• keyifle dinlenilcek 'keyif' albümünü çıkaran güzeller güzeli gonca birol bahar üniversitede müzik eğitimi şan bölümünü bitirmiştir . hem sanatçı hem bir eğitimci olarak hayatına devam eden gonca bırol baharın o müthiş sesınden üsküp sevda şarkısı, çalın davulları , denızde akşam benım dınlemeye doyamadığım parçalardır ve kendısı çok sevdiğim bır sanatçıdır.

keyif albümündeki o güzel ses ile türkülerin keyfini çıkaralım

http://goncabirolbahar.com/multimedya.asp
    http://goncabirolbahar.com/default.asp
    http://www.cdbaby.com/…aspx?albumid=goncabirolbahar
  • rakiyla cok iyi gidiyor test ettim onayladim
  • bana uzunca bir aradan sonra müzik cd si aldıran...
    2012'de çıkan "keyif" adlı albümünden keşke 2014 yılında değil de daha önce haberdar olsaydım.

normalde türkülerin asıllarından farklı şekilde yorumlanmasına sıcak bakan bir dinleyici değilim. örneğin, çok güçlü bir sese sahip olan zerrin özer'in türküleri yorumlarken si bemol iki yerine si natürele bastığı albümündeki hiçbir türküyü sonuna kadar dinlemeye tahammül edemedim. buna rağmen diyorum ki, gonca birol bahar'ın ilk albümü bence "fevkaladenin fevkinde".

albümden çıkan kitapçıkta yazılana göre sanatçı, albümdeki fatmam adlı türküyü rahmetli annesi fatma birol için söylemiş, ne de güzel söylemiş.
  • bu kızın sesini çıplak olarak dinledikten sonra (ilk kez 6-7 yıl önceydi sanırım) başka hiç kimsenin sesini beğenemez oldum. herkesi ama herkesi onunla kıyaslıyorum hatta kendisini bile (albümleri nefis olmakla beraber çıplak sesinin güzelliğinin ancak bir yansıması kayıtlar).
    umarım herkesin bir gün onu canlı dinleme fırsatı olur da ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. ayrıca hem çok güzel hem akıllı hem yetenekli hem de anne olunabileceğinin kanıtıdır.
    çok geniş kitlelere ulaşmasını ve kıymetinin anlaşılmasını dilerim.
  • sesini beğendiğim sanatçı.
    tabii yaprak sayar'ı geçemez.o ayrı.
    (bkz: yaprak sayar)
  • youtube'da o liste senin bu liste benim gezerken karşılaştığım güzel sesli kadın. google'dan baktım, kendisi de güzelmiş. not düşelim.
  • çıplak sesi müthiş olan kadın. hatta türkiye'nin en güzel sesi. dahası sesini beğenmeyen bir canlının olabileceğini düşünmüyorum.
    umarım daha çok söyler çünkü onun yorumuna muhtaç onlarca parça var.
  • aradan geçen yıllar değiştirmiş midir bilemem ama lise yıllarındaki muhabbeti, güler yüzü sesinden kat kat güzel olan insan. o zamandan yolunu çizmiş, müzik okumayı kafasına koymuştu. merhum babası burdur eğitim fakültesi müzik bölüm başkanı olunca, lojmanları da fakültenin bahçesinde olunca haliyle hayaller de, hedefler de müzik ve eğitim üzerine, normal tabii...

yalnız bir iki defa köşe yazısı denemesini gördüm, olmamış. yazdığı kelimeler şarkı söylediğindeki gibi akmıyor. zorlama bir havası var. yapmasa iyi olur.
  • şans eseri twitter'da denk gelip keşfettiğim çok güzel, duru bir ses. ama tabi ki her güzel ses ve her kaliteli iş yapan insan gibi güzel ülkemizde bilinmemektedir kendisi.
  • halen istanbul üniversitesi'nde okutmanlık yapmakta olan sesi güzel, kendi güzel, kalbi güzel hocam. ayrıca izev ( istanbul zihinsel engelliler için eğitim ve dayanışma vakfı)'in yararına birçok organizasyonda gönüllü yer alan sanatçıdır.

izev-gonca birol bahar
hesabın var mı? giriş yap