şükela:  tümü | bugün
 • bi keresinde "benim bi karizmam, apayri bi kisiligim var; niye o malum sahisa beni benzetirler ki, daha o yokken vardim ben, sen biliyosun..." deyip sunucu kizi da aniden saflarina ceken ve fakat hareketleriyle tarkan'in tek yumurta ikizi zannettigimiz sahsiyet.
 • çöz beni ve can özüm adındaki iki albümden sonra $imdi de belki aşk belki de hüzün $eklinde bir albüm çıkaran popçu.
 • pantolonunu sevdim çıkar onu bebeğim gibisinden şarkı sözlerine sahip olan hede.
 • "kadife sesli sarkici" diye kakalanmaya calisilmisti ama kumasin ve sarkicinin iyisinden anlayan insanlar pek yemedi...
 • son kilibiyle gonlume taht kurmus isim. o ne gozler,o ne pos, o ne endam.
 • zamaninda a takimi'nda timur selcuk'un acayip azarladigi sarkici. kasetinde donulmez aksamin ufkundayiz'a yer vermesinden kelli, timur selcuk telefonla aranmisti. ve fakat gokhan tepe'nin bu sarkiyi izinsiz kullandigi ortaya cikti bu baglantiyla. timur selcuk'un bagirislari hala kulagimda "ben munir nurettin'in icine s.ctirtmam. uykumdan uyardirdiniz allah belanizi versin. ben hem muslumanim hem sosyalistim." vs.
 • ciddi bir sekilde sezercik*'na benzeyen adam. hatta sezercik'in kendisi bile buyuyunce bu kadar cocukluguna benzememistir.
 • kendisi malesef pop kültürünün çarkları arasında ezilmiştir. halbuki ilk çıktığı zamanlar babasının fındıkzade'deki berber dükkanına gelir, hem babasıyla hem de biz müşterilerle konuşur, anlatırdı. o zamanlar daha bozulmamıştı, belki hala bozulmadı bilemeyiz...ama şu an için gözüken gereçekten efendi bir adamın kaybolduğu...

  lafı ağzıma tıkan, bence iyi de eden insan...dönmüştür, hoşgelmiştir...
 • tek şarkılık albümlerin moda olduğu son günlerde birçok hit olabilecek potansiyelde şarkıya sahip yeni albümü yürü yüreğim ile takdirimi toplayan şarkıcı. ayrıca kendisi nedense diğer popçulardan ayrı bir yerde duruyor benim gözümde...

  tanımam etmem, eski albümlerini dinlemişliğim de yoktur, hatta tek bi şarkısı bile yoktur aklımda şu an. ancak eğer eski albümleri de son albümündeki kaliteye sahipse çok şey kaçırdığımı söyleyebilirim. umarım son albümüyle hakettiği başarıyı elde eder.

  (bkz: yürü yüreğim/@incredible)
 • birdenbire "ya bu çocuk düzgün birisiydi aslında sanki" şeklinde filizlenmiş düşünceler doğrultusunda beni, hakkında bir iki satır karalamaya iten şarkıcımızdır.

  bu arkadaşımızın ilk albümünde bulunan çok güzel bir şarkısı vardır aslında çöl çiçeğim isimli. benim kendisine beslediğim sempatinin ana sebebi bu şarkıdır. şimdi bakıyorum ki sene 96 da yayınlanmış bu albüm. o zamanlar bende oluşan kanı bu şarkının hak ettiği yeri bulamadığı, mesela bir tarkan tarafından aynı düzenlemesi ile söylenmiş olsaydı patlamış olabileceği yönündeydi. o gün bugündür bana giren çıkan birşey olmamakla beraber, üzülürüm kendisi adına şarkının bu şekilde gölgede kalmış olmasına. nedir bu şarkının olayı diye düşündüğümde aslında sihirli formülün uygulanmış olduğunu görmek mümkün. güzel bir melodinin ud, ney ve klasik kemençe ile beraber seslendirilmiş olmasıdır tuzağına düşüren esasen. gözlemim odur ki bahsi geçen enstrumanlardan en az ikisinin düzenlemesinde hakim olarak bulunduğu şarkılar türk halkını kalbinden yakalayabilmektedir. kendim için geçerli bir durumu tüm türk halkına genelleyebiliyor olmam da benim eşekliğimden başka bir şey değildir.

  yazının bu kısmında belirtmek gerekir ki esasen “pantolonunu çok sevdim çıkar onu bebeğim” şarkısının da aynı popçumuz tarafından hem de aynı albümde seslendirildiğinden haberdar değildim bu satırları yazdığım zamandan az öncesine kadar. tabi ki bu pantalonlu şarkıyı zamanında duymuş, yeteri kadar iğrenmiş ve hatta arkadaşlarla yapılan “ne olacak bu türk popunun hali” tartışmalarında örnek olarak bile vermiştim. lakin söyleyenini kara listeye almamışız nedense dalgınlığa gelmiş yada o esnada kafamızın meşgul olduğu kızın edalı bir tavrına kurban gitmiş olabilir. gençtik o zamanlar haliyle. neyse efendim bu şarkı şimdi gökhan tepe’nin de unutmak istediği bir şarkıdır diye umalım.

  dikkat ettiyseniz bir türlü parlayamadı bu arkadaş. albümlerine bakılırsa aslında güzel şarkılar pekala barındırmaktadırlar. tip desen yerinde, genç kızlarımızın kalbini çalabilecek cinsten. fakat sanırım biraz sansasyonel yönü eksik kaldı. diğer arkadaşları (hatta adaşları) gibi denizde filan kaybolamadı. kuvvetli yön duygusunun kurbanı oldu.
  mesela seni bana vermediler diye bir şarkısı mevzubahistir ikinci albümünden. doğu bloku ülkelerinden biri menşeili olduğu anlaşılan, boylu poslu güzel bir ablamız klibinde paraşütle inmekteydi diye hatırlıyorum şarkıcımızın yanına. sanırım düzenlemesindeki cenk eroğlu imzasından olacak, çok beğenerek bugün de dinleyebildiğim bir şarkıdır.

  bugünlerde de son albümüyle aynı adı taşıyan yürü yüreğim şarkısıyla dinledik kendisini. her ne kadar hareketli bir şarkı gibi görünse de “sana buralarda bişey olsa kimsenin umrunda değil” dizesiyle benim gibi gurbette tek başına olanlar üzerinde olumsuz etkileri görülebilen bir şarkıdır kendisi. yani biraz zayıf anımda yakalasa ağlatacak neredeyse.

  esasen ayrı ayrı şarkı isimleri altına yazmak gerekirdi ama hazır konuya girmişken tulum çıkarıp toparlayalım istedim efendim. netice itibariyle kıçı başı oynamayan düzgün bir insan evladı portresi çizdi bende kendisi yıllardır.