• insanın hem gözlerini hem ruhunu dinlendiren bir eylem. beton arkadaşlar biraz eğilir misiniz?
  • eğer geceyse yıldızlarda yalnızlık hissetmektir.. uzayda sonsuzluğun ve yalnızlığın soğuğu var. tuhaf bir his..
  • çocuksan, yıldız sayma oyunudur.
  • herkesin unuttuğu şey.
  • gece, şehir ışıklarından uzak bir ortam, alabildiğine gökyüzü, yıldızlar ve en önemli nokta göğsüne başını yaslamış bir sevgili.

en güzel cennet tasviri budur heralde.
  • özellikle yaz geceleri hayli huzur veriyor insana.
    ''benim hala umudum var'' şarkısını mırıldandırıyor bana.
  • her baktığımda milyonlarca yıl öncesinden kalan yıldızları düşünürdüm. bugün milyonlarca yıl öncesindeki insanları düşündüm. eminim onlar da gökyüzüne bakarken aynı heyecanı yaşamışlardır, belki çok daha fazlasını.o zaman daha da bilinmez olan gökyüzü hakkında neler düşünmüşlerdir acaba? gökyüzü o zamanlar tüm güzelliğiyle ortadaymış, bir de hiç bir şey bilinmiyor. evet onları daha çok heyecanlandırmış olabilir.gerçi şimdi de bilinmezlerle dolu ve galiba bu hep var olacak.milyonlarca yıl sonra bile bilinmezliklerle dolu olacak ve insanları heyecanlandıracak.kim bilir..
  • çoğu zaman gözlerimizin bakmaya değer görmediği, bakıp da görmediği göğün görünen yüzü büyük maviye ne vakit baksam çocukluğumdayım gibi ***

"gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk
    hiçbir yere gitmiyor"*

"ay nazli ay gelin ay
    git ona söyle
    ah gücüme gidiyor
    yalnızlığım böyle
    ah bu inadından
    az mı ağladım ben"*

"bir başkasının bulutunda gökkuşağı ol"*

"bir yıldızda yaşayan çiçeği seversen, geceleri gökyüzüne bakmak güzel gelir..ve geceleri gökyüzüne bakarsın. her şeyin çok küçük olduğu gezegenimin yerini gösteremem sana. belki böylesi daha iyi. yıldızım senin için herhangi bir yıldız olsun. böylece gökyüzündeki bütün yıldızlara bakmayı seveceksin... hepsi senin dostların olacak. hem sana bir armağan vereceğim...yıldızlar bütün insanların ama her insan için aynı değiller. yolcular için, yıldızlar yol gösterici. ötekiler için yalnızca gökyüzündeki pırıltılar. bilim adamları için hepsi birer problem. işadamı için zenginlik. ama bütün yıldızlar sessiz. sen... yalnızca sen yıldızlara herkesten farklı sahip olacaksın..yıldızlardan birinde ben yaşıyor olacağım. ben gülüyor olacağım bir tanesinde. ve geceleyin gökyüzüne baktığında bütün yıldızlar gülüyor gibi olacak... yalnızca senin gülen yıldızların olacak! ve üzüntün hafiflediğinde (zaman bütün acıları hafifletir) beni tanımış olmak hep seni mutlu edecek, dostum olarak kalacaksın. benimle gülmek isteyeceksin. bunun için de arada bir pencereni açacaksın... dostların gökyüzüne bakıp bakıp güldüğünü görünce çok şaşıracaklar! onlara ‘yıldızlar hep güldürür beni!’ diyeceksin. deli olduğunu düşünecekler...sanki sana yıldızlar yerine gülmesini bilen bir sürü küçük çan vermişim gibi olacak...”*
hesabın var mı? giriş yap