle hem düzenlemesiyle, aslında bunun slow akustik bir hali de yayınlanabilirdi.
  • son zamanlarda dinlediğim en iyi single albümden bir tanesi.gel be gökyüzüm

--- spoiler ---

güneş doğdu ama yasta
    mevsimi hep hasta yoksun oralarda
    bir ses bin yol olur anla
    kaybedilen aşka
    bahçeleri gonca
    belki affeder bizi, onca hatıra gibi
    gel be gökyüzüm
    kıyıya vurdu aşklarım
    ya beni öldür ya anla
    nefesim ol günahı boynuma

--- spoiler ---
  • mithat can ozer'in ates böceği şarkısından ziyade ramadan 'in* 7\24 sarkisinin sounduna yakin buldum.

arada bir bizden de iyi isler cikiyor hissi veren ilyas yalcintas calismasi.

edit: 7/27 yazmisim, female demon'a uyari icin tesekkurler.
  • "belki affeder bizi onca hatıra gibi" kısmını beğendiğim kaliteli şarkı.
  • çok başarılı buldum. ilyas yalçıntaş'ı çok fazla tanımam etmem ama gerçekten güzel şarkı, güzel düzenleme. mahmut orhan'ın da ellerine sağlık.
  • kızkardeşimin günde 474310392010484 defa dinleyerek gına getirdiği ve bıktırdığı şarkı.
    (bkz: yeter lan)
  • tav olduğum şarkı.

bugün radyoda duydum bu şarkıyı ve sesi açtım, ritmi duyunca tereddüt ettim o mu diye fakat yanılmamışım; mahmut orhan'ın kalitesiymiş bana sesi açtıran.
    geçişlerin mükemmelliğine bir de ilyas yalçıntaş'ın naif sesi eklenince tamam olmuş dedim.
  • ateş böceği şarkısına benzetenlerin müzik kulağından öpüyorum öncelikle :d
    şarkı benzemiyor sadece adamların gırtlak yapısından, ses renginden dolayı geçiş namelerinde benzerlik hissediliyor o kadar. ayrıca bu şarkı çok daha sağlam rica ediciğim...
  • kral pop'da sürekli birinci sırada bu şarkı. fakat özel yanını anlamıyorum. ne güzel yapıyor bu şarkıyı?

adamın sesi seviliyordan başka bir cevabım yok.

yükselmiyor. tension yok, build up yok. dümdüz bir şarkı. dört dakika kick ve stab dinliyorsun. arada kickler kesiliyor, küçük bi drop var. çello da aynı melodiyi bir daha çalıyor.

ve ülkenin bir numarasında. yani, kötü değil, fakat başarısına anlam veremiyorum. bu elemanın sesi bu kadar başarılı o zaman. tonunu seviyorlar.

gel be gökyüzüm
    kıyıya vurdu aşklarım
    ya beni öldür ya anla
    nefesim ol günahı boynuma

nakaratında da ahım şahım bir şey göremiyorum. an-la-mı-yo-rum.
hesabın var mı? giriş yap