• aşk yakar isimli dizide meryem karakterini canlandıran pek şeker oyuncu.. gülüşü de sesi gibi çok güzel..
  • aşk yakar'da arz-ı endam eden, güzel sesli kız. 22 yaşında olduğunu güzel gözlerinin önünde bulundurursak, geleceği parlak demek iddialı olmaz...
  • ayhan akman'ın eşi. 2 de çocuğu var.
  • çok farkedilmese de t-max çay reklamlarında (bu bildiğimiz çay diyen kız), mitsubishi klima reklamlarında (soğuk senden korkmuyorum diyen kız) ve vodafone'un 2008 bahar reklamlarında (seni filmimde oynatayım diyen adamın numarasını yanlış numara diye sallamayan kız) oynamıştır.

bu reklamlarda dikkat çektikten sonra da aşk yakar dizisinde boy göstermeye başladı.

aslen izmitlidir. eskiden hereke'de kuryapı sahil sitesinde bir yazlıkları ve baba amerikan anne türk michael adında fırlama bir kuzeni vardı.

zamanının meşhur nokia 3310 telefonunu ilk gördüğüm ve duman grubunun ismini ilk duyduğum kişidir.
  • kısa filmlerde rol almışlığı ve fotoğraf çekimlerine poz vermişliği de vardır. resmen sanatın ve sanatçının dostudur.
  • aşk yakar dizisinden sonra geniş aile dizisinde yine bir liseliyi oynayacaktır.
  • aşk yakar dizisinde gördüm bu kızı ilk defa, o günden beridir de oynadığı reklamlarda, yeni dizi fragmanlarında, ne zaman görsem 'ne tatlı kız' tepkileri verirdim, ta ki geçtiğimiz haftasonu kendisini bozcaada'da görene dek. evet hoş bir kız, sevimli, tatlı,vs.. ama o şımarık hareketlerini gördükten sonra soğudum resmen kızdan. acaba dedim ben mi abartıyorum, kız ünlü falan diye, ben mi bilinçaltımda bir kıskançlık yarattım da, bana mı batıyor kızın hareketleri. hiç televizyon izlemeyen, kızı tanımayan bir arkadaşıma sordum, şu cevabı aldım: 'ya benim de dikkatimi çekti, ne şımarık bi kız bu, arkadaşın falan mı, niye sordun?'.
    burdan sesleniyorum bu kızcağıza, insanları soğutma kendinden. kumsalda amuda kalkmanın, küçük çocukların kum oyunlarına bulaşmanın, orda burda zır zır bağırmanın sana bi faydası yok. ha yok öyle eğleniyorsan da sen bilirsin, bana ne tabiki en nihayetinde...
  • kocaman gozleri ve normalden buyuk agziyla gonlumun buyuk agiz kontejaninda kendisine yer bulmus hanim kisi.
  • aslında teb reklamlarında da oldukça farkedilen, büyük yeşil gözleri ile "geniş aile"'deki sevecen ve içten bir karakter yaratma başarısı birleşmiş güzel kişi.

belki dizinin de tam herkesin birşeyler bulacağı bir mahalle hikayesi içinde geçmesi, ayrı bir sıcakkanlılık katıyor. bunda dizideki ses tonu, yani kendi karakterinin seslendirmesi, kendisine mi ait bilmiyorum ama etkisi var sanırım.

tiyatro idealinin yanında, dans eğitimine devam ettiğini okuyunca, başarısının da sebepsiz olmadığı anlaşılıyor. sadece sarı saç, boy, vücut gösterme gibi unsurlarla ekranı kaplayan kişilere inat, gelecekte de bir çok projede görmeyi beklemekteyiz.
hesabın var mı? giriş yap