• akıl ve delilik sınırlarında gidip gelinen diyaloglarla dolu bir film olması gerekiyordu bunun, bize öyle tanıtıldı koşarak bilet aldık ki gidelim izleyelim kendimizle karşılaştıralım, ama tamamen bir hayal kırıklığı oldu gerry benim için doğrusu(aslında yan taraflarımda esneyenler adına da konuşabilirim herhalde)
    bir kaza ya da götlerini ayı ısırması gibi felaketlerden kurtulmaya çalışmaları, boşluk, korku, yaşanan histeri yansıtılmaya çalışılsaydı çok insaflı olurdum filme karşı ama kendi salaklıklarıyla kasarak düştükleri durumu anlatıyorum çöl, dağ gösteriyorum sanat yapıyorum denmesin bana, yürüyen insan izlemek isteseydim dollsu tercih ederdim onların hem etkileyici hikayesi hem muhteşem manzaraları var üstelik caponlar..
    ayrıca kendimi ve tepkimi belli etmeliyim diyetopu topu 3-4 cümle olan konuşmalardaki olur olmaz yerlerde şuh kahkahalar atan entel festival seyircisilerine nefretlerimi sunuyorum, kapat o cep telefonunu..
  • arkadaşınıza şaka maksatlı, hediye alabileceğiniz türde bir film
  • itiraf etmek gerekirse - ki gerekmez- vcdsini seyrederken tam 3 kere uyuduğum film. 4 parça halinde anca bitirebildim muhteremi. ilk seansımla son seans arası yaklaşık 1 aydı.
  • evde dvdsini 8x hızla da seyretseniz bi şey kaybetmeyeceğiniz film. şaka bi yana gv sant'ı severiz, görüntüler ve sesler (rüzgar, yürüyüş, gök gürültüsü) harika, anlatılmak istenen verilmiş ama kısa film olarak çekilse bence daha etkili olabilirdi bu konu.

bi de elephant'ı bu filmle birlikte düşününce daha anlamlı oluyor.

kutup ayısı mı gelecek acaba diye bekliyor insan ama...
  • nasıl bir dostluktur ki bu en ağır koşullarda bile çatışmaya dönüşmüyor, nasıl bir iç dialogtur ki sürekli huzuru telkin ediyor. ve sorduruyor da: hangimizin içinde bir gerry daha var, hangimiz gerry gibi bir yoldas sahibi?

--- spoiler ---

bir de ayrılık olmasaydi

--- spoiler ---
  • müthiş sıkıcı bir film.kanser oldum yemin ediyorum seyrederken.bırak sanatsalmışda bilmem ne bu kadarda olmasın.doksan dakikalık filmin yetmiş beş dakkikasında yürüdüler diğer dakikalarda da "kaybolduk galiba", " evet evet kesin kaybolduk".
    (bkz: oy oy oy)
  • ideefixe'de orda burda yakinda 2,90 degil bedavaya satilacak film. ilk ciktiginda 30 milyon verip aldik ya neyse.
  • yeni yuzyil itibariyla sahane bir anti-western ornegi. insanin john ford yasayaydi da bugunleri goreydi diyesi geliyor.
hesabın var mı? giriş yap