• peyk grubunun loopa alınması gereken muhte$em $arkısı
    sözleri soyle ki;

kapıyı cekin gidin
    beni bırakın gidin
    kilidi vurun ardıma
    yalnızlık kalsın kapıda
    kazansan ne kaybetsen ne
    gurururun sava$ı mı
    yalnızlıktır ganimetin
    sakla onu bo$ odanda
    ne kendine acı ne ona
    $ehirler o olur sen kacarsın
    kalbim ölü bulundu dün sabah
    ben bu a$kın ızdırabını

bana bu $arkıyı yazdıran
    bana uc maymun yaptıran
    beni bu iciren sunger gibi
    ben bu a$kın ızdırabını

ne kendine acı ne ona
    $ehirler o olur sen kacarsın
    kalbim ölü bulundu dün sabah
    ben bu a$kın ızdırabnı..

..kilidi vurun kapıma
    iyiyim böyle gidin
  • peykin ikinci klip sarkisi olmakla beraber kalbim olu bulundu dun sabah gibi sozleri barindiran alkol tuketimine pozitif etkisi oldugu asikar parcadir.
  • bir röportaj eşliğinde klibi dönmeye başlamış şarkıydı bundan bilmiyorum kaç gün önce. grubun solisti arabesk rock yapıyoruz cümlesini kurdu. sanırım bu şarkı bu tanımı en güzel pekiştiren. fakat şarkının bir kategoriye ya da belli bir konsepte yapıştırılması sanırım bünyemde ters tepki yarattı. arabeskten beklenilen gözyaşı, mağduriyet, ezilmişlik, bıkkınlık hissiyle dolup taşmanın yanından bile geçemeyen şahsım bu şarkıyı hafif bir tebessümle dinliyor. belki yanlış yapıyor. her şey bir projeden ibaret olmasa gerek.
  • daha once sulu$akayı ceken ekibin yeni ve mukemmel calı$ması;
    http://www.youtube.com/watch?v=6d3ykla7pca
  • sözleri,havası çoook tatlı,çok tatlı söylenmiş, öpücükler gönderesim gelen peyk şarkısı
    hasta yatağımdan ben bu grip in,aşkın,hayatın,melankolinin ızdırabını ...diyerek doğrulmamı sağladı mı ne.
  • gururunun savaşını bir kenara bırakıp yalnız kalmayı seçenlerin şarkısı olmuştur. bütün içtenliği ile ya sev ya terketi bambaşka kalıplar içine sokmaktatır.

sana sunulanı kabul etmek gibi bir yükümlülüğünün olmadığını, üç maymun olmama isteğinin dışa vurumudur.
    beni bırakın gidin...
  • çok samimi ve çok fena duygu sömürüyor bu şarkı.. insanın şefkati geliyor.. şefkat ki aşkla çok kolay karıştırılabiliyor ve aşk da hayatın anlamı olabiliyor, hayatı anlamsız da kılabiliyor.. sonra ağzınızda sakız misali; "ben bu aşkın ızdırabını"...
  • dinlediğim en hüzün dolu şarkılardan biri. bu şarkıyı kime dinlettiysem "abi kim bunlar, diğer şarkıları da ver" diyip birer peyk fanı olmuşlardır.
  • peykin en baba şarkısı kanımca. sadece dinlemeyin, sözlerini hissedin...

''şehirler o olur sen kaçarsın'' diyor, ne güzel diyor...
  • prof. dr. erdoğan tekin'in iyon kelimesinin türkçesi olarak önerdiği kelime. elektronların gitmesi ile kalan atomun gidin olacağını söylüyor, evlenerek gelen kızın gelin olmasına dayanarak.
hesabın var mı? giriş yap