• bir tanıdık, evden kızı kaçan eniştemi teselli etmektedir
    - boşver ya, zaten amı olanın imanı olmaz
    + system failure
  • genellikle tesellilik durum oluşmadan önce söylenenleri yalanlar bunlar.

-cansu terketti beni abi...
    + sana kız mı yok be orçun, bırak şu orospuyu allasen, kendini üzdüğüne değmez
    - lan ben seni denedim terketti beni diye; hani cansu çok temiz kızdı lan, hani çok iyi kızdı lan!

vay arkadaş.

"demek ki bizim için allah bunu hayırlı görmüş" dedi teyzenin biri de geçen canlı para'da epeyce yüklü miktarda balyaları kaybedince; teselliye gel teselliye... hayırlısı yedi soru boyunca o parayı kaybetmeyip sonra o noktaya gelince sik gibi elinde sıfırla dönmek he mi teyzem? bunu hayırlı gördü allah sizin için he mi teyzem? sadece hayırlı olanlar ise şayet başımıza gelenler, o zaman ölümler, kazalar, ayrılıklar, felaketler, hepsi hayırlı he mi teyzem? hiç bir şeye üzülmeyelim, isyan etmeyelim, öküz gibi yaşayalım he mi?

terkeden sevgili orospu/orospu çocuğu; kaybedilen paralar zaten hayretmeyecek olan paralar; kader böyleymiş, olacağı varmış, öleceği varmış. hee evet ya, bırak allasen, bana başlık mı yok gidip yazacak, bu başlık da götüm gibi zaten, hayırlısı bu entariyi burada kesmek zaten; şimdi kaydedicem; ne de olsa olacakla öleceğe çare yok, hayırlısı bakalım...
  • senin yerinde olsamla başlayan cümleler kuran insanların olmayasıca tesellileridir.
  • canınız sıkkınken etrafınızdakiler tarafından sizi avutmak için söylenen, illet etmekten başka hiçbir işe yaramayan lüzumsuz laflardır. örneğin:
    evrene pozitif enerji gönder, olumlu düşün, olumlu olsun...
  • -amaaan boşver o kaybetti!
    -olsun bu defa olmadı ama bundan sonra olur.
    -demekki hayırlı değilmiş.
    -en azından öğrenmiş olduk...
  • sadece söyleyeni teselli eder.
    misal: şu çocuk peşinden ayrılmıyor, yüz versene biraz. cücükcan'ı ancak öyle unutabilirsin. bak valla harika olacak her şey.
  • buna gıcık olanlar tarafından hayatlarında en az bir kez bir başkası için sarf edilmiş söylemler. gıcık olma o yüzden. he de geç.
hesabın var mı? giriş yap