• ilk defa 70lerde life on mars ile arzı endam eden şimdilerde 80lerden ashes to ashes ile geri dönen maço ingiliz dedektif şefi. kendine has tavırları ve yeniliğe kapalı kafasıyla heyecan ve sinir bozucu bir keyif unsuru. sıkı bir man blue taraftarı, sıkı bir alkolik, sıkı bir adam. karakteri oynayan philip glenister'a ayrı bir helal olsun. life on mars'ın amerikan remake'inde aynı karakteri harvey keitel resmen oynayamıyor. ya da öyle bir şey.
  • ''bir erkeğe silah verdiğinizde size hayallerini gerçekleştirdiği için ömrü boyunca minnettar kalacaktır. bir kadının eline silah verdiğinizde ise ilk olarak elbisesinin rengiyle uyumlu olup olmadığına bakacaktır!'' diyen, son dönemde izlediğim en bomba karakterdir.

nam-ı diğer gene genie, d.c.i. ''bloody'' hunt.

d.s. chris skelton ve d.s. ray carling'le beraber life on mars ve ashes to ashes'in bağımlılık nedenidir.
  • life on mars'ı geç keşfettim, yeni izliyorum iki bölüm kaldı bitirmeme. bu adam ve bizim amirimiz behzat ç. resmen birbirine benziyor. şefimde ağız burun dalmak var, küfür var, arabayla çöp kovalarına çarpmak var, delilden suçluya değil, suçludan delile ulaşmak var. behzat amirimde ne varsa onda da var. hastasıyım kendisinin
  • ikinci sezon altıncı bölümde sam tyler'a "you great soft, sissy, girlie, nancy, french bender, man united-supporting poof" diyerek beni benden almıştır yine.

ek: youtube videosu http://www.youtube.com/watch?v=sufncafrw-0
  • life on mars'ın über karakteri..

--- spoiler ---
    s2e4'de galeriye cihaz yerleştirmek için girdiklerinde dışarıdan geçen polis arabasından dolayı verdiği tepki ile sandalyeden düşürebilir..

--- spoiler ---
  • az bilnen efsane reislerden.
  • kırmızı audi quattro'sundan ayrı düşünülemez.
  • behzat ç ye ilham kaynağı olan ingiliz komiser. (dci)

yorumları tadından yenmez. bir iki örnekle anlaşılmaz izlenmesi lazım. yine de aşağıya bir örnek koyalım.

--- spoiler ---
    1- this investigation is going at the speed of a spastic in magnet factory.

2- anything happens to this motor, ı'll come around your houses and stamp on all your toys.

3- grab ‘em by the balls and their hearts and minds will surely follow.

4- ı once hit a bloke for speaking french.

5- never trust a guy who gives to a charity.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap