şükela:  tümü | bugün
  • yaz beni. yedi yaşındayım. o dönem eskişehir'de sokakta yaşanıyor hayat. köşe başında mahallenin abileri bira içiyor. biraz ötede kadınlar çekirdek çıtlatarak muhabbet ediyor. benim kankalar misket oynuyor. ben bira içenlerin yanında takılıyorum. o zaman alkolik olacağım belliymiş.

kimsenin tınlamadığı bir abi var. o geldi herkes oo adamın dibi erkek olmuş gözüm felan. ben şaşırdım tabii. baş köşeye oturttular. biri bana para verdi git abine bira al gel lan dedi. adamı yanlarına almayanlar şimdi kral muamelesi çekiyordu.

ben bu durumdan kıllandım tabii. ne olduğunu araştırmaya başlayınca adamın mektebe gittiği bilgisine eriştim. mektep ne amına koyayım derken okul olduğu bilgisine ulaşmam çok zor olmadı. ben de okula başlamıştım ne bira ısmarlayan olmuştu ne de adam yerine koyan vardı.

sonrasında araştırmalarımı derinleştirince olayın kadınlarla ilgili bir şey olduğunu öğrendim. biraz para gerektiğini de anlayacak kadar zeki bir insan olduğumu söylemeye gerek duymuyorum.

benim buraya gidip köşebaşında abilerle bira içmem şarttı. o dönem eskişehirde kader kısmet denilen bir şey vardı. üzerinde yuvarlak deliklerin olduğu üzerinde tel olan bir şey var. para veren bir delik gösteriyor. kazı kazan gibi bir şey. bir numarayı bulan çikolata iki numarayı bulan ay isimli kremalı gofret gibi bir şey kazanıyor. boş çıkarsa saman gibi bir gofret veriyorsun adı kısırdı.

bu işe girip para kazanmam gerekiyor. ancak çikolatalar yani bir numaralar erken çıkarsa kimse para vermez. bir abimizin yardımıyla ben tüm numaraları sildim. hem çikolata ay bana kalacak hem paranın dibine vuracaktım.

neyse bir miktar para ve çikolata sahibiydim artık. eskişehir genelevinin yerini öğrenmem biraz zor oldu. çünkü eskişehirde erenköyde anneannemin evi ve bizim mahalle dışında bir yer bilmiyordum.

azimliydim. o köşe başındaki abiler vay erkek gelmiş diyeceklerdi. oradan bir çocuk çağırıp asklepios26eses abinize bira al diyeceklerdi.

paramı koydum cebime atladım üç tekerlekli bisikletime bir maceraya doğru yola çıktım. arkadaşlarım nereye diye sorunca çoluk çocuk anlamaz mektebe gidiyorum lan gavatlar diyerek yola çıktım. şimdiki kırım caddesinden bastım pedala. uçuyorum adeta. sanıyorum ikindi vakti yola çıkmıştım. şeker fabrikasına vardığımda hava kararıyordu.

hava kararmıştı ama şeker fabrikasını bulmuştum. doğru yolda olduğumu bilmek özgüvenimi arttırmıştı. ayaklarım ağrımaya başlasa da inatla pedallara yükleniyordum. acı bi fren sesiyle irkilip sağa çektim. babam dayımın arabasıyla beni aramaya çıkmış. arkadaşlarım gammazlamış beni. götleri yemiyor yola çıkmaya şerefsizler. beni engelliyorlar.

napıyorsun lan sen burada dedi babam. mektebe gidiyorum dedim. dayım kahkaha atarken babam fırça kayıyor bana. babam beni arabaya bindirmeye çalışırken babama dikiliyorum. bak baba atamsın ağamsın ama beni durdurmaya kalkarsan seni tanımam ben mektebe gidecem diyorum. dayım helal olsun koçum derken gülme krizinde. babam gülmesene lan sende yüz verme şuna diyor. zorla arabaya bindirildim. babamın biz bu piçle nasıl başa çıkacağız ya dediğini hatırlıyorum.

sonrasında olay duyuldu tabii. ben köşebaşındaki abilerin yanına gidemiyorum utançtan. operasyon başarısız oldu sonuçta. bu arada ispiyoncu arkadaşıma tekme tokat dalmıştım. köşebaşı abileri beni çağırdı. ben ne gidecem lan onlar gelsin diye haber yolladım. hepsi birlikte geldi. beni omuzlarına aldılar. sendeki taşak kimsede yok oğlum dediler. en büyük abiye git lan asklepios26eses'e bira kap gel dediler. adam tamam abi diyerek bana bira aldı geldi. açtılar içerken bi sigara verin lan sikerim dalağınızı deyince şamarlayıp gönderdiler.
  • bana göre ahlaksız değil midesiz yazarlardır.
  • yalova kerhanesine ve mavi kapı'ya gitmiş bulunduk evet. turistik amaçlı ziyaretlerdi. genelev esnafının ve emekçilerinin sorunlarını birer çay eşliğinde konuşmuştuk. denizli belediyesi suyu kesiyormuş arada, yalovada da bayrama denk gelmiştik, nöbetçi orospu ablalar resmi tatilde işbaşı yapmanın tatsızlığıyla karşılamışlardı.. arkadaşları.
  • mutlu sonla biten masaj sayılıyorsa beni de yazın. işini iyi yapana saygımız sonsuz.
  • izmir tepecik genelevi.ergenlik heyecanı ile daldırdık kaşığı. (bkz: counter-strike map'i olabilecek mekanlar)