şükela:  tümü | bugün
 • emniyeti olmayan emniyetli bir silahtır. atış zevki had safhadadır.
 • son derece kompakt ve muadillerine kıyasla en az ısınma ile en iyi seviyede kontrollü atış yapmayı sağlayan glock modeli.

  özellikle bir tambur şarjörü tek seferde yakıp, gövdenin halen optimal sıcaklıkta olması insana oha dedirtir. sadece bu yönüyle dahi tam bir ar-ge & mühendislik harikasıdır.

  ama yine de özünde silahtır işte, canlı öldürür. tek amacı da -ne yazık ki- budur.
 • her yeni jenerasyonla beraber daha da mükemmelleşen tabancadır.

  gen3 ile gen4 arasında görsel olarak minör farklar görünse de, gen4 ile beraber gelen teleskobik icra yayı, basıncı yüksek mühimmatları atma konusunda muadillerine oranla ciddi üstünlük sağlamaktadır.
 • 6 aydır kullandığım tabancam yoğun fişek atımlarına karşı dayanıklılığı ile bilinir.
  bence polimer gövdesi ona apayrı bir karizma kazandırıyor. nitekim pöh, jöh ve bilimum operasyonel birliklerin kullandığı hakkını fazlasıyla veren tabanca, rivayet o dur ki sig sauer den daha fazla ve sorunsuz atış yapabilmektedir.

  bu tabancaya gerçekten almak isteyenler varsa hiç durmasınlar tavsiyem gen 4 almaları yönündedir. zaten osman ortaç beyefendi ile görüştüğümde de gen 4 ün yoğun atımlara oldukça dayanıklı olduğunu duydum.
 • sağlamdır sağlam olmasına da hissiz, ruhsuz, yarak kürek bi tabancadir. sig sauer'lerden daha fazla atış ömrü olabilir, muhtemeldir.. çünkü kırım görmesi beklenen parça sayısı çok yok. oysa sig sauer'ler genel olarak * tam bir alman işi olarak bir sürü detay ve parçadan oluşur. ne kadar çok parça, o kadar kırım riski. neticede simple is the best.

  ama polis özel harekat kullanımı için yapılan on değerlendirme testlerinde daha 30 binlerdeyken tetik pimi kırilan ve çalışmaz hale gelen de glock oldu. yani çok da şeyetmemek lazım.. illa kirimsiz, uzun süreli mukavemet isteniyorsa walther'ler daima dogru tercih olur. üstelik gerçek tenifer-melonit kaplidir. glock ise maliyet nedeniyle bundan vazgeçeli çok oldu. gen3 lerde bile tennifer kaplı olmayanlar var. gen4 lerde ise hiç yok. ama bunu dillendirmeden satmaktan da geri durmuyorlar. poligon atıcılıgi için de uygun bir silah değil. tetik yerinde bir odun var. odunu çekiyor, iğneyi geriye şarj edip, kurtulmasını bekliyorsunuz. zaten usa de illaki bunların tetiği modifiye edilir. 5 lb den 3,5 lb ve altına pürüzsüz inmesi için ugrasilir. hatta konektor polisaji, blok polisaji gibi islemlerle o katır kutur hissiyatın giderilmesine kafa patlatilir.

  yani hizmet silahidir. çalışır. ama ruhsuzdur. seri üretim olduğunu çok fazla göze batırır. ortaç beyin sig sauer sevme nedeni de tam da budur
 • (bkz: walther pps)
 • peş peşe 500 tane mermi atsan banamısın ulan demeyecek makine. yağla devam et
 • hafifliğinden midir nedir, iyi grupman yapabilmek için çok atış yapmak lazım, çok.
 • can kurtarır.
 • boş şarjörlü 670, dolu şarjörlü (15 fişek) 860 gram ağırlığıyla, silah taşıyan sivillerin gözdesi olmuş piştovdur. bunu taşıyınca daha önce beş yıl taşınan tabancanın*, 1.200 gram dolu ağırlığı ve iri boyutuyla aslında kütük olduğu anlaşılır.

  bu silahı taşıyan, kullanan birinin, kesinlikle tetiğine alışması ve bolca idman yapması gerekir. poligon tabancası olmadığından, ağır sayılacak bir tetiği vardır, isabetli ve güvenli atış için alışkanlık gerektirir.